Niestety, po raz kolejny przychodzi nam reagować na przypadek czarnej, nie merytorycznej kampanii wyborczej wobec jednego z kandydatów. W tym przypadku wobec kandydatki na wójta gminy Rewal. Poniżej przedstawiamy oświadczenie Marzeny Salamon w związku z działaniami prowadzonymi przeciwko niej przez internet.

 

Szanowni mieszkańcy Gminy Rewal

W związku z tym, że na stronach internetowych i facebooku ukazują się posty i komentarze szkalujące moje dobre imię, tylko po to, żeby zdyskredytować mnie w oczach mieszkańców i wyborców składam oświadczenie.

Ja Marzena Salamon oświadczam, że te informacje są nieprawdziwe i użyję wszelkich dostępnych środków prawnych, aby osoby odpowiedzialne za upublicznienie tych kłamstw zostały pociągnięte do odpowiedzialności.

Złożyłam już zawiadomienie do Prokuratury i na Policję oraz do Komisarza Wyborczego w związku z popełnieniem przestępstwa rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, naruszenia dóbr osobistych. Zgodnie bowiem z art. 216 kodeksu karnego, kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, będzie podlegał grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Ponadto, jeżeli zniewaga nastąpiła za pomocą środków masowego komunikowania (internet jest zaliczany do tej grupy), sprawca będzie podlegał grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Kto dopuścił się tak ohydnego sposobu walki wyborczej? Są to osoby związane rodzinnie z kandydatem  komitetu wyborczego. Jest mi przykro, że strona sołtys Pobierowo oraz osoba odpowiedzialna za tę stronę pozwala na udostępnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jestem osobą poważną, odpowiedzialną i rzetelną nie pozwolę aby tacy ludzie mnie zniesławiali i stawiali mnie w złym świetle wśród mieszkańców naszej Gminy. Moja rodzina i ja jesteśmy poważanymi i szanowanymi ludźmi, moje uczestnictwo w kampanii wyborczej nie może być przyczynkiem do działań karalnych osób z innych komitetów wyborczych.

Nie wolno nikogo oblewać pomyjami i zniesławić, tylko po to aby wygrać wybory.

Jestem w stanie zrozumieć gorączkę kampanii wyborczej, ale są granice przyzwoitości, które w tym paszkwilu zostały przekroczone. Nieracjonalne zachowanie autorów paszkwili  sięgnęło apogeum oczerniając mnie. Kłamstwa te są produkowane na potrzeby kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że mój kontrkandydat powstrzyma ten hejt, ponieważ hejtują mnie osoby z jego otoczenia. Stoję na stanowisku  że mamy płacić za  wyprodukowane śmieci, a nie od wody, że mamy płacić mniej za wodę i kanalizację, że my mieszkańcy mamy w ogóle płacić mniejsze podatki niezależnie od statusu majątkowego, trzeba robić drogi, dbać o plaże. Nie wolno oczerniać kontrkandydata wszystkimi możliwymi sposobami, kampania wyborcza powinna być na argumenty i pomysły na dobro mieszkańców całej Gminy. Zawsze będę pracowała z myślą o wszystkich mieszkańcach mam do tego serce, wiedzę, chęć, doświadczenie i kompetencje. Swoją kampanię wyborczą prowadzę spokojnie, merytorycznie bez obrażania innych ludzi rozmawiając z mieszkańcami o ich kłopotach, potrzebach. Gromadzę tę wiedzę, aby móc być najlepszym Wójtem jakiego kiedykolwiek ta Gmina miała!

Z wyrazami szacunku
Marzena Salamon

50 Komentarze

 1. To może niech Pani Salamon wniesie do prokuratury, policji … CBA , CBŚ itd o zamknięcie internetu, bo tam jest mnóstwo treści, które mogą je się nie podobać ….
  Treść powyższego oświadczenia jest swoistym pomieszaniem rzeczy i materii rozmaitych, ale w sposób znamienny dla autorki.

 2. Spokojna i uczciwa kampania wyborcza, na każdym spotkaniu u pani oczerniany jest zawsze kontrkandydat . Opisywany jako ten, który doprowadził gminę na samo dno, a potem zostawił swojego jak to się u pani mówi wyszkolonego zastępcę .Proszę nie mówić , że to komitet kontrkandydata, bo nie ma pani na to żadnego dowodu . Nawet jeżeli jest to ktoś z rodziny kandydata na radnego z tego komitetu to z tego, co wiem jest ona całkowicie niezwiązana z nimi wręcz nie mieszka w naszej gminie , poza tym ma ta osoba ukończone 18 lat i to ona powinna się tłumaczyć ze swoich słów . Zrzucanie winy na przeciwników jest po prostu oznaką pani słabości i bezradność .

