W mijającym tygodniu do gminy Rewal na lekcje terenowe przyjechali uczniowie ze Szczecin International School przygotowujący się do międzynarodowej matury i egzaminów IGCSE. Celem zajęć było zapoznanie się z przyczynami i stukami erozji na polskim wybrzeżu.

Szczecin International School istnieje od 15 lat. Powstała jako placówka kształcąca dzieci żołnierzy pracujących w Baltic Barracks, czyli jednostce NATO zlokalizowanej w Szczecinie. Odkąd szkoła uzyskała uprawnienia do przeprowadzania egzaminów z międzynarodowej matury, trafiają do SIS także polskie dzieci, które planują zadawać właśnie taki egzamin dojrzałości.

Większość uczniów była w Trzęsaczu i Niechorzu po raz pierwszy. Atrakcyjność miejsca, ale także skala zjawisk erozyjnych oraz różnorodność technik ochrony brzegu morskiego, budziły spore zainteresowanie, mimo fatalnej chwilami pogody. Być może padający deszcz i chłód pozwoliły licealistom bardziej skupić się na informacjach i ćwiczeniach przygotowanych przez nauczycieli. Miejmy nadzieję, że dzieci przyjadą tutaj przy lepszej pogodzie w towarzystwie rodziców lub znajomych.