Z bardzo ciekawą inicjatywą wystąpił Wolontariat UTW, który we współpracy z Radą Seniorów i Kołem Emerytów z Niechorza chce zmobilizować mieszkańców do wspólnego, rodzinnego działania. Zainteresowanych zapraszają w najbliższy czwartek o godz. 15:00 do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

Na spotkaniu mile widziani są zarówno troszkę starsi, jak i młodsi. Seniorzy, rodzice, dzieci i wnuki mają szansę zasiąść razem i wspólnie przygotować dekoracje wiosenno-wielkanocne. Niby do wiosny szmat czasu, jednak śniegi już nam topnieją i warto nie dać się wiośnie zaskoczyć.

Będziemy przygotowywać ozdoby z materiałów odpadowych, wszelkiego rodzaju. Chcemy pokazać, że wszystko może się przydać. Celem jest jednak, aby integrować różne pokolenia. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców, nie tylko Niechorza, bez względu na wiek. Oczywiście miło byłoby, gdyby przyszły całe rodziny,” – wyjaśnia Anna Szkódlińska z niechorskiego Koła Emerytów.

Pomysł zakłada regularne spotkania w każde czwartkowe popołudnie, z wyjątkiem tych, gdy sala w muzeum będzie z przyczyn organizacyjnych zajęta. Chętni nie muszą się zapisywać – mają po prostu przyjść. Na pierwszym spotkaniu zostanie omówiona większość założeń organizacyjnych.

Gotowe ozdoby będziemy później sprzedawać przy różnych okazjach. Jestem pewna, że łącząc pomysły różnych pokoleń, damy radę stworzyć takie dekoracje, które trafią we wszelkie możliwe gusta,” – podsumowuje z uśmiechem pani Ania.

My pod pomysłem się podpisujemy i zachęcamy, komu czas pozwoli. Poza tym, co innego robić, gdy w kalendarzu zima, a bałwana i tak nie ma z czego ulepić?