 3. Jaką Pani Salamon posiada wiedzę i doświadczenie, lub gdzie jej nabrała ? Jestem w 100% przekonany że mieliśmy lepszych Wójtów niż Pani S.

 4. Szanowna Pani Marzeno, wydając oświadczenie dla prasy warto zadbać o kilka rzeczy, a przede wszystkim o formę, w jaką ujmuje się swoje myśli. W tym celu można użyć słownika lub prostego narzędzia sprawdzania gramatyki i interpunkcji w Wordzie. Pani oświadczenie zawiera nie tylko błędy gramatyczne i interpunkcyjne, ale również bezpodstawne, moim zdaniem, zarzuty (zanim coś się napisze należy sprawdzić – a przynajmniej powinno się sprawdzić – czy jest to zgodne z prawdą). Pomijam fakt, że treści opublikowane na Facebooku można zwyczajnie zgłosić i zostaną one usunięte (polecam zapoznanie się z tą opcją). A co do słownika – warto również zapoznać się w nim z pojęciem „hipokryta”. Proszę nie udawać pokrzywdzonej przez cały świat, a przede wszystkim przez kontrkandydata, bo to właśnie Pani prowadzi niemerytoryczną i „brudną” walkę. A jak już wspominał mój przedmówca, kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Od Pana Oświęcimskiego mogłaby się Pani wiele nauczyć, mam więc cichą nadzieję, że zrobi to Pani obserwując Jego działania jako Wójta Gminy Rewal przez najbliższe 5 lat.

  • Zgadzam się z moim przedmówcą. Byłem na spotkaniu z Panem Oswięcimskim przed drugą turą wyborów. Nie było tam żadnego złego słowa na kontrkandydatkę, żadnych uszczypliwości, była jedynie przedstawiona wizja Pana Konstantego i działania jakie podejmie, gdy zostanie wójtem.

   Na zakończenie spotkania wypowiedział sie Pan Artur Łącki, nasz radny Województwa Zachodniopomorskiego, który zadeklarował bliską współpracę z przyszłym wójtem. Swoją wypowiedź spuentował słowami: „mam nadzieję że zagłosujecie Państwo na obecnego tutaj kandydata, gdyż to Pan Konstanty jest najepszym wyborem, a nie druga strona”. – to było jedyne nawiązanie do Pani Małgorzaty Salamon

   Także Pani Małgorzato Salamon – uczymy się od byłego i przysłego Pana wójta klasy, obserujemy jego działania przez najbliższe 5 lat i życzę Pani sukcesów w kolejnych wyborach.

   • Mądre słowa, tak właśnie było. Swoją drogą, jestem trochę zdegustowany oświadczeniem Pani Małgorzaty Salamon.

    Po pierwsze od kandydata na wójta oczekiwałbym lepszej znajomości języka polskiego w zakresie składni zdań oraz umiejętności stosowania znaków interpunkcyjnych.

    Po drugie bardzo nie podoba mi się to, iż wyraźnie sugeruje Pani, że Pan Konstanty ma wpływ na hejt na Pani osobę. („Mam nadzieję, że mój kontrkandydat powstrzyma ten hejt, ponieważ hejtują mnie osoby z jego otoczenia.” ).

    Oczywiście nie popieram żadnego z kłamstw, które zostały napisane na osobę Pani Małgorzaty i jest mi z tego powodu niezmiernie przykro.

 5. Co za głupi komentarz czepiać się przecinków , czy wszyscy chcą mieć wójta Oświęcimskiego który nie umie się nawet wypowiedzieć przed ludźmi i kamerą . To żenada mieć takiego niegramotnego wójta. Po tylu latach bycia posłem zero obycia. Przecież on chce nas reprezentować. Po obejrzeniu wywiadów i Ci co byli na spotkaniach wyborczych wiedzą i widzieli że pan Oświęcimski nie ma kąkretnego programu i cienki w wypowiedzianych. Za niego mówił Łącki bo sam nie jest w stanie przekonać wyborców do siebie. Łowi głosy obiecując stanowiska.

