Dziś wieczorem otrzymaliśmy do publikacji list otwarty sprawie zwolnienia Pani Wioletty Brzezińskiej.


Rewal, dnia 5 stycznia 2018r.

Szanowny Pan
Krzysztof Kozłowski
Wojewoda Zachodniopomorski
Wały Chrobego 4
70-502 Szczecin

LIST OTWARTY W SPRAWIE ZWOLNIENIA SEKRETARZA GMINY PANI WIOLETTY BRZEZIŃSKIEJ

My, niżej podpisani mieszkańcy Gminy Rewal oraz członkowie stowarzyszeń na rzecz wspierania inicjatyw w gminie, wobec zwolnienia wieloletniego pracownika Gminy Rewal w osobie Pani Wioletty Brzezińskiej prosimy o pilne podjęcie interwencji w ramach uprawnień kontrolnych i przywrócenie do pracy na stanowisko sekretarza gminy Pani Wioletty Brzezińskiej.

W dniu 28 grudnia 2017 roku, po 33 latach pracy dla Gminy Rewal oraz całej naszej społeczności, pełniący obowiązki Wójta Gminy Rewal Pan Maciej Bejnarowicz, zwolnił sekretarza gminy Panią Wiolettę Brzezińską. Fakt ten jest dla nas wysoce bulwersujący i nie znajduje on akceptacji. Nie rozumiemy decyzji pana Wójta i uważamy ją za bardzo niesprawiedliwą.

Pani Wioletta Brzezińska jest osobą ze wszech miar uczciwą i oddaną mieszkańcom oraz gminie. Stanowi dla nas wzór dobrego samorządowca. Zawsze była blisko mieszkańców, niosła pomoc w każde sprawie, bez baczenia na swój interes.

Od 1984 roku piastowała ona wiele funkcji, w tym referenta ds. handlu i usług, inspektora ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych , kierownika urzędu stanu cywilnego, kierownika referatu spraw obywatelskich, aż w końcu sekretarza gminy oraz zastępcy wójta. Wymienione awanse na przełomie tych lat świadczą o wysokich kwalifikacjach Pani Wioletty Brzezińskiej. Powierzone jej obowiązki zawsze wykonywała sumiennie i z należnym zaangażowaniem. Postawę tę odzwierciedla brak jakichkolwiek skarg mieszkańców w 33 letniej pracy zawodowej. Dzięki swojej pracy, wiedzy i rzetelności chwaliły ją instytucje zewnętrzne. Pani Wioletta Brzezińska nie zasłużyła, aby po tylu latach sumiennej i ofiarnej pracy potraktowano ją tak przedmiotowo. Podstawą zwolnienia nie są żadne okoliczności, które świadczyłby o nieprawidłowym wykonywaniu obowiązków sekretarza gminy.

Pani Wioletta Brzezińska w czerwcu 2017r. wzięła na siebie dodatkowy ciężar jakim było przyjęcie funkcji Zastępcy Wójta Gminy Rewal. Z tego tytułu nie pobierała żadnego wynagrodzenia. Zrobiła to dla dobra gminy, aby zachować ciągłość pracy urzędu w trudnym dla gminy okresie wakacyjnym. Wszyscy jesteśmy jej za to wdzięczni.

Twierdzimy, że gdyby Pani Wioletta Brzezińska nie zgodziła się pełnić obowiązków Zastępcy Wójta Gminy Rewal, istniało realne zagrożenie cofnięcia przyznanej pożyczki ok. 100 mln zł z Ministerstwa Finansów, ponieważ brak byłoby osoby decyzyjnej z zakresu finansów. Z mocy prawa upoważnienie takie posiada tylko wójt. Z informacji publicznej wiemy, że Pani Wioletta Brzezińska wykazała się zdolnościami negocjacyjnymi i do budżetu Gminy wpłynęło dodatkowo 1 mln 200 tys. zł z tytułu inwestycji drogi 102. Zamiast podziękowania otrzymała zwolnienie.

