Tegoroczna Majówka w Gminie Rewal była wyjątkowo udana, pomimo niezbyt przychylnej aury. Każda z miejscowości przygotowała coś nowego i oryginalnego dlatego też wypada wspomnieć również o uroczystościach w Niechorzu.

2 Maja przypada Święto Flagi i to właśnie stało się motywem przewodnim imprezy w Niechorzu. Po raz drugi zorganizowano uroczysty pochód, który rozpoczął się przy Muzeum Rybołówstwa. Młodzież z niechorskiej szkoły wraz ze strażakami szli na przedzie, niosąc ogromną, biało-czerwoną flagę. Uczestnicy przystrojeni w rozetki w kolorach flagi, przemaszerowali ulicami Niechorza, aż do parku przy głównym zejściu na plażę, gdzie czekał na nich festyn.

Foto Łukasz Tylka

Pierwszy pochód odbył się rok temu i pomimo skromnej frekwencji musiał zapaść mieszkańcom w pamięci gdyż w tym roku wzięło w nim udział już ponad 200 osób.

Foto Łukasz Tylka

Festyn przygotowany wspólnie przez Radę Sołecką, OSP Niechorze, Szkołę Podstawową oraz Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów trwał do późna i z pewnością każdy znalazł tam coś dla siebie. W imprezie wzięli również udział członkowie grupy rekonstrukcyjnej Nałęcz, którzy stają się stałymi gośćmi w naszej gminie. Do tańca, z kolei  przygrywała grupa Loversi. Jeżeli na coś należy zwrócić szczególną uwagę to część kulinarną festynu. Niechorze, jak wiadomo, szczyci się wyśmienitą kuchnią regionalną, której i tym razem nie zabrakło. Ponoć ciast przygotowanych na imprezę zabrakło już po 45 minutach 😉

Jako Redakcja chcieliśmy przeprosić, że z opóźnieniem piszemy o obchodach Święta Flagi, za rok postaramy uniknąć tego błędu. A tego, że przyszłym roku będzie kolejna taka impreza jesteśmy pewni!

Zdjęcia: Łukasz Tylka i Piotr Stefanowicz