 6. Czytam i słowom nie wierzę. O jakim kontrkandydacie do wójta Oświęcimskiego my mówimy. Pan p.o. wójta Bejnarowicz wywodzi się przecież także z Platformy Obywatelskiej. Polecam Kołobrzeski Serwis Informacyjny i artykuł p.t. ” Geblewicz do Bejnarowicza i Woźniaka – nie jesteście wiarygodni. Byliście z nami, dzisiaj przeszliście na drogę PiS” Podczas przemówienia marszałek zwrócił się do konkurentów Mieczkowskiej. – Potrafię ocenić potencjał pana Bejnarowicza (Maciej Bejnarowicz był pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego -dop.red.), a pan prezydent Gromek potrafi ocenić potencjał Jacka Woźniaka. Oni wszyscy dzisiaj odcinają się od tego, co robili i opowiadają kolejne bajki na temat tego co zrobią. Panowie dzisiaj wasza wiarygodność jest żadna. Mogliście to zrobić, kiedy pełniliście funkcje, a pełniliście je przy naszej współpracy. To, że dzisiaj przeszliście na stronę PiS to wasz wybór, ale bądźcie w tym wszystkim wiarygodni(…) – mówił Geblewicz.

 7. Słuchałem dziś wypowiedzi Pana Oświęcimskiego w radio Szczecin przecież on broni Pana Roberta S. Czy to normalne. Czy tego chcemy. Wracają stare układy. A chwię miałem nadzieję na wolną Gminę Rewal. Zagłosujcie na tę kobietę ona na pewno jest nadzieją na zmianę.

 8. Ludzie PEŁOWCY już pokazali co potrafią,czy jeszcze wam mało?Proszę o zastanowienie się przy oddawaniu głosu na tych ,którzy doprowadzili do katastrofy finansowej naszą gminę.

 9. Z tego co mi wiadomo, osoba oczerniająca Panią Marzenę w ogóle nie ma nic wspólnego z kontrkandydatem… Pech chciał, że jest krewną Radnego, który dostał się do Rady Gminy i niestety to zostało skrzętnie wykorzystane… Oczywiście jestem jak najbardziej za poniesieniem konsekwencji osoby, która te oszczerstwa napisała. Miłego dnia…

 10. Pan kandydat był dwie kadencje posłem , ale nie chwali się swoimi osiągnięciami które przyniosłyby mu chwały w tym okresie , ale zdaje się , że wydłużył nam wiek emerytalny i odebrał środki z OFE. A jak był posłem i Robert S prowadził Gminę do katastrofy to gdzie był? nie interesował się Gminą?1

 11. Czytam tą stronę sołtys Pobierowo i nie widzę tam „obrzydliwych oszczerstw, ohydnego hejtu”. Pani Salamon pisze paszkwilu …. Może to właśnie ona na potrzeby swojej kampanii wyborczej kreuje się na ofiarę i męczennicę, byle tylko zwyciężyć. Dla niej jest to gra o wszystko, bo nawet do Rady nie weszła. Z jej komitetu jest tylko dwoje radnych. Nie jest to osoba, która potrafi przyjąć krytykę lub porażkę. Jak była wniosek o odwołanie jej z przewodniczącej, to na zawołanie się tak rozchorowała, że przez ponad miesiąc nie była w stanie przeprowadzić sesji. Ale jeździć i naciskać na zmianę decyzji była w stanie. Ciekawe.
  Jednym z zarzutów był brak chęci współpracy z radnymi. Aż boję się pomyśleć, jak potencjalna wójt będzie współpracowała z opozycyjną radą …

  • Pani Izo nawet zagorzali przeciwnicy Pani Marzeny uznali ten wpisy za bulwersujące i zostały one dość szybko usunięte to że Pani ich nie przeczytał nie daje prawa do wysuwania za daleko idących wniosków chyba że pretenduje pani do miana kobiety upadłej

  • Widoki Gminy Rewal-Sprawy lokalne i ogłoszenia. Tam jeszcze można przeczytać, co pewna „nawiedzona” osóbka na temat Marzeny Salamon napisała. Zdążyłem zrobić screena, żeby nie było tak jak tutaj podejrzeń o wyssanie sobie tego z palca.

 12. Oj. Nieładnie Panie Jacku. Pod osłoną obiektywizmu rozpowszechnia Pan jednak te bzdury. Domniemuje, że robi Pan to celowo. No chyba, że Pan tego nie rozumie.

