Być w Niechorzu i nie wejść na latarnię morską? To tak, jakby być w tej miejscowości tylko w połowie. Dlatego codziennie przed wejściem na tamtejszy górny taras ustawiają się długie kolejki. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom turystów, w każdą środę budynek będzie otwarty dla zwiedzających aż do godziny 22:00.

Latarnia w okresie letnim od lipca do sierpnia jest otwarta od 10:00 do 20:00 jednak właśnie w środy gospodarze oferują dwie dodatkowe godziny. To doskonała propozycja zwłaszcza dla romantyków i zakochanych, gdyż zachód słońca oglądany z wysokości kilkudziesięciu metrów jest spektaklem całkowicie niepowtarzalnym.

Przypomnijmy, że latarnia morska w Niechorzu została wpisana do rejestru zabytków. Wybudowano ją w 1866 roku w najwyższym punkcie okolicznych klifów. Obecne jest jedną z najwyższych w Polsce pod względem wysokości strumienia światła. Do ponad 20-metrowego klifu trzeba dodać prawie 40 do soczewki na laternię. Na wysokości ok. 37,5 metra od podstawy budowli znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się niezapomniany widok na morze oraz okoliczne tereny, w tym położone u podnóża latarni turystyczne atrakcje. Wystarczy tylko trafić na środę z bezchmurnym niebem i można stamtąd obejrzeć barwny i efektowny zachód słońca, do czego serdecznie zachęcamy.