Jak co roku Konwój Świętego Mikołaja był okazją do spotkania i wspólnej zabawy. W Rewalu impreza odbyła się na placu przy szkole oraz w Gminnym Ośrodku Kultury przygotowana wspólnie przez Radę Sołecką z Rewala z Sołtysem Arturem Łukomskim na czele oraz Radę Rodziców ZSS Rewal.

W części plenerowej do zabawy zagrzewała muzyka na żywo, kiełbaski do samodzielnego pieczenia, grzaniec i inne specjały. Ogrzewane wnętrza GOK-u zachęcały wszystkich zmarzniętych do odwiedzenia bufetu i kiermaszu świątecznego. Stoły wręcz uginały się od świątecznych dekoracji, domowych specjałów oraz „bomb kalorycznych” sprytnie zamaskowanych pod postacią domowych ciast przygotowanych przez Rodziców. Zabawa trwała w najlepsze przez wiele godzin aż nadjechał wyjątkowo rozrywkowy Święty Mikołaj w swoim Strażacko – Policyjnym Konwoju. Wszystkie dzieci, które cierpliwie czekały zostały obdarowane słodkimi prezentami ufundowanymi przez Gminę Rewal.

Konwój  Św. Mikołaja stała się tradycją w naszej Gminie i jak co roku jak co roku udał się wyśmienicie. Wszystkim organizatorom należy się „piątka z plusem” za wysiłek włożony w tę imprezę. Chciałoby się powiedzieć: do zobaczenia za rok ale to w końcu dopiero początek okresu świątecznego i z nieoficjalnych źródeł wiemy, że planowane w tym roku są jeszcze inne imprezy.

O szczegółach z pewnością poinformujemy 😉

6 Komentarze

 1. To widac ze w Rewalu jest kilka mamus, które pod przykrywką dzieci zajmują się rewalskimi sensacjami

 2. do moich wspomnień z dzieciństwa nalezą spotkania z Mikołajem zaczęło się od przedszkola, a później ze szkoły, teraz o dziwo bierze udział w tym Gmina,Straż pożarna i Policja ,a ci maja chyba inne zadania i to bardzo ważne!!!! nie mówiąc już o kosztach!!!!
  – nie pochwalam tego.

 3. Do wszystkich maruderów, wiecznie na wszystko narzekajacych.Nie dajcie sobie „popsuć prawdziwego” wizerunku świąt. …Weźcie sie zbierzcie i pokażcie swoja wersję. Nic sie nie dzieje:zrzędzicie, coś sie dzieje :to znów nie po Waszej mysli…
  Prosze, pokażcie jak to sie robi „po waszemu”.
  Bo czasami ręce opadaja jak czytam takie komentarze…
  Pozamykajcie sie w swoich wielkich chałupach, rozłóżcie się na kanapach przed tv i z glowy….wrrrrrrrrrrrrrrr

 4. Tu nie chodzi o imprezę a o jej specyfikę,tj małą wioska ludzie zajmują się plotami i jak się wchodzi na taką imprezę to się odechciewa, mierzenie, szepty niektórych mamuś

 5. od kiedy to wizerunkiem świąt jest defilada Straży i Policji i koszty tego wszystkiego, czy ten co planował myślał o długach Gminy wstyd.

Comments are closed.