Dnia 24 października 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pobierowie obchodzono Dzień Patrona Szkoły.
To niezwykle ważny dzień w kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych, gdyż wtedy szczególną wymowę mają słowa Jana Pawła II o tym, że dzieci są nadzieją, która wciąż wciąż rozkwita na nowo, a młodzież jest przyszłością świata, narodu i Kościoła i od niej zależy następny dzień.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele w Pobierowie. Następnie dzieci i młodzież, Grono Pedagogiczne i Rodzice przybyli na akademię szkolną.

Uczniowie przygotowali część artystyczną poświęconą Janowi Pawłowi II. Tradycją Szkoły w Pobierowie jest to, że w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klasy pierwszej składają ślubowanie. Zanim to nastąpiło, dziewczynki i chłopcy z tej klasy zaprezentowali, czego się nauczyli pod okiem pań Moniki Sianoszek i Anny Jędrzejko.
Po uroczystym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia,które przeprowadziła Pani dyrektor Jolanta Pytlas.Dzieci otrzymały z tej okazji pamiątkowe dyplomy i słodkie rogi obfitości. O pierwszakach nie zapomnieli uczniowie z klas II i III, którzy przygotowali wierszyki i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Na tym uroczystość zakończono.

Beata Bresler