W dniu 11 maja grupa ponad 30 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w ZSO w Pobierowie pod opieką pani dyrektor Jolanty Pytlas, Edyty Bartkowskiej i Beaty Bresler pojechała do Szczecina na uroczyste podsumowanie tegorocznych działań w ramach projektu „Wczoraj, jutro i dziś potrzebny jest pluszowy miś”realizowanego we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na początku uczniowie odwiedzili Wydział Humanistyczny.Już przed budynkiem przywitał ich Kubuś Puchatek, a wewnątrz czekało wiele atrakcji, m.in.loteria fantowa, kiermasz (świetlica szkolna w ZSO uatrakcyjniła go pięknymi wyrobami własnej roboty), Kubusiowe kino, studio mody i inne.

Kolejnym punktem programu było seminarium naukowe „Zwykły niezwykły miś do zadań specjalnych”,podczas którego można było posłuchać wystąpień studentki US, psychologa, filozofa, przedstawiciela policji, a także wykładu o znaczeniu pluszowego misia w życiu dziecka wygłoszonego przez uczennicę II klasy gimnazjum w Pobierowie – Marcelinę Lewandowską. Wszyscy przyznali, że to był świetny debiut Marceliny i że bardzo dobrze prezentowała się za katedrą.

Następnie miały miejsce podziękowania złożone przez p.dr Małgorzatę Moś za zaangażowanie się społeczności ZSO w Pobierowie w projekt. Na koniec-słodki poczęstunek.

Po opuszczeniu Wydziału Humanistycznego uczniowie udali się do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy ul.Unii Lubelskiej, by zawieźć zebrane w szkole materiały papiernicze, gry i zabawki chorym pacjentom Kliniki.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Społeczności Szkoły w Niechorzu, która z inicjatywy pani Agnieszki Sołowij-Kleban i pana Jacka Kabali włączyła się w naszą tegoroczną zbiórkę i zgromadziła bardzo dużo pięknych i kolorowych rzeczy.

Pieniądze, które zebrano w ramach II Poranka z Pluszowym Misiem zorganizowanego w ZSO w styczniu br. zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe z dopiskiem „Łóżko dla onkologii”.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w tegorocznych działaniach w ramach projektu, jeszcze raz gorąco dziękujemy.

Jesteśmy chętni do niesienia pomocy bardzo chorym dzieciom, a razem możemy więcej.

Beata Bresler