Z chwilą, kiedy Pani Wioletta Brzezińska otrzymała informację, że środki zapobiegawcze wobec Roberta Skraburskiego będą utrzymywane przez dłuższy czas, złożyła rezygnację uznając, że jej mandat pochodzący nie z wyborów mieszkańców nie usprawiedliwia dłuższego piastowania funkcji. W naszej ocenie postawa ta jest właśnie najlepszym dowodem na prawy charakter Pani Wioletty Brzezińskiej.

Pan Maciej Bejnarowicz nie uszanował tego i zwolnił osobę pracującą od wielu lat na rzecz naszej Gminy. Wobec powyższego sprzeciwiamy się i protestujemy wobec takich działań. Potrzebujemy sprawiedliwości i poszanowania człowieka dobrego i prawego oraz zawodowo kompetentnego. Takim człowiekiem jest Pani Wioletta Brzezińska.
Uważamy, że mandat do realizacji zmian w urzędzie winien pochodzić od mieszkańców i być wyrażony przy urnie podczas głosownia. Czy Pan Maciej Bejnarowicz taki mandat posiada? – nie.
A jednak pomimo braku takiego mandatu realizuje swoją wizję rozwoju gminy, struktur funkcjonowania oraz zmian w tym kadrowych. Tym bardziej, że dosłownie za chwilę odbedą się wybory samorządowe.

Prosimy Pana Wojewodę o pochylenie się nad tą sprawą i przywrócenie nam poczucia sprawiedliwości.

Z wyrazami szacunku

w załączeniu
lista osób popierających niniejszy
list – ilość podpisów 261
Otrzymują:
1. Premier Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-001 Warszawa
2. p.o. Wójta Gminy Rewal
3. Redakcja „Kuriera Szczecińskiego”, pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin
4. Redakcja „ Głosu Szczecińskiego”, ul. Nowy Rynek 3, 71-875 Szczecin
5. Portal Informacyjny WIDOKI INFO Rewal
6. Portal Informacyjny SUPER PORTAL24
7. Biuro Poselskie Joachima Brudzińskiego, Al. Wyzwolenia 7/10 , 70-552 Szczecin

108 Komentarze

  • To poprostu Kpina nachodzili po domach zeby wyżebrać podpisy… Człowiek Tej Brzezinskiej nie zna a wyludzają podpis a poszli won !!!

 1. Nie znamy powodów zwolnienia Pani Sekretarz, a ich upublicznienie jest pewnie niemożliwe. Jednak jeśli istniały okoliczności, a jakieś przecież musiały być, związane na przykład z nadużywaniem stanowiska, zaniechaniem działań czy tylko, zwyczajnie z osobowością, uniemożliwiające efektywne kierowanie podległą grupą osób, to sugerowanie Wójtowi „odczekania” roku do wyborów, nie podejmowania działań, wypłacania honorarium przez wymieniony okres, jest w istocie namawianiem do niegospodarności, czyli jest zachęcaniem do łamania prawa. To jest sprawa sądu pracy, a nie publicznej debaty.

 2. Poczucia sprawiedliwości? Mamy w Rewalu Szeryfa?
  I mamy też Świętą jak widzę z tego listu.

  Dobrze Pan napisał. Jest sąd pracy i tam się załatwia takie rzeczy. Jeżeli faktycznie Pani Wiola zasługuje na dalsze 33 lata pracy, to sąd przywróci zainteresowaną. Czekamy na wieści.

  I jeszcze jednego brakuje w petycji, powodu zwolnienia, co dla uczciwości można było napisać, to nie jest karalne.

 3. List jest żałosny, tak żałosny że aż śmieszny, Ci co podpisali pewnie nawet nie czytali. Zasługi na rzecz mieszkańców są przesadzone. Od rozstrzygania czy zwolnienie było właściwe czy nie – jest sąd a nie mieszkańcy. To nie mieszkańcy zwalniają i zatrudniają pracowników tylko Wójt i trzeba to uszanować.

