Piątkowy poranek w gminie Rewal stanął pod znakiem brudnej kampanii wyborczej. Redakcja Widoków jest zdecydowanie przeciwna tego typu działaniom. Wydaje się, że przyszedł wreszcie czas na konstruktywne działanie, na dialog i współpracę. Roznoszenie po domach anonimowych listów atakujących rodziny kandydatów jest krokiem w przeciwnym kierunku. Krokiem, który naszym zdaniem powinien spotkać się z bezwzględną krytyką przy wyborczych urnach. Dlatego publikujemy poniżej oświadczenia osób pokrzywdzonych przez wspomniane anonimy.

 

Szanowni Państwo

Dzisiejszej nocy otrzymaliście Państwo ulotkę szkalującą moje dobre imię, przedstawiającą  w formie pytań kłamstwa i manipulację faktami  tylko po to  żeby zdyskredytować mnie w  oczach wyborców.

Jestem w stanie zrozumieć gorączkę kampanii wyborczej, ale są granice przyzwoitości, które w tym paszkwilu zostały przekroczone. Przeciwnicy polityczni zniesławiają nie tylko mnie ale moją żonę, moją rodzinę, firmę w której pracuję, klub sportowy, chcąc opluć całe moje życie.

Stąd z całą stanowczością oświadczam, że informacje w ohydnym paszkwilu są nieprawdziwe, a ja z oszczerstwami nie polemizuje tylko je napiętnuje.

Oświadczam, iż użyję wszelkich dostępnych środków prawnych, aby osoby odpowiedzialne za upublicznianie tych kłamstw i manipulacji faktami zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej, powiadamiając Komisarza Wyborczego a także organy ścigania.

Ufam w Państwa mądrość i jestem przekonany, że za nim  zajmiecie stanowisko spróbujcie odpowiedzieć sobie na pytania:

 1. Dlaczego 24 godziny przed ciszą wyborczą twórca kłamstw z paszkwila-ulotki nie miał na tyle odwagi cywilnej by podpisać się pod jej treścią?
 2. Dlaczego twórca oszczerstw nie podał skąd powziął ohydnie szkalujące informacje?
 3. Dlaczego autor kłamstw opluwa mnie i moje życie?
 4. Dlaczego oblewa pomyjami moją rodzinę?
 5. Dlaczego tchórz przynosi paszkwil nocą i chce być anonimowy?
 6. Dlaczego używa tak koszmarnych metod?
 7. Dlaczego nie posiada innych argumentów w walce wyborczej?
 8. Dlaczego się boi porażki wyborczej?
 9. Dlaczego w tak obrzydliwy sposób próbuje zdyskredytować moją dotychczasową działalność jako mieszkańca, radnego i społecznika?
 10. Dlaczego kłamstwami chce skrzywdzić mnie, moją żonę, moje dzieci, moja rodzinę?

To jedynie kilka pytań, na które odpowiedzi pozwolą zrozumieć koszmar kampanii wyborczej moich przeciwników.

Z poważaniem
Paweł Żoła

 

Szanowni Mieszkańcy

W związku z tym, że wczoraj wieczorem grupa ludzi rozrzucała ulotki szkalujące moje dobre imię, przedstawiające w formie pytań kłamstwa i manipulację faktami tylko po to  żeby zdyskredytować mnie w oczach mieszkańców i wyborców składam oświadczenie.

Ja, Agnieszka Tasarz, OŚWIADCZAM, że te informacje są nieprawdziwe i użyję wszelkich dostępnych środków prawnych, aby osoby odpowiedzialne za upublicznienie tych kłamstw i manipulacji faktami zostały pociągnięte do odpowiedzialności.

Zaciągnęłam już informacji od osób trzecich kto dopuścił się tak ohydnego sposobu walki wyborczej, są to członkowie innych komitetów wyborczych w związku z tym złożę zawiadomienie do Komisarza Wyborczego i Prokuratury. Jestem osobą poważną, odpowiedzialną i rzetelną nie pozwolę aby tacy ludzie mnie zniesławiali i stawiali mnie w złym świetle wśród mieszkańców naszej Gminy. Moja rodzina i ja jesteśmy poważanymi i szanowani ludźmi , moje uczestnictwo w kampanii wyborczej nie może być przyczynkiem do działań karalnych osób z innych komitetów wyborczych. Autorzy tych kłamstw podjęli tak desperacki krok. Dlaczego? Tak zachowują się ludzie którzy się boją, nie mają argumentów i pomysłów na rozwój naszej Gminy, lepiej kogoś oblać pomyjami i zniesławić, tylko po to, aby wygrać wybory.

Jestem w stanie zrozumieć gorączkę kampanii wyborczej, ale są granice przyzwoitości, które w tym paszkwilu zostały przekroczone. Jestem córką rybaka i zawsze będę dbała o dobro rybaków i nie pozwolę kłamać na temat tak ciężko pracujących ludzi. Osoby, które wyprodukowały tę ohydną ulotkę rozrzucaną po całej miejscowości opluwają nie tylko mnie ale ludzi na wskroś uczciwych, którzy mają duży wkład w wyjście naszej Gminy z zadłużenia tylko dlatego, że mają podobne poglądy do moich. Choroba psychiczna autorów paszkwilu sięgnęła apogeum manipulując faktami i oczerniając kłamstwami mnie i ludzi którzy zawsze działali na dobro Gminy. Staliśmy i stoimy na stanowisku  że mamy płacić za wyprodukowane śmieci, a nie od wody, że mamy płacić mniej za wodę i kanalizację, że my mieszkańcy mamy w ogóle płacić mniejsze podatki niezależnie od statusu majątkowego, trzeba robić drogi, dbać o plaże. Nie wolno oczerniać  nas  wszystkimi możliwymi sposobami. Zawsze będę pracowała z myślą o wszystkich mieszkańcach mam do tego chęć, wiedzę, doświadczenie i kompetencje. Swoją kampanię wyborczą prowadzę spokojnie bez obrażania innych ludzi rozmawiając z mieszkańcami o ich kłopotach, potrzebach,  gromadzę tę wiedzę, aby móc być ich przedstawicielem w Radzie Gminy Rewal.

Agnieszka Tasarz

3 Komentarze

 1. Ciekawe kto ma takie metody? Jak zobaczyłem ten paszkwil w swojej skrzynce to śmierdziała szczurem, ubekiem i pączkami. Jakieś pomysły?

 2. Jakoś mnie to nie dziwi, w poprzednie kadencji były podobne. W gruncie rzeczy łatwo się domyślić autorów. Nie robią tego zwycięzcy.

 3. Ohyda. Metody z najgorszych lat PRL-u. Pragnę wyrazić swoją solidarność z Pawłem i Agnieszką.
  Będę mocno kibicował wyjaśnianiu tej sprawy. Mam nadzieję, że poznamy tożsamość tego ” bohatera”.

Comments are closed.