  • Wolałbym, aby odniósł się Pan do mojej wypowiedzi i napisał co jest bzdurą? Obrzydliwe pomawianie Pani Marzeny o seksualną aferę miało miejsce. Ubolewam nad tym, ale to jest fakt.

  • To jak już Panu całkiem opadnie, to proszę się zastanowić i napisać co jest bzdurą? i z czyjego punktu widzenia jest to bzdurą, bo na pewno nie z punktu widzenia pomawianej osoby. Rozumiem, że Pan wolałby sprawę zamieść pod dywan, ale ja nie podzielam tego punktu widzenia. Takie zachowanie trzeba po prostu napiętnować, aby nikomu więcej nie przyszło do głowy walczyć politycznie w tak plugawy sposób.

  • Jak chce Pan/Pani ze mną podyskutować, to zapraszam, pod własnym nazwiskiem, może być na FB. Odważnie i uczciwie. W ten sposób, w jaki próbuje mnie Pan/Pani kąsać, naprawdę nie ma sensu.

 13. Potrzebuję podjąć decyzję w sprawie kandydatów na wójta, natomiast bardzo wiele mam wątpliwości …i fakty , które do mnie docierają są przerażające!
  -Pobierowo chce mieć swojego wójta dlatego głosują na „swojego” kandydata..
  A ja chciałabym dopytać, jeszcze zanim oddam głos:
  1. Czy człowiek, który został odwołany z pełnienia funkcji radnego podpisane przez wszystkich radnych, ponieważ nie umiał się porozumieć z resztą jak ma zarządzać naszą gminą? Czy to prawda?
  2. Sięgam pamięcią wstecz i pamiętam plakaty „pielęgniarka Marzena Salomon”(prawdopodobnie na radnego) ile lat pracowała w zawodzie?, bo teraz nagle „pielęgniarka” już nie jest dopisana…Czy pracowała?
  3. Ile lat zarządzała ludźmi(stanowisko kierownicze, menager-skie)? Po wyborach cały sztab ludzi, którymi należy mądrze zarządzać…

  To co zamierza zrobić to niewiele mnie interesuje bo to” kiełbasa przedwyborcza” i wszyscy obiecują gruszki na wierzbie…

  Mieszkam od niedawna w GMINIE REWAL, a wybory tuż tuż…

  • Postaram się odpowiedziec na Pani pytania:

   Ad1) Tak, Pani Salamon została odwołana z funkcji przewodniczącej rady gminy na wniosek 8 radnych. Wniosek był umotywowany tym, że Pani Marzena Salamon:

   1. Nie współpracuje ze wszystkimi radnymi jawnie lekceważąc wolę wyborców, w sposób lekceważący traktuje zalecenia organu nadzoru(…)
   2. Wykracza poza swoje kompetencje jako przewodniczącej, posługuje się pełnioną funkcją do kreowania własnej polityki (…).
   3. Po objęciu funkcji przewodniczącej rady gminy nie doprowadziła do wyborów na swoje miejsce wiceprzewodniczącego celem usprawnienia rady gminy (…)
   4.Nie odpisuje na wnioski mieszkańców kierowane do przewodniczącej rady gminy, narażając radnych na utratę zaufania w oczach wyborów.

   Ad 2) Tak, z poprzednich wyborów pamiętam Panią Marzene Salamon jako pielęgniarkę. Ile pracowała w zawodznie – tego nie wiemy. Teraz kandydując na wójta przedstawia się jako osoba, która od 27 lat prowadzi razem z mężem rodzinną firmę. Ta rodzinna firma widnieje w badzie CEIDG pod kodem PKD 43.22.Z, a więc jest to frima świadcząca usługi w zakresie: „Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych”. Firma zarejestrowana jest na męża kandydatki.

   Ad 3) Sądząc po zebranych przeze mnie informacjach, Pani Marzena nie ma doświadczenia w zarządzaniu sztabem ludzi oraz zarządzaniem finansami jednostek samorządu terytorialnego. Gwoli ścisłości należy nadmienić, iż Pani Salamon nie uzyskała mandatu radnego w 1 okręgu w tegorocznych wyborach uzyskując 51 głosów.Radnym z tego okręgu został Pan Rafał Mielcarek z wynikiem 69 głosów. Ponadto z komitetu Pani Marzeny do rady gminy weszło zaledwie dwóch kandydatów.