 4. Niemożliwe. Aż się włos na głowie jeży. Przecież Pani Brzezińska znała się na wszystkim „referenta ds. handlu i usług, inspektora ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych , kierownika urzędu stanu cywilnego, kierownika referatu spraw obywatelskich, aż w końcu sekretarza gminy oraz zastępcy wójta”. Po co reszta urzędników? Pani Brzezińska to alfa i omega, zna się na wszystkim. A może po prostu jest z zawodu „dyrektorem” jak mawiał klasyk.

 5. Wyraźnie widać ze nie każdy z nas miał szanse zobaczyć i podpisać petycje lub nie 🙂 dziecinada a liczba mieszkańców gminy to coś koło 3700 dzieci głosu nie maja :)))))) to nie wiem czy 10 % dorosłych w tym piśmie się wypowiada .Sorki tu nie odwołano ukochanego księdza:)))) a sama zainteresowana ma swoje prawa wiec po co tyle hałasu.

 6. Każdy ma prawo bronić się wszystkimi legalnym sposobami. Pani Wiola czuje się pokrzywdzonym i ma prawo pisać petycję. Na pewno odda sprawe do sądy i pracownicy gminy podani na świadków staną w jej obronie. Wtedy zobaczymy kto miał racje

 7. I przez te wszystkie lata świetnie współpracowała z wójtem SZTUKMISTRZEM Z NIECHORZA-wybitny samorządowiec z pani Wioletta..

 8. Nikomu się nie życzy utraty pracy ale śmiesznym jest zbieranie jakichkolwiek podpisów przez pracowników gminy w pobierowie w osobie najlepszego specjalisty tej gminy, czy Pana radnego Brzezińskiego. Ciekawi mnie tylko dlaczego tak wybiórczo wędrował po mieszkańcach. No i oczywiście zbieranie podpisów przez osoby powiązane z Panem Robertem S, czyżby myślał już o powrocie w przyszłych wyborach?

 9. Niestety ja życzę.Ponieważ żyją z naszych pieniędzy to i tak traktują nas jak zło konieczne. Mam nadzieję że nowy, wykształcony a co najważniejsze rozsądny Wójt to zmieni, czego wszystkim mieszkańcom i prowadzącym działalność w tej gminie oraz turystą życzę.

 10. Mam tylko nadzieję, że Pani Wiola nie bierze sobie do serca tych komentarzy.
  Wójt podjął decyzję i tyle. Nic nie jest wieczne ale po co tyle kwasu tutaj?
  Chcesz to popierasz, nie chcesz to nie popierasz.
  W szkołach dzieci tak robią innym dzieciom i kończy się to tragediami…
  Gmina dobra, tylko ludzie *****.

 11. Niestety „Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie” to prastare powiedzenie tu ma zastosowanie
  Z wieloma posunięciami Pani Sekretarz trudno się zgodzić! Urząd Gminy traktowała jak prywatny folwark, pracowała jak chciała , przychodziła do pracy kiedy jej pasowało!
  Sama ZREZYGNOWAŁA z Funkcji – nie podołała obowiązkom!!!! …i doprowadziła ,że Gminą Zarządza powołany przez Panią Premier PO Wójt Pan Maciej Bejnarowicz.
  Patrząc bezstronnie z boku i na chłodno -TO SAMA SPOWODOWAŁA TĘ SYTUACJĘ A TERAZ MA PRETENSJĘ???( Mogła ten rok popracować i nie byłoby tematu – utrzymałaby stary układ!!)
  Niestety audyt zrobiony przez niezależnego biegłego wykazał: co kto robi w Urzędzie , jak i dlaczego i jakie muszą nastąpić zmiany .Liczę że zmiany spowodują dalszy upadek kolesiostwa i układów do końca i wreszcie nastanie normalność dla wszystkich te same podatki i zarządzenia , a nie zwolnienia od nich dla WYBRANYCH KOLESIÓW i Znajomków.

