Spore zmiany czekają mieszkańców Pobierowa jeśli chodzi o organizację ruchu drogowego. Cały projekt czeka na ostateczną akceptację dyrektora Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Powiatowych Rafała Salomona, która powinna zapaść w przeciągu kilku dni.

Główną zmianą będzie wprowadzenie tzw. „strefy zamieszkania” na terenie całej miejscowości z wyłączeniem ciągu ulic Wojska Polskiego, Zgody i Mickiewicza od drogi krajowej nr 102 do drogi krajowej nr 102. Nie będzie strefy także na odcinku ulicy Pomorskiej od ulicy Mickiewicza do „stodwójki”.

Kolejna zmiana to przesunięcie odcinka wolnego od ruchu samochodów na ulicy Grunwaldzkiej. Zakaz ruchu będzie obowiązywał od urzędu pocztowego do skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna. Kierowcy, którzy zostaną zaskoczeni zakazem przy tym skrzyżowaniu, będą musieli skręcić na Grunwaldzkiej w prawo. Powrót na ulicę Wojska Polskiego będzie możliwy przez ulicę Gdańską, Warszawską i Mazowiecką. Wjazdu na ulicę Jana z Kolna z ulicy Warszawskiej nie będzie.

Nowością będzie wprowadzenie możliwości skrętu w prawo z ulicy Mickiewicza w ulicę Grunwaldzką. Chodzi o umożliwienie dojazdu do nowego parkingu, który będzie usytuowany obok budynku poczty. Stary parking przy „Wrzosie” zostanie przekształcony na chodnik, bo dotychczasowy każdego lata jest wydzierżawiany przez właściciela na cele handlowe. Dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się również przy ulicy Ciechanowskiej.

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Orzeszkowej od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Zgody. W przeciwnym kierunku będzie natomiast obowiązywał jeden kierunek ruchu na równoległym odcinku ulicy Reymonta.

Na pewno wprowadzane zmiany będą początkowo wywoływać zamieszanie, jednak docelowo powinny poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu kołowego w Pobierowie. Jak zapowiada Rafał Mielcarek z Powiatowego Zarządu Dróg, nowe regulacje ruchu powinny funkcjonować już od 24 czerwca.