Majówkowe klimaty pojawiły się także na błoniach w Pustkowie. Podczas tamtejszego festynu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, czyli nieco starszych dzieci.

Festyn zorganizowała nowa Rada Sołecka Pustkowa z nowym Sołtysem – Łukaszem Tylką na czele, przy współpracy lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Na imprezie pojawił się również poprzedni Sołtys, czyli Władysław Hagaj, który urząd ten sprawował nieprzerwanie od jesieni 1988 roku.

Swoje wielkie chwile miała tego dnia pani Władysława Hagaj, która obchodziła dzień wcześniej swoje urodziny. Specjalnie dla niej wielki bukiet kwiatów przygotowały koleżanki z pustkowskiego Koła Gospodyń Wiejskich. Wiele powodów do radości mieli także ci, którzy startowali w konkursach przygotowanych przez organizatorów, bowiem jedną z nagród był uścisk dłoni nie byle kogo, bo aktualnego Mistrza Polski Strongman – Grzegorza Szymańskiego. W Pustkowie regenerował on organizm po powrocie z Mistrzostw Świata w Malezji. „Kruszyna”, jak go popularnie zwą w światku sportowym, swoim autorytetem i posturą wspierał podczas konkursów prowadzącego festyn, a zarazem autora tego tekstu, który jak wiadomo jest jednak znacznie skromniejszych gabarytów.

Tradycyjnie punktem kulminacyjnym pustkowskiej majówki była rywalizacja Pustkowo – Reszta Świata w przeciąganiu liny. Chętnych było tak wielu, że zamiast tradycyjnej formuły 4 na 4, rywalizowano 13 na 13. Nawet taka zmiana w regulaminie nie była straszna gospodarzom dowodzonym przez Rafała Mateckiego, którzy pokonali rywali w obu próbach. Triumf Pustkowa staje się już tradycją tutejszych majówek.

Ostatnim akordem festynu były chwile spędzone przy ognisku umilane dźwiękami akordeonu. W takiej atmosferze goście i mieszkańcy bawili się do nocy.