W ostatnim czasie mieliśmy szansę wspomóc tych, którzy żyją w trudniejszych warunkach od nas – dzieciom z hospicjum oraz przyszpitalnego Ośrodka Dożywiania w Mpanshyi (Zambia), gdzie Misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza prowadzą Misję. Ferma kurza prowadzona przez siostry aktywizuje lokalnych mieszkańców i daje możliwość wzbogacenia ubogiej diety.

Pieniądze zbieraliśmy w Szkole Podstawowej w Niechorzu oraz kościołach niechorskiej parafii – w Niechorzu, Pogorzelicy i w Lędzinie.

Jak powiedział ksiądz proboszcz Józef Czujko zachęcając do włączenia się w akcję – dajemy tym sposobem nie rybę, a wędkę i to wielokrotnie… znoszącą jajka 😉

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
– napisał św.  Jan Paweł  II

Zatem możliwość pomagania jest darem też dla nas, wzbogaca nasze człowieczeństwo. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu, który jest nie tylko czasem modlitwy, pokuty, ale także jałmużny.

Wspólnie zebraliśmy 1840 zł, co pozwoli na zakup 40 kurek dla misji w Afryce.

Wszystkich zainteresowanych różnymi formami pomocy zapraszam na stronę internetową: www.adopcjaserca.org

Serdecznie dziękuję za pomoc!
Jacek Kabala