W gminie Rewal dużo się mówiło o budowie basenu, tymczasem w Białogardzie nie tylko mówiono, ale też zaczęto działać. Trwa właśnie budowa takiego obiektu. Władze miasta odnoszą się w związku z tym właśnie do Rewala.

Budowa basenu jest ważna z jednego powodu – mówi zastępca burmistrza Białogardu Małgorzata Stachowiak. – Będzie poszerzał ofertę pobytu dla osób poddanych rehabilitacji w szpitalu w Białogardzie. To także będzie dodatkowa oferta na organizację pobytu grup sportowych. Po jego wybudowaniu będziemy mogli rywalizować na przykład z Rewalem o przyjazd najlepszych zespołów z Polski – przekonuje Stachowiak.
Inwestycja w Białogardzie była poprzedzona długą dyskusją. Była też elementem sporu w trakcie kampanii wyborczej do samorządu. Wykonawcą prac zostało konsorcjum firm MATEXIM/ INSTALBUD.

– Basen jest niezbędnym elementem do dalszego rozwoju miasta. Mamy lekkoatletów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki. Dzieci i młodzież na naukę pływania jeżdżą do sąsiednich powiatów. Tworzenie form rekreacji jest także niezbędne w rozmowach z inwestorami, którzy teren pod inwestycje mogą kupić wszędzie, ale warunków do rekreacji pracowników już nie mają wszyscy. Białogard to tworzy – mówi Krzysztof Bagiński, burmistrz Białogardu.

Aktualnie zakończono murowanie ścian parteru (część administracyjna, szatnie, pomieszczenia techniczne), ułożono strop żelbetowy i wykonano betonowanie. Obecnie murowane są ściany szczytowe hali basenowej. W najbliższym czasie zamontowana zostanie klatka schodowa zjeżdżalni i wykonywana będzie konstrukcja dachowa obiektu. Termin oddania całości zaplanowano na I kwartał 2017 roku. Inwestycja ma kosztować 2,02 mln złotych – część z tej kwoty pokryje dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

1 komentarz

  1. Witam, czy kwota 2,02mln zł jest rzeczywista? Na zdjęciu sugeruje się budowę aquaparku (koszt min. 10mln zł), czy w budowie jest „zwykły” basen? W Rewalu i tak nie ma szans na taki, ale (teoretyzując od obecnej sytuacji finansowej Rewala) całoroczne utrzymanie takiego obiektu w gminie z małą liczbą mieszkańców stałych byłoby zabójcze dla budżetu. Zresztą, częściowy aquapark jest w Sandrze?