Gmina

Odwołanie Wójta – Kronika upadku

Obecna kadencja rewalskiego samorządu obfituje w dramatyczne wydarzenia, ale bez wątpienia najbardziej kontrowersyjna okazała się sprawa odwołania/zawieszenia Wójta gminy...

 Ekipa projektu Last Mile z wizytą w Rewalu

Przejazdem wagonem motorowym MBxd2 rozpoczęła się we wtorek, 10.09.2017 r. wizyta w Rewalu międzynarodowego zespołu, zbierającego i analizującego rozwiązania dla systemów elastycznego transportu w ramach projektu Last Mile.

Dzieci żołnierzy NATO na polskim wybrzeżu

W mijającym tygodniu do gminy Rewal na lekcje terenowe przyjechali uczniowie ze Szczecin International School przygotowujący się do międzynarodowej matury i egzaminów IGCSE.

Rewalski akcent na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 23-26 września 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbyła się impreza pod nazwą Smaki Regionów. Na stoisku wystawowym, organizowanym przez Województwo Zachodniopomorskie ...

Premier Szydło odwołała Wójta!

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dziś w godzinach popołudniowych wpłynęło do Urzędu Gminy Rewal pismo od Pani Premier Beaty Szydło informujące o odwołaniu Roberta S. ze stanowiska wójta Gminy Rewal.

Kto nowym wójtem?

Za niewiele ponad 12 miesięcy w gminie Rewal, i nie tylko, odbędą się wybory samorządowe. Obecnie jest chyba najlepszy moment, aby zastanowić się, kto mógłby objąć schedę po obecnym wójcie ...

Wójt dalej nie może być wójtem

Dziś odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Szczecinie, podczas którego rozpoznawano odwołanie obecnego wójta gminy Rewal wobec nałożonych na niego ...

Czy czekają nas przedterminowe wybory?

Po czerwcowej zawierusze wydawało się, że w okresie letnim gminę Rewal czeka uspokojenie polityczne. „Wydawało się” jest tutaj dobrym stwierdzeniem. Okazuje się bowiem, że możliwa stała wizja przedterminowych wyborów.

Odwołanie wójta trafiło do prokuratury

Do prokuratury trafiło dziś odwołanie od zastosowanych środków zapobiegawczych oskarżonego o nadużycia finansowe wójta gminy Rewal Roberta S. Jeszcze w tym tygodniu dokumenty w tej sprawie trafią do sądu.

Wójt zawieszony. I co dalej?

Wydarzenia ostatnich dni okazały się niemal "trzęsieniem ziemi" dla naszej małej społeczności. Powstaje więc pytanie, jaki będą miały wpływ na nasze sprawy bieżące oraz na przyszłość.