Drugi tydzień pobytu na zgrupowaniu w Pogorzelicy Pogoń Szczecin okrasiła dwoma zwycięstwami w towarzyskich meczach z drużynami z naszego województwa. Oba sparingi odbyły się na stadionie w Pobierowie.

W środę rywalem Portowców była Kotwica Kołobrzeg. Drużyna znad morza niesiona głośnym dopingiem swoich kibiców, którzy zwartą grupą przybyli do Pobierowa, przez długi czas skutecznie się broniła. Dopiero na dwie minuty przed końcem meczu gola na wagę wygranej strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysław Szymiński. Mimo zdobycia bramki zawodnik Rozwoju Katowice nie przekonał do siebie szkoleniowców Pogoni i wrócił na Śląsk jeszcze przez zakończeniem zgrupowania w Pogorzelicy. Co innego kolejny testowany piłkarz – Karol Danielak, który po meczu z Kotwicą podpisał z Pogonią kontrakt. Danielak był wcześniej zawodnikiem pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

Ostatni sparing przed wylotem do tureckiej Antalyi Pogoń rozegrała w sobotę. Rywalem była Flota Świnoujście. Wyspiarze pierwsi strzelili gola, a jego autorem Marek Opałacz, jednak nie wystarczyło to, aby mecz w Pobierowie choć zremisować. Bramki doświadczonych Marcina Robaka i Rafała Murawskiego sprawiły, że Portowcy wygrali 2:1. Ten mecz przekonał ostatecznie Jana Kociana do innego testowanego piłkarza – reprezentanta Łotwy Vladimirsa Kamešsa, który poleci z Pogonią na zgrupowanie do Turcji, a w tym czasie włodarze klubu ze Szczecina mają się dogadywać w sprawie kontraktu z macierzystym klubem Łotysza – rosyjskim Amkarem Perm. Co ciekawe, Kamešs debiutował w swojej reprezentacji w 2012 roku w meczu przeciwko Polsce.

Podczas 12-dniowego zgrupowania w Turcji Pogoń rozegra cztery mecze sparingowe, kolejno z Vojvodiną Nowy Sad, Wolfsberger AC, Universitateą Krajowa i FK Jagodina. Późnej już tylko bezpośrednie przygotowanie do rozgrywek ligowych, które Portowcy wznawiają 15 lutego meczem z Lechem Poznań.