Po raz pierwszy w tym stuleciu nasza wąskotorówka będzie jeździć zimą! Stało się to możliwe dzięki wymianie torowisk oraz uruchomieniu ogrzewania w wagonach w ramach projektu rewitalizacji. Poprzednio ciuchcia kursowała o tej porze roku jedynie za czasów, gdy zarządzały nią PKP.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa (NKW) zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z tej wyjątkowej okazji w II dzień Bożego Narodzenia, tj 26 grudnia, oraz w pierwszą niedzielę 2015 roku, czyli 4 stycznia. Pociąg jeździł będzie wg specjalnego, świątecznego rozkładu. Zwracamy uwagę, że ze względów organizacyjnych skład będzie jechał z Trzęsacza w kierunku Pogorzelicy dwa razy w ciągu dnia, zaś z Pogorzelicy w kierunku Trzęsacza trzy razy. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się podróż nocmym kursem o godz. 17:45.

Na czas zimy Nadmorska Kolej Wąskotorowa wprowadziła ceny promocyjne. Bilet normalny kosztować będzie 10 zł, zaś ulgowy (dla dzieci do 14 lat) 5 zł. Dzieci do 4 lat jeżdżą gratis. Bilety do nabycia u konduktora. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie www.kolej.rewal.pl.

Miejmy nadzieję, że ten pomysł się przyjmie. Ciuchcia zimą może stanowić niewątpliwą atrakcję dla turystów, którzy coraz chętniej przyjeżdżają nad morze w okresie świąteczno-noworocznym.