Szanowni Państwo!

Dobiegła końca kampania wyborcza. W ciągu kilku intensywnych tygodni, wraz ze swoim komitetem wyborczym Wspólny Dom – Gmina Rewal, odbyłem kilkanaście spotkań wyborczych i przeprowadziłem setki bezpośrednich rozmów. To pozwoliło mi określić problemy i bolączki, z jakimi borykają się mieszkańcy. Poznałem także Państwa potrzeby i oczekiwania. Śmiało mogę zatem stwierdzić, że to razem z Wami napisaliśmy program dla poszczególnych miejscowości i całej gminy Rewal na najbliższe pięć lat!!! I dlatego jestem z niego ogromnie dumny – bo powstał z Waszą olbrzymią pomocą! Jest to program rozwoju naszego Wspólnego Domu – naszej gminy. Rozwoju zrównoważonego, nie pomijającego żadnej z miejscowości. Jest to plan, w którym musieliśmy uwzględnić ograniczone możliwości finansowe gminy przez pierwsze dwa lata kadencji. Jeżeli mi Państwo  zaufacie, jako Wasz wójt wykorzystam naszą ogromną szansę  w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Gwarantuję także dobrą współpracę z samorządem powiatowym i wojewódzkim oraz z administracją rządową. Moje dotychczasowe doświadczenia na polu samorządu, pozwolą mi sprawnie pokierować urzędem, właściwie skoordynować współpracę z jednostkami zewnętrznymi a co za tym idzie, skutecznie zadbać o Państwa interesy.

Ilość i jakość wody, infrastruktura drogowa, zejścia na plażę, opłaty za śmieci i aktualizacja planów zagospodarowania przestrzennego, to zwykle pięć najgorętszych tematów, poruszanych podczas rozmów. Jestem przekonany, że razem z Radą Gminy podołamy postawionemu wyzwaniu. Zaktualizujemy strategię rozwoju gminy. Umieścimy w niej Gminny Program Budowy Promenad Nadmorskich. Przyjmiemy założenia, które pozwolą uczynić naszą gminę nowoczesną i przyjazną, w której mieszkańcy będą się dobrze czuli, a turyści chętnie spędzali wolny czas. Gmina Rewal musi odzyskać wiodące i należne jej  miejsce na mapie turystycznej województwa zachodniopomorskiego i Polski!!! Turystyka jest przecież głównym filarem rozwoju naszej gminy. Zadbam o to, aby skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne w nowej perspektywie unijnej. W gminie będzie urzędnik, odpowiedzialny za ich pozyskiwanie i bezpłatne doradztwo dla mieszkańców. Wszystko po to, aby Państwo również mogli aktywnie i skutecznie pozyskiwać te środki z korzyścią dla Waszych przedsiębiorstw. Zależy mi na rozwoju przedsiębiorczości wśród mieszkańców, bo jedynie to gwarantuje stabilny i konsekwentny rozwój całej gminy.

W czasie kampanii wyborczej pada wiele różnych deklaracji i obietnic. Ci z Was, którzy uczestniczyli w naszych spotkaniach mogli się przekonać, że nigdy nie uciekałem od trudnych tematów. Nigdy też nie obiecywałem przysłowiowych gruszek na wierzbie. Nie opowiadałem bajek, że ktoś  zrobi nam drogi, wybuduje i wyremontuje  mieszkania komunalne czy też sprawi, że woda potanieje z dnia na dzień. Tu potrzebne są rozwiązania uwzględniające realia ekonomiczne. Nie mówiłem również, że wszystkie problemy rozwiążę natychmiast, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jestem człowiekiem poważnym i odpowiedzialnym. Mam doświadczenie i kompetencje, znam się na zarządzaniu a jeśli składam obietnice, to wiem jak je skutecznie zrealizować. Zdążyliście mnie już poznać jako włodarza gminy Rewal. Jestem jednym z Was, moja rodzina jest związana z tą ziemią od pokoleń. I nie wyobrażam sobie innego miejsca do życia. Moja mała Ojczyzna jest dla mnie najważniejsza. Oddając się do Waszej dyspozycji, jestem świadomy, jak trudne wyzwanie stoi przede mną. Wierzę jednak, że razem z całą społecznością sprawimy, że nasz Wspólny Dom – Gmina Rewal odzyska swój  blask i świetność.

W niedzielę 4 listopada prosze o Wasze poparcie

   Konstanty Tomasz Oświęcimski

1 komentarz

Comments are closed.