W niespodzianki obfitowała VIII edycja Rewalandii orlików (chłopców rocznik 2003 i młodszych), która w miniony weekend odbywała się w hali sportowej w Rewalu. Triumfowała ekipa Bałtyku Koszalin. Niestety Wybrzeże Rewalskie w tym roku nie walczyło o najwyższe trofea.

W tym roku turniej odbył się w nowym terminie. Zamiast tradycyjnego pierwszego weekendu grudnia tym razem grano tydzień później. W zawodach będących memoriałem Stanisława Mamińskiego wzięło udział 11 ekip, które w piątek i w sobotę rywalizowały w dwóch grupach. W niedzielę natomiast najlepsi rywalizowali o zwycięstwo systemem pucharowym.

Niespodzianek nie brakowało. Najpierw broniąca trofeum z ubiegłego roku Pogoń Szczecin przegrała w dramatycznych okolicznościach z pierwszą drużyną Lechii Gdańsk. Portowcy jeszcze na niespełna minutę przed końcem spotkania prowadzili 2:0, by remis stracić równo z końcową syreną. W dogrywce gola na wagę awansu uzyskał dla młodych Gdańszczan ich bramkach.

Również drugi ze grupowych triumfatorów poległ w ćwierćfinale przegrywając z… Lechią Gdańsk. Tym razem był to drugi zespół tego klubu. AP Piotra Reissa przegrała 0:2 nie przypominając ekipy, która tak dobrze grała w piątek i w sobotę.

Gdy w półfinale Lechia pokonała świetnie prezentującą się do tej pory Kotwicę Kołobrzeg, wydawało się, że to właśnie oni będą cieszyć się z końcowego triumfu. Inne zdanie mieli jednak ich finałowi rywale, czyli Bałtyk Koszalin, którzy w półfinale pokonali Lechię II. Choć w finale przeważali Gdańszczanie, to jednak zespół z Koszalina miał w składzie lepiej wyszkolonych technicznie graczy, którzy dwoma indywidualnymi akacjami rozstrzygnęli mecz na korzyść swojej drużyny. Ostateczny wynik to 2:0 dla Bałtyku.

Tradycją turnieju Rewalandia są nagrody indywidualne. Podobnie jak rok temu, także i w tym roku królem strzelców został Kacper Kozłowski (autor ostatniej bramki w turnieju). Najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Benedict-Kleszczewskiego z Lechii Gdańsk, zaś najlepszym zawodnikiem Dawida Krupeckiego z Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa. Warto przy okazji wspomnieć, że Wybrzeże Rewalskie zakończyło rozgrywki na 10. miejscu ex-aequo z Falą Międzyzdroje.

Więcej na temat historii turnieju można znaleźć tutaj: http://www.wikirewal.pl/wiki/Rewalandia

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Bałtyk Koszalin
  2. Lechia I Gdańsk
  3. Kotwica Kołobrzeg
  4. Lechia II Gdańsk
  5. Pogoń Szczecin
  6. AP Piotra Reissa
  7. Football Academy Szczecin
  8. Błękitni Owińska
  9. IRAS Czaplinek
  10. Wybrzeże Rewalskie Rewal i Fala Międzyzdroje