12W poniedziałek na ogólnopolskim festiwalu poświęconym pamięci Andrzeja Zauchy spory sukces odniosła mieszkanka Niechorza Ewa Michrowska otrzymując w konkursie finałowym nagrodę publiczności.

Już po raz siódmy Bydgoszcz oddaje hołd tragicznie zmarłemu krakowskiemu piosenkarzowi i aktorowi organizując festiwal o uznanej w całej Polsce renomie. Zaucha był postacią wyjątkową w polskiej muzyce rozrywkowej. Miał niespotykaną łatwość łapania na scenie kontaktu z publicznością i orkiestrą, a przy doskonałej dykcji potrafił zaśpiewać nawet najbardziej skomplikowane językowo teksty. Z tego powodu, a zapewne także ze względu na okoliczności jego śmierci, Andrzej Zaucha stanowi inspirację dla wielu muzyków – zarówno młodych, jak i uznanych.

Co roku setki artystów zgłasza się do części konkursowej festiwalu. Dziesięciu najlepszych kwalifikuje się do koncertu finałowego, który odbywa się w Operze Novej w Bydgoszczy. Każdy z uczestników wykonuje jedną piosenkę Andrzeja Zauchy w dowolnym aranżu.
W tym roku wśród finalistów znalazła się Ewa Michrowska. Na scenie wykonała utwór „Jesteś i będziesz wspomnieniem”. Została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność, która dała temu wyraz podczas swojego głosowania. Ewa pokonała kolejną wykonawczynię o prawie 80 głosów. Nagrodę odbierała w towarzystwie Ewy Bem, Janusza Szroma i Mieczysława Szcześniaka, którzy występowali w części pozakonkursowej festiwalu. Gratulujemy naszej Ewie sukcesu i czekamy na kolejne!

Koncert rejestrowała TVP Bydgoszcz, więc zapewne będzie można go obejrzeć na antenie TVP Kultura.