Impreza pod nazwą Drogi do Niepodległości odbędzie się w Święto Wojska Polskiego w środę 15 sierpnia 2018. W festynie wezmą udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz” działającej przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie.

Impreza rozpocznie się o 17:30 od powitania pociągu z żołnierzami z grypy rekonstrukcji historycznych na dworcu kolejowym w Niechorzu. Na peronie odbędzie się krótka inscenizacja przybycia Marszałka Piłsudskiego do stolicy a następnie uformowana zostanie kolumna marszowa, która przejdzie z dworca do miejsca docelowego imprezy – parku przy zejściu na plażę na ul. Pocztowej.

W programie festynu przewidzianych jest wiele atrakcji: m.in. prezentacja wojsk polskich w mundurach z różnych epok historycznych, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, quiz wiedzy o niepodległości, odbędzie się również pokaz ładowania działa oraz oddane zostaną salwy z działa i muszkietów. W trakcie imprezy będzie można kupić smakołyki z grilla, skosztować regionalnego piwa, a nawet samodzielnie upiec kiełbaskę w ognisku.

W części artystycznej, jako gwiazda wieczoru, wystąpi grupa „The Nierobbers”, zespół poruszający się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w Polsce.

Organizatorami festynu patriotycznego są: Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz Sołtys i Rada Sołecka Niechorza, przy współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz” z Trzebiatowa. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rewal – Macieja Bejnarowicza.

Serdecznie zapraszamy!