Przez 17 dni trwała zacięta walka w pierwszej edycji ligi typerów – zabawy polegającej na przewidywaniu wyników meczów piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21 oraz Pucharu Konfederacji. Czas na podsumowanie.

Triumfował IdolNastolatek z Rewala, który zgromadził 86 punktów. 78 punktów w swoim dorobku miał drugi w klasyfikacji Ploszek z Niechorza. Trzecie miejsce na podium zajął Archer, również z Niechorza, z 62 punktami. Niechorze miało silną ekipę, bo również czwarte miejsce przypadło graczowi z tej miejscowości. Najlepszy z Pobierowa – Rafiki, zakończył zabawę na 5 miejscu.

Do zabawy zgłosiło się 15 uczestników, choć typowało ostatecznie tylko 14, a po pierwszym dniu wykruszył się kolejny zawodnik. W gronie grających dominowali mężczyźni, choć pojawiła się też jedna kobieta. Najwięcej reprezentantów miało Niechorze – siedmiu.

Najwięcej typów za 6 punktów, czyli dokładnie wytypowanych wyników bramkowych miał IdolNastolatek – 8. 5 razy pełny wynik prawidłowo wytypowali Ploszek i Archer. Najłatwiejszy, sądząc post factum, do wytypowania był wynik meczu ME U-21 Portugalia – Hiszpania, który zakończył się wynikiem 1:3. Prawidłowo taki rezultat przewidziało aż 5 uczestników zabawy! Były też mecze, których wyniku nawet w układzie wygra-przegra-zremisuje prawidłowo nie wytypował nikt. Tak było choćby w meczu Polski ze Słowacją, mocno kontrowersyjnym starciu Włochów z Niemcami, czy też w bałkańskiej rywalizacji Serbii z Macedonią.

Gratulujemy wszystkim wiedzy, a także kibicowskiego nosa! Z laureatami w sprawie nagród skontaktujemy się indywidualnie. Liczymy na Wasze uwagi, aby kolejna edycja, którą szykujemy, była jeszcze ciekawsza.