Czy dzień wolny od zajęć lekcyjnych można spędzić w atrakcyjny, ciekawy a zarazem aktywny sposób? Okazuje się, że tak!!!

W sobotę 03.03.2018 , już po raz trzeci Sołtys i Rada Sołecka Niechorza przygotowała dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, bowiem do udziału w zawodach w sobotni poranek zgłosiło się aż 50 uczestników. Wysoka frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów, którzy celem umożliwienia wszystkim chętnym wzięcia udziału w zawodach, postanowili rozszerzyć ilość konkurencji.

Zawody rozpoczęły się ok. godz. 9:30. Uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach: w tenisie stołowym, szachach, grze na konsoli oraz wieloboju sprawnościowym. Dzięki sprawnej organizacji poszczególni uczestnicy mogli wziąć udział nie tylko w jednaj, ale nawet kilku różnych konkurencjach. Nad przebiegiem rywalizacji czuwali członkowie Rady Sołeckiej: Sebastian Kuzicki, Piotr Stefanowicz i Piotr Kinka.

Najpopularniejszą konkurencją, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży i gromadzi najwięcej chętnych była gra na konsoli. Uczniowie grali jednocześnie na 2 konsolach w grę Pro Evolution Soccer 2017. Ciekawe jednak, że w dobie zaawansowanych technologii multimedialnych nie mniejszą popularnością dalej cieszą się … szachy. Do udziału w turnieju królewskiej gry zgłosiło się aż 12 uczestników, którzy rozgrywali zawody na 4 szachownicach jednocześnie. W sobotnich zawodach nie mogło zabraknąć konkurencji typowo sprawnościowych. W tenisie stołowym, w rozgrywkach na 2 stołach uczestniczyło aż 22 zawodników. W wieloboju sprawnościowym 16 uczestników zmagało się w czterech konkurencjach: rzucie woreczkiem do celu, rzucie do kosza , na torze przeszkód oraz w kręglach (piłką lekarską 1kg do pachołków). Nikt się nie spodziewał, że w tej dyscyplinie będzie tyle zaciętej rywalizacji i emocji.

Sobotnie zawody przebiegały pod znakiem znakomitej organizacji, w miłej sportowej atmosferze fair play. Sołtys Niechorza Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk zadbał o każdy szczegół: zorganizował słodki poczęstunek, napoje oraz dyplomy i nagrody , które dodatkowo motywowały uczniów do rywalizacji. Miłym akcentem, kończącym zawody, było ognisko, podczas którego, oprócz wspólnego pieczenia kiełbasek odbyła się dekoracja zwycięzców.

Organizatorzy: Sołtys i Rada Sołecka Niechorza serdecznie dziękują za wsparcie inicjatywy Pani Dyrektor Ewie Łozdowskiej, która przez cały czas żarliwie kibicowała swoim wychowankom, Państwu Ewie i Edwardowi Stefanowicz, za pomoc i osobiste zaangażowanie w organizację imprezy oraz wszystkim uczestnikom za tak liczny i aktywny udział w zawodach.

Poniżej zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz fotorelacja:

Ci , którzy są wymienieni otrzymali nagrody

Gra na konsoli

1. Jankowski Tomasz
2.Wiśniewski Paweł
3.Kosiński Bolesław

Szachy

1.Bumbul Filip
2.Kaliński Sebastian
3.Jankowski Tomasz
4.Chojaczyk Wiktor

Tenis stołowy

1.Jankowski Tomasz
2.Wąsikowski Dominik
3.Kaliński Szymon

wyróżnieni: Hawryluk Małgorzata, Kosińska Emilia.

Wielobój sprawnościowy

1.Ptaszyńki Przemysław
2.Konieczka Filip
3. Dziuba Dominika
4.Jędrzejowska Oliwia
5.Skąpska Emilia
6. Słota Marcelina