W najbliższą sobotę Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk przygotowuje dla mieszkańców całej gminy jesienną niespodziankę. Wspólne grzybobranie. Wprawdzie organizatorem jest rada sołecka Niechorza, jednak mile widziani są chętni z każdej naszej miejscowości.

Grzybobranie zaplanowano na 26 września, czyli na najbliższą sobotę. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się u sołtysa osobiście lub telefonicznie (nr 603 117 059) do czwartku 24 września włącznie. Wyjazd autobusem w kierunku Mrzeżyna o 7 rano – zbiórka kwadrans wcześniej na przystanku PKS w Niechorzu. Szczegółowe zasady zaplanowanej części konkursowej zostaną podane podczas jazdy. W programie przewidziano także ognisko na plaży. Powrót zaplanowany jest około godziny 14.

Jak zapowiadają organizatorzy ilość miejsc jest ograniczona ilością miejsc w autobusie. Jeśli zainteresowanych będzie więcej, to wówczas będą musieli dotrzeć na miejsce na własną rękę.

I Niechorskie Grzybobranie, to, jak zapewne mieszkańcy pamiętają, realizacja jednej z zapowiedzi obecnego sołtysa podczas wyborczego zebrania wiejskiego. Oby ta inicjatywa się powiodła i za pierwszą edycją poszły kolejne.