Dnia 14 stycznia 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie odbył się II Poranek z Pluszowym Misiem. To akcja charytatywna zorganizowana w ramach realizacji we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego projektu „Wczoraj, jutro i dziś potrzebny jest pluszowy miś”.

W spotkaniu rozpoczętym przez panią dyrektor Jolantę Pytlas uczestniczyli uczniowie ZSO , ich rodzice, dziadkowie , nauczyciele, a także zaproszeni goście.

II Poranek z Pluszowym Misiem był okazją do obejrzenia popisów artystycznych w wykonaniu dzieci i dorosłych. Grupa Rodzinna Pobierowo przygotowała wspaniałe przedstawienie jasełkowe. Piękne kolędy zabrzmiały w wykonaniu „Grupy od Trzech Króli”. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali najmłodsi uczniowie, a także
ucz.kl.VI Gabriela Ładniak ze swoim partnerem Antonim Przydrygą ze Szkoły Tańca „Fokus” w Kamieniu Pomorskim.

Można było również podziwiać kolędy zaśpiewane i zagrane na cymbałkach i fletach przez uczniów kl.IV-VI i gimnazjum.Kolejnymi atrakcjami były loteria fantowa, kiermasz, a także licytacja pakietów złożonych z przedmiotów podarowanych przez nauczycieli ZSO i rodziców. Licytowany był również okolicznościowy tort w kształcie głowy misia upieczony przez p.Annę Dąbrowską. Kubusiowa kawiarenka zapraszała na kawę, herbatę i domowe wypieki przygotowane przez Grono Pedagogiczne.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Beata Bresler
Zdjęcia: Zuzanna Pietrzak i Edyta Bartkowska