W ubiegły weekend, w Pobierowie odbył się pierwszy Jarmark Wielkanocny. Kilkunastu wystawców oferowało  wyroby rękodzielnicze, kwiaty, dekoracje Wielkanocne i oczywiście ciasta i łakocie. Jako, że formuła jarmarku była otwarta, zaproszono również chętnych to prowadzenia tzn wyprzedaży garażowej.

Pomysł na imprezę zrodził się parę miesięcy wcześniej,  członkowie miejscowej Rady Sołeckiej wraz z Radą Rodziców postanowili wspólnie zorganizować tę imprezę. Przygotowania wyrobów rękodzielniczych trwały prawie 6 tygodni, ale dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Pobierowo to zagłębie talentów w tej dziedzinie 🙂

Pani Sołtys Iwona Zacharczuk zapytana o wrażenia po Jarmarku, odpowiedziała dyplomatycznie: „to pierwsza taka impreza i nie mieliśmy wielkich oczekiwań, ale udało się nad wyraz dobrze” . Czy to oznacza, że będą następne? „Tak, już na majówkę planujemy następny kiermasz. Wygląda na to, że taka formuła wszystkim się spodobała”

Pani Sołtys dodała jeszcze: „Korzystając z okazji, chciałam podziękować serdecznie Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej, Strażakom i przede wszystkim mieszkańcom, którzy okazali nam wiele życzliwości i pomocy. Nasze działania miały na celu umacnianie lokalnej wspólnoty i udaje nam się to”

Cytując klasykę, narodziła się nowa świecka tradycja  – Pobierowskie Jarmarki 
Trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy majówki 🙂