   Wnioski prosze wyciągnąć samemu. Z wyrazami szacunku, Jerzy

   • Bardzo dziękuję Panie Jerzy, czyli moje plotki zasłyszane Pan potwierdził i tym samym rozwiał Pan moje wątpliwości. Ponad to kolejna moja dociekliwość-nikomu wykształcenia nie wymawiam, ale wszyscy pracownicy w Gminie Rewal musieli podnosić kwalifikacje na wykształcenie wyższe, a wójt z wykształceniem średnim…troszkę ujmujące.

   • Jeżeli jednym z argumentów do odwołania był brak wyboru zastępcy w sytuacji gdy rada liczy 15 osób jest bardzo zabawna. To już lepiej wybrać 14 zastępców i będzie pełny kabaret.

    • Tak, to był jeden z argumentów, ale nie najistotniejszy. Myślę że punkt 4.”Nie odpisuje na wnioski mieszkańców kierowane do przewodniczącej rady gminy” już taki zabawny dla Pana nie jest…

 14. No tu to dociekliwa odleciała jak ta słynna czeska gołębica,ile to doświadczenia menedżerskiego ma pan kontrkandydat?Wójtowanie?posłowanie?Czadu to tam nie było.Ktoś kiedyś powiedział;nawet idiota jest w stanie wydać 30-40 mln złotych które są zasługą takiego a nie innego położenia tej gminy.Więc z ocenami należy się nieco spowolnić.

 15. Żal to czytać. Naprawdę. Waszym zdaniem tą gminą jest w stanie zarządzać tylko absolwent MBA z kilkunastoletnim stażem. I wszyscy poprzednicy tacy byli?

  • Moim zdaniem tą gminą jest w stanie zarządzać tylko osoba, która ma jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu.
   Na naukę tutaj nie ma czasu ani okoliczności…

 16. Do Jacka Jędrzejko: nie tylko absolwent MBA z kilkunastoletnim strażem jest w stanie zarządzać. Jednak z pewnością staż i wykształcenie są lepszymi przesłankami, niż ich brak. To pewne.
  Do Jerzego i Dociekliwej : cenne uwagi i merytoryczna odpowiedź. Byle jak najwięcej wyborców z tym materiałem się zapoznało.

  • A druga część pytania? Jakimi przedsiębiorstwami kierowali poprzednicy kiedy zaczynali przygodę z samorządem?

   • Mnie interesuje czy ktoś pracował, bo z kolejnych moich plotek zasłyszanych to ta osoba nigdzie nie pracowała, więc tym samym nie posiada, oraz nie nabyła obycia w kontaktach międzyludzkich co skutkowało chociażby odwołaniem z funkcji. Jak Pan widzi powstaje błędne koło. Ponad to o 19 ukazał się wpis, aby przeprowadzić debatę następnego dnia o 12 (całkowity nietakt i wg mnie tylko osoba niepracująca mogła wymyślić taki termin, aby móc pokazać swoją wygraną- nie oszukujmy się niewielu dotrze do informacji kiedy było oficjalne zaproszenie) Jednak nazbierało się trochę tego! Nie znam żadnego z kandydatów, ale starannie wyciągam wnioski z informacji jakie do mnie docierają. Jestem obiektywna, nie mam do nikogo uprzedzeń i lubię wyjaśniać niejasności, bo przecież również o moje dobro chodzi…zobaczymy 4.11.2018

    • Czyli mamy jasność. Poprzednicy nie kierowali żadnym przedsiębiorstwem, a zarządzania uczyli się metodą prób i błędów na żywym organizmie jakim jest gmina Rewal, za które to błędy, nie płacili z własnej kieszeni. Co do debaty, to z tego co wiem, propozycja była skierowana dużo wcześniej niż Dociekliwa sugerujesz. Nie wykazujesz się w tej kwestii wystarczającą dociekliwością, a odrzucenie propozycji debaty uważam, za brak szacunku do wyborców, nota bene płatników wójtowskiej, nie małej przecież pensji, przez 5 najbliższych lat. Jeśli ktoś nie potrafi zmierzyć się z trudnymi pytaniami, to i z realnymi problemami nie da sobie rady. Cały czas nie doczekałem się także deklaracji dotyczącej Pani Brzezińskiej? Wraca czy nie wraca jako gminny sekretarz w razie zwycięstwa Pana Oświęcimskiego? Milczenie w tej kwestii jest dosyć wymowne.

     • W pierwszych dwóch akapitach odpowiedział Pan trafnie na moje obawy dotyczące kandydatów.