 12. Tak bardzo są potrzebne audyty(oczywiście płatne) jakby nikt nie wiedział dlaczego dany urzędnik ląduje z jednego stanowiska na zupełnie inne oraz ma swój wkład w podejmowane decyzje (mowa o chwilówkach). Jak mi żal tej biednej Kobiety z tak licznymi kompetencjami. Powinna zostać przynajmniej MINISTREM FINANSÓW.

 13. Jak przeczytałem to osłupiałem co za osobowość, taki fachowiec został zwolniony w ciągu miesiąca. Na stanowisku się bywa, a człowiekiem się jest.

 14. Po co ten list . Pani Małgorzata K-R też została zwolniona z Urzędu i nie pisała listów , a udała się do Sądu Pracy w Goleniowie, WYGRAŁA. A może chodzi o kasę 102 tys za cały rok pracy to jest o co walczyć.

 15. Jak już zostało napisane, kto mieczem wojuje,…. Tak sprawiedliwie dlaczego w tym liście nie podano do wiadomości powodu zwolnienia? Ktoś sprytnie pogrywa z opinią publiczną. Może Pan Bejnarowicz powinien upublicznić szczegóły zwolnienia tej pani. Dziwi mnie fakt że sama poszkodowana nie dochodzi tej „sprawiedliwości” w sądzie a próbuje dokonywać linczu że pan p.o. wójta jest wszystkiemu winien. Reasumując może faktycznie powinno się podać mieszkańcom powody bądź zarzuty wobec zwolnionej. A może to kwestia czasu?? …

 16. Szanowni Państwo , po Wójt z nadania politycznego nic dobrego nie uczynił i nie uczyni układów nie zmieni bo on je wspiera ale po kolei :
  Audyt został sporządzony bez przetargu ( oczywiście nikt się nie zgłosił jak zawsze informacja o nim była tak opublikowana by nikt jej nie widział …..standard w naszej Gminie) osoba która go sporządziła została przez niego wskazana( miał takie prawo skoro nikt …co ciekawe osoba jest dwojga nazwisk , drugi człon nazwiska jest identyczny z nazwiskiem po Wójta ….podane ono oczywiście nie jest tak dla zmylenia przeciwnika ….Wiec gratuluje wszystkim naiwnym którzy piszą o niezależnym obiektywnym audycie.
  Teraz kolejna sprawa skierowana do wszystkich naiwnych: A można została zwolniona bo przeszkadzała ? Bo na pewno udaremniła uchwalenie niekorzystnej dla Gminy uchwały , sporządzonej bez jej wiedzy przez p Ewę …..szara eminencje Gminy ( która na wejść o tym iż P Wiola zostanie zastępca Wójta złożyła wymówienie 😀)Otóż pewna rodzina użytkuje bezumownie działkę gminna z bezpośrednim dostępem do morza.Jak użytkuje można zobaczyć na stronie internetowej tej firmy ( nawet wybudowali sobie na gminnej działce 2 piękne domki) Firma rodziny Z chciała sytuacje zalegalizować i otrzymać prawo dzierżawy.Pani Ewa tak sporządziła uchwale iż wynikało z niej iż działka jest mało atrakcyjna i już jej powierzchnia dziwnym trafem się zmniejszyła 😀 i wogole firma wykorzystuje teren ten tylko na rekreację 😀, po prostu szwindelek…Pani Wioletta zdjęła ta uchwale z komisji . .Po zdaniu urzędu opisywana uchwała ponownie pojawiła się jak wnioskowana do procesowania tym razem wnioskodawca był po Wójt .p Maciej….uchwał została wycofana z procesowania. Pracownik referatu Pani Ewa podała w projekcie uchwały nieprawdziwe dane. Działka ma ok 3500 m….a nie jak podawała p Ewa ok 1500 😀,Wójt nie zwolnił p Ewy a tak przygotowana uchwale ze szkoda dla Gminy.Wiecej zadam pytanie – czy nie lepiej sprzedać w przetargu taka dzialke 😀, Wójt p Maciej zwolnił Panią Wiolettę , to są właśnie podwójne standarty standardy stosowane przez niego

