W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień Nowego Roku – jak informuje Maciej Łozdowski z Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej – będzie można pojeździć po wąskich torach.
Świąteczne kursy nadmorskiej wąskotorówki stały się już tradycją w gminie Rewal, choć jeszcze do niedawna zimowe przejażdżki były niemożliwe ze względu na zły stan techniczny taboru. W ramach rewitalizacji wagony zostały uszczelnione i wyposażone w ogrzewanie. Dziś pasażerowie mogą podróżować zabytkowymi składami w komfortowych warunkach nawet przy minusowych temperaturach. Mamy nadzieję, że w tym roku zimowa aura okaże się dla nas łaskawsza niż w ostatnich latach i zamiast zmoczyć deszczem, przyprószy białym puchem.
Zimowa wycieczka nie tylko dla turystów.
Zachęcamy do skorzystania z zimowej oferty Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i oderwania się od świątecznych stołów. Zaproszenie kierujemy nie tylko do turystów, ale też do stałych mieszkańców, którzy w sezonie letnim nie zawsze mają czas, by przejechać się kolejką. Dzięki świątecznym kursom nadmorską wąskotorówką będzie można wygodnie dotrzeć do lokalnych atrakcji turystycznych, takich jak latarnia morska i park miniatur w Niechorzu, czy ruiny kościoła w Trzęsaczu lub po prostu odwiedzić rodzinę i przyjaciół w sąsiednich miejscowościach. Będzie to na pewno dobra alternatywa dla transportu publicznego, który w okresie świątecznym oferuje ograniczoną liczbę połączeń komunikacyjnych.
Świąteczny rozkład jazdy
W środę, 26 grudnia 2018 r. oraz we wtorek, 1 stycznia 2019 r. pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy, który dostępny jest na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl oraz na wszystkich dworcach kolei wąskotorowej w gminie Rewal.
Promocyjne ceny biletów
Bilety w promocyjnych cenach będzie można nabyć u konduktorów w pociągu. Za bilet tam i z powrotem dorośli zapłacą 14 złotych, a dzieci do 14. roku życia – 10 zł. Dzieci do 4 roku życia pojadą jak zawsze za darmo.
Serdecznie zapraszamy