Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił wyniki konkursu na tegoroczne granty sołeckie. Miło nam poinformować, że w gronie projektów zakwalifikowanych do realizacji znalazł się wniosek złożony przez sołectwo w Niechorzu.

Na konkurs złożono prawie 550 wniosków. Z tego grona tylko nieco ponad 10% mogło liczyć na pozytywne rozpatrzenie i otrzymanie wnioskowanej kwoty na realizację założonych projektów. Sposób 63 laureatów konkursu, każdy otrzymał kwotę 10 tys. złotych lub mniej, jeśli wniosek opiewał na niższą kwotę. W przypadku Niechorza sołectwo starało się o dofinansowanie remontu pomnika w parku w ramach planów rewitalizacji całego miejsca, które stanowi jedną z perełek tej nadmorskiej miejscowości.

„Prace ruszą dopiero po zakończeniu sezonu, na jesieni. Całość zostanie zrealizowana do końca roku” – tłumaczy Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk, sołtys Niechorza.

Ten wynik to niewątpliwy sukces całej rady sołeckiej, która przez kilka długich tygodni pracowała nad przygotowaniem wniosku. Wśród wygranych znalazło się tylko 5 gmin z powiatu gryfickiego. Niestety wnioski złożone przez inne nasze rady sołeckie – Rewal i Pobierowo – nie znalazły się w tym gronie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się poprawić tę statystykę. O co można wnioskować? Sądząc po liście rankingowej, o wszystko, co służy wspólnemu dobru. Do realizacji przyjęto wnioski na cele rekreacyjne, historyczne, czy też związane z bezpieczeństwem. Warto już teraz myśleć nad przyszłorocznymi wnioskami.

1 komentarz

  1. Brawo dla rady sołectwa.pomnik ten pamiętam jeszcze z dzieciństwa,szkolne,harcerskie uroczystości.Głęboki PRL.Rewitalizacja należy się.Tym bardziej,że z tyłu ładny park.Brawo

Comments are closed.