Sezon 2018 można uznać za otwarty. Pogoda dopisuje więc pozostaje tylko wypatrywać turystów, których jak na razie jak na lekarstwo. Aby skrócić uciążliwe czekanie prezentujemy jakie imprezy i atrakcje czekają nas w najbliższym tygodniu.

Jarmarki w Niechorzu

Tego lata Niechorze gościć będzie jarmarki rękodzieła aż czterokrotnie. Dziś jest ostatni dzień Tęczowego Jarmarku na placu obok Latarni Morskiej. Wystawcy oferują wyroby rękodzieła, domowej roboty przetwory, sery, piwo rzemieślnicze i inne smakołyki. Kto nie był niech się spieszy. A kto nie zdąży – już jutro rozpoczyna się kolejny kiermasz pod nazwą Jarmark Sztuki – będzie odbywać się w Parku przy pomniku i trwać będzie do 8 lipca. Gorąco zapraszamy!

Sportowe Pustkowo

Jak co roku Pustkowska plaża kipi od sportowych emocji. Rozpoczęto właśnie cykl turniejów siatkówki i tenisa plażowego. I tak w środę 4 lipca,  a później w kolejne środy odbywać się będzie turniej dwójek plażowych „Pustkowo Beach”. Pary dopierane są losowo więc nie wiadomo kto będzie partnerem a kto przeciwnikiem 😊
W sobotę 7 lipca oraz w kolejne soboty będziemy mieli okazję pograć w siatkówkę plażową trójkami w ramach cyklu turniejów pod nazwą „Rewal Beach”. Tutaj trójki dobierają się same 😉

W niedzielę 8 lipca nowość! Rozpoczęto właśnie cykl zawodów tenisa plażowego, dyscypliny mało znanej ale niezwykle efektownej . Tenis plażowy to połączenie tenisa, siatkówki i badmintona. Zawodnicy grają piłkami tenisowymi o obniżonym ciśnieniu ( tzw. softball ) i rakietami. Boisko ma wymiary 16 x 8 metrów. Zawodnicy mają do dyspozycji jedno uderzenie na stronę a piłka nie odbija się od ziemi. Siatka zawieszona jest na wysokości 1,70 m. Innymi słowy kto ma ochotę smażyć się na plaży w sposób aktywny – Zapraszamy do Pustkowa

Bezpieczna plaża 2018

Już na najbliższą środę 4 lipca w Pobierowie i czwartek 5 lipca w Pogorzelicy odbędą  się na plażach warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ta niezwykle ważna akcja edukacyjna obejmować będzie takie tematy jak: zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia, zasady ewakuacji, prowadzenie czynności resuscytacyjnych i wiele innych zagadnień których znajomość może ratować ludzkie życie. Obecność obowiązkowa!!!

Święto Śledzia

Już po raz siedemnasty w Niechorzu odbędzie się Święto Śledzia Bałtyckiego. W tym roku impreza będzie miała nowy kształt. Po pierwsze zmieniło się miejsce – nie będzie jak co roku w Muzeum Rybołówstwa ale na placu obok Latarni Morskiej w Niechorzu. Po drugie impreza będzie dwudniowa.
W sobotę 07 lipca w godzinach  15:00 — 21:00 odbędzie się: degustacja śledzi, szanty i gawędy Jerzego Porębskiego, pokaz zespołu ludowy „Czerwone róże”, opowieści wilków morskich, konkurs kulinarny na najlepsze danie ze śledzia oraz występ gwiazdy wieczoru: Marcina Dańca
W niedzielę 8 lipca również od 15:00 do 21:00 będzie show Roberta Bochenka, gotowanie bałtyckiej zupy rybnej w giga garze, opowieści morskie kapitana Gawłowicza, najlepsze lokalne zespoły disco-polo oraz jako gwiazda wieczoru: zespół szantowy „Majtki bosmana”

Festiwal Indii

Podobnie jak latach ubiegłych naszą gminę odwiedzi Festiwal Indii. Będą gościć u nas w sumie sześć razy a pierwszy z serii koncert odbędzie się w Pobierowie już 5 lipca.
Festiwal Indii to najstarszy, największy i najsłynniejszy Orientalny happening w Polsce. Z setkami wolontariuszy i artystów z wielu krajów pokazuje bogatą, różnobarwną imprez prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii. Wiele godzin programu scenicznego, pokazy tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach.

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu serdecznie zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. Dom rybaka. Rekonstrukcja stanu z lat 20/30. XX wieku. O tym jak mieszkali i czym trudnili się rybacy w przeszłości dowiemy się już 7 lipca 2018 r. o godzinie 17:00, kiedy odbędzie się prezentacja ekspozycji przygotowanej przy współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie. Wstęp wolny.

To tyle na dziś. Następny imprezowy  rozkład jazdy już za tydzień. Zapraszamy 😊

1 komentarz

Comments are closed.