Pod hasłem „Biznes na dworcach” Nadmorska Kolej Wąskotorowa poszukuje osób zainteresowanych dzierżawą pomieszczeń w budynkach dworcowych w Pogorzelicy, Niechorzu, Śliwinie i Trzęsaczu.

Od tego roku kolejowej spółce gmina przekazała w użytkowanie dworce, w których zgodnie z projektami znajdują się pomieszczenia z przeznaczeniem na prowadzenie działalności usługowo-handlowej, ze szczególnym uwzględnieniem małej gastronomii oraz sprzedaży upominków. Ponadto na dworcach znajdują się pomieszczenia pod wynajem na okres letni – pokój pluch łazienka i kuchnia. Spółka w ten sposób chce zarobić na utrzymanie tych obiektów.

W ubiegłym roku wg oficjalnych informacji NKW przewiozła prawie 140 tysięcy pasażerów, a był to przecież dopiero pierwszy pełny sezon po rewitalizacji kolei i przekształceniu w spółkę. W tym roku spodziewane jest jeszcze większe zainteresowanie ze strony turystów. Tym bardziej, że planowane są różne formy współpracy z innymi instytucjami na terenie gminy, m.in. Edukacyjna Podróż w Czasie, która pojawiła się w ofercie we wrześniu ubiegłego roku a realizowana jest we współpracy z Muzeum Rybołówstwa Morskiego i Multimedialnym Muzeum „Na Klifie”.

Czy te działania przełożą się na zainteresowanie prowadzeniem działalności usługowo-handlowej w dworcowych budynkach? Trudno znaleźć w tej chwili odpowiedź na to pytanie. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do Macieja Łozdowskiego, którego biuro znajduje się w budynku hali sportowej w Rewalu. Zapytania można kierować także drogą mailową – kolej@rewal.pl

1 komentarz

  1. Jeśli co piąty ze 140tys. pasażerów śliwowicę ze Śliwina zagryzłby niechorskim koreczkiem ? Tylko, te dworce, jakieś takie, mało biznesowe, na wygwizdowie, ale może ……..