Jak co roku także i w tę sobotę Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu włącza się czynnie do projektu Europejskiej Nocy Muzeów, czyli jedynej, szalonej nocy, kiedy za darmo można przyjść i pozwiedzać, a przy tym wziąć udział w wielu specjalnie przygotowanych z tej okazji wydarzeniach.

Niechorskie muzeum zaprasza od godz. 18:00 do 23:00. Taki przedział godzin ma ułatwić miłośnikom Nocy Muzeów odwiedzenie tego wieczoru także innych przybytków kultury w okolicy. Dla zwiedzających w budynku przy al. Bursztynowej 28 udostępnione zostaną wszystkie sale ekspozycyjne, a zwiedzający będą mieli też szansę wypowiedzieć się, co sądzą o samym przybytku i jego eksponatach.

Na pewno bardzo zadowoleni będą ci, którzy interesują się podróżami. W tym roku muzeum w Niechorzu przygotowało specjalną niespodziankę. Będzie to wyjątkowy wieczór z podróżnikami. Cztery opowieści o różnych formach podróżowania i odmiennych miejscach na naszej planecie.

18:00 – Norbert Skrzyński „Jeden Kurdystan – trzy kraje. Turcja, Irak, Iran”.

19:00 – Marta Bajtler „Włóczęgi po Kaukazie Południowym”.

20:00 – Andrzej Ziółkowski „Patagonia – w krainie Mapuchów”.

21:00 – Martyna Sałek „Indochiny babskim okiem”.

Pierwszy z wykładów będzie też przyczynkiem do otwarcia nowej wystawy pt. “Niecodzienna codzienność Iranu w fotografiach Jagody Pietrzak i Norberta Skrzyńskiego”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w sobotę 16 maja.

plakat_noc_muzeow