8.11.2016 naszą szkołę odwiedziła Pani Dorota Schrammek. Była to dla nas ogromna przyjemność poznać autorkę książek, których akcja rozgrywa się w Pobierowie. Pani Schrammek poprowadziła warsztaty literackie dla gimnazjalistów oraz dla uczniów szkoły podstawowej z klas IV – VI. Pisarka udzieliła uczniom najważniejszych rad, które warto uwzględnić przy pisaniu książki. Opowiedziała również jak wygląda praca pisarza i skąd autor czerpie pomysły na napisanie książki. Przyjazny sposób bycia pisarki sprawił, że młodzież bardzo chętnie brała udział w dyskusji.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, mamy nadzieję, że Pani Schrammek odwiedzi jeszcze naszą szkołę.

M. Górniak

2 Komentarze

  1. To były warsztaty? Dziecko przyszło do domu że jakaś pani kazała wypisać na kartce swoje ulubione książki. I cały czas nudziła. Mam tylko nadzieję, że szkoła nie zapłaciła za to ani grosza! Żenada!

  2. Moja córka brała udział w tych warsztatach. Sama chce pisać książki. Pani Dorota nie tylko opowiadała o pisaniu, ale namawiała do czytania książek, opowiadała o postcrosingu, zachęcała do rozwijania pasji. Inteligentne dzieci wyniosły z tych zajęć dużo. Mniej inteligentne na pewno nudziły się. Mam nadzieję, że pisarka zagości jeszcze w szkole! Pozdrawiam!

Comments are closed.