Felietony

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 10

Do tej pory pisałam o swoich przeżyciach i wydarzeniach. Na koniec jednak coś o ludziach, z którymi stykałam się w czasie swojej pracy, a poznałam wiele osób z tej dobrej, ale też i złej strony.

Zapisane na klifie 10

Przypomnijmy: 19 października 1982 roku, a więc w czasie trwania stanu wojennego w Polsce, samolot rolniczy An-2 z dwudziestoma osobami na pokładzie wystartował z polowego lotniska w Cerkwicy i bez żadnych przeszkód wylądował po drugiej stronie Bałtyku.

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 9

Zapraszam na przedostatni odcinek wspomnień, w którym będzie o mojej ostatniej kadencji. Dominować będzie temat mojego odejścia i organizacji uroczystości upamiętniających 20-lecie powstania samorządności, z którą tak mocno byłam związana.

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 8

Wójt się żeni, a ja odczuwam zmęczenie – tak można podsumować ten odcinek wspomnień. A wszystko w momencie, gdy sekretarze doczekali się nowego, lepszego umocowania prawnego ich stanowisk.

Zapisane na klifie 9

O tej ucieczce, też z naszego regionu, wiemy właściwie wszystko. Mamy relację z pierwszej ręki, sporo zdjęć i dokumentów. Można powiedzieć komplet materiałów, by napisać scenariusz na konkurs filmowy. 19 października 1982 roku, a więc w czasie trwania stanu wojennego w Polsce, samolot rolniczy An-2 z dwudziestoma osobami na pokładzie...

Zapisane na klifie 8

Sezon jaki jest, każdy widzi. Taki trochę w kratkę - pod względem pogody i opinii. Jedni są zadowoleni, bo w pensjonacie nie mieli pustych...

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 7

Zmiany, zmiany, zmiany – na szczęście omijają mnie. Nie omijają za to kłopoty zdrowotne. Choroba wciąż ta sama. Najgorsza.

Zapisane na klifie 7

Dzisiaj wyłącznie na wesoło. Cóż innego bowiem pozostało, skoro wszędzie dobre zmiany, dziwnym trafem znane seniorom z czasów panów G. Na początek dowcip, niezbyt...

Szanujmy wspomnienia, nauczmy się je cenić – cz. 6

W tym odcinku będzie o chorobach, powodzi, studiowaniu i o tym, że moja wiedza i doświadczenie górują nad uprzedzeniami do mojej osoby niektórych radnych.

Zapisane na klifie 6

Dawno, dawno… Powiedzmy, że plus minus dwadzieścia lat temu gmina Rewal miała wszystko i pod wieloma względami była pierwsza. Wywalczyła nawet swoistą autonomię. Rzecz w tym, iż siedem naszych wiosek letniskowych geograficznie i turystycznie zalicza...