Zakończyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy w okręgu nr 15, czyli w Pogorzelicy. Decyzją mieszkańców nową radną została Małgorzata Ciszek-Lewicka. Serdecznie gratulujemy!

Zwyciężczyni uzyskała 63 głosy, zaś jej konkurent Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk 43. Jak widać mieszkańcy Pogorzelicy bardzo licznie przybyli do lokalu wyborczego w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu. Prawie 73-procentowa frekwencja mogła zaskakiwać. Jest to dowód, że jak bardzo Pogorzeliczanom zależy na posiadaniu dobrego i skutecznego reprezentanta w Radzie Gminy Rewal.

Swoją działalność świeżo upieczona radna rozpocznie od zaprzysiężenia na pierwszej sesji Rady po ogłoszeniu ostatecznego wyniku przez Komisję Wyborczą. Ponieważ pani Małgorzata będzie debiutantką w roli radnej, więc na razie trudno powiedzieć, jaką przyjmie postawę wobec problemów, z jakimi boryka się nasza gmina. Dotychczas w życiu zawodowym osiągnęła już sporo sukcesów, więc jej sukcesy w nowej roli nie powinny być niespodzianką, czego oczywiście życzymy!

Warto wspomnieć, że po Leszku Kosiku obecnie w Pogorzelicy rządzą kobiety. Wcześniej sołtysem tej miejscowości została Izabela Kogut.