      Mamy jednego kandydata, który już tą naukę odbył, oczywiście także popełniając błędy. Po drugiej stronie jest kandydatka, która dopiero do tej nauki musiałaby przystąpić, i na błędach, za które nie zapłaci z własnej kieszeni się uczyć.

      Pytanie czy w obecnej sytuacji potrzeba nam stabilności i osoby już kompetentnej, czy też możemy pozwolić sobie na naukę na żywym organiźmie zadłużonej i borykającej sie z problemami gminy rewal?

      Ja na to pytanie już znam odpowiedź i udziele jej 4 listopada przy wyborczej urnie.

     • Panie Jacku, jeszcze druga kwestia, otóż napisał Pan: „Cały czas nie doczekałem się także deklaracji dotyczącej Pani Brzezińskiej? Wraca czy nie wraca jako gminny sekretarz w razie zwycięstwa Pana Oświęcimskiego? ”

      Oczekuje Pan tej odpowiedzi na tym forum, pod Pańskim wpisem od Pana Oświęcimskiego? Jeżeli jest Pan świadomym wyborcą prosze udać się na spotkanie z kandydatem, jest czas poświecony na zadawanie pytań, z pewnością na flustrujące Pana sprawy otrzymałby Pan odpowiedź.

     • O co chodzi z Panią Brzezińską? Z wiadomości, które uzyskałam została odwołana ze stanowiska Wójta. Jej poparcie w takim przypadku było bardzo duże w pierwszej turze jak na osobę, która została odwołana…

     • O co chodzi? To już nie do mnie pytanie, a do Pana Oświęcimskiego. Jest ponownie sekretarzem czy nie jest? Są dogadani czy nie są? Wolałbym wiedzieć wcześniej i myślę, że nie tylko ja.

 17. Pan Jędrzejko słusznie domaga się oficjalnego stanowiska w kwestii
  Pani Brzezińskiej. Czy w razie gdyby Pan Oświęcimski został wójtem, to Pani Brzezińska wróci na stanowisko sekretarza czy nie? Jak na razie cisza.

 18. Wystarczy jak ktos „ma jaja” i wszystko sie kreci. Absolwent,manager,ktos po MBA moze byc dupkiem i nie da sobie rady. Ja tam wole „swierza krew” . Gorzej juz chyba nie będzie. W koncu zostala wybrana nawa RADA od której w koncu wszystko zależy ! A jest jeszcze referendum !

 19. Wczoraj dodałam komentarz, który został usunięty. Dlaczego ? Czy wpis à propos wspólnych danych M…S…był niewygodny?dla kogo? Kto udzieli mi informacji na temat usuniętego wpisu?

 20. Kilka prostych pytań do Kostka(znamy się więc domyśl się ,że to cząstka i początek …):
  – 57 200zł na czteroosobową rodzinę mieszkańców gminy, to wysokość długu jaki z Ty a potem Robert wygenerowaliscie! 14,300 zł/osobę!!!
  Ile długu zostanie wygenerowane za Twojej kolejnej kadencji?
  -Czy długi Gminy będą spłacane jej ostatnim majatkiem tak by nasze dzieci były parobkami lub wyjechały za granicę?
  -Czy Artur.Ł z Pobierowa sfinansował Twoją kampanię poselską kwotą rzędu 300 000 zł a potem wygrał zlecenia na drogi,kupił osrodek i hotel w Gdańsku?-czy to ma jakiś związek z Tobą?
  -Czy znana celebrytka o ładnych nogach -Anna Popek z d.Chruzik była sprowadzona za 10 000zł na Twoje wyraźne życzenie i ku rozrywce na 1 wieczór, za 1 kadencji?
  -Ile prowizji skasowali „organizatorzy” budowy kolejki: 5,10 czy 20% od przetargów? jeśli nie wiesz to znaczy nie ogarniasz
  -co zrobiłeś dla Gminy będąc Posłem? – konkrety poproszę, a co zrobiłeś w ogóle w życiu oprócz zasiadania i wydawania naszych pieniędzy.Może prowadziłeś smażalnię,pensjonat lub chociaż punkt tatuaży?
  -czy jako członek PO optowałeś za tym by uchodźców umieścić w naszych ośrodkach?
  Kostia! – „kończ Waść wstydu oszczędź”!!! – przestań. Pisac dalej czy kilka zdjęć dodac na face?
  Zakończ z godnością i na czas , nie jak Sekretarz Generalny

Comments are closed.