  • To może wspomni Pan przy okazji o działce nr 38 w Rewalu którą bezumownie zajmuje inna Wioletta członkini Sopiku

   • nie ma takiej działki, którą zajmuję bezumownie, proszę Panny Naiwniaczki – bo mam wrażenie, że mi tu Pani robi wypominki 🙂 – nie wspominając, że ta uwaga jest bardzo na temat, haha …

  • czy te wszystkie fakty oraz dużo wcześniejsze,pochodzą z tego samego źródła?Dziwnym trafem wiele informacji z dokumentów gminnych trafiały do składających zawiadomienia (donosy)na niewygodnych radnych.Do czasu,gdy sprawa wynoszenia się rypła.

  • To jest oczywiste, że Pani była Sekretarz miała problemy a w konsekwencji utraciła pracę między innymi właśnie przez takie zachowanie jakie prezentujesz Naiwniak tj. na lewo i prawo chwalisz się wiedzą mogącą pochodzić tylko i wyłącznie od urzędnika gminnego. Zapewne Twoje zachowanie – wypowiedzi ujawniające dostęp do dokumentów urzędowych, stanowiły podstawę decyzji Wójta. Szkoda tylko, że mając informacje, które wypływają z urzędu przekazujesz je po pierwsze: nie wszystkie po drugie: w sposób szkalujący uczciwych mieszkańców – przed czym przestrzegam – posługując się językiem Pana Andrzeja – że takie zachowanie może cieszyć się zainteresowaniem prokuratora. Ponadto uważam, iż w kwestii działki w Niechorzu – to najbliższa historia oceni czy decyzja Pani Wioli o wycofaniu uchwały normującej dotychczas stan faktyczny tej działki była korzystna dla gminy. Rzekoma atrakcyjna działka nad samym morzem jest obciążona mnóstwem wad formalno – prawnych i może okazać się, że wnioskujący mieszkańcy będą jedynymi zainteresowanymi w zakresie dzierżawy czy też kupna tej nieruchomości. To właśnie wadliwość tej działki sprawiła, że wcześniejsi Wójtowie (dwaj poprzedni a nie Pani Ewa) zdecydowali o konstrukcji stosownych umów, które zapewniały kompromis stronom a przedmiotowa uchwała stanowiła jedyną możliwość generująca dochody dla gminy bez utraty przez gminę tej działki. To wnioskujący od lat dążą do unormowania kwestii bezumownego korzystania z działki zgodnie ze stanem faktycznym tj. dotychczasowym użytkowaniem a także wielkością działki. Wspominany przez Ciebie przetarg może spowodować znaczne obniżenie wartości tej działki nie wspominając o przyspieszeniu decyzji wnioskujących o wystąpieniu na drogę, która może zakończyć się zupełnie niekorzystnymi dla gminny rozstrzygnięciami sądowymi. Dysponuje powyższymi informacjami ponieważ, kwestia przedmiotowej działki była szeroko dyskutowana na radzie sołeckiej a wniosek mieszkańców w zakresie dzierżawy uzyskał rekomendacje rady.

 17. A tak na marginesie pytanie do nowego Wójta- może akurat to przeczyta. Czy nie można zmniejszyć podatku od nieruchomości w których prowadzona jest tylko działalność sezonowa ? Łatwo to sprawdzić- tylko urzędnicy muszą ruszyć pupy ze stołków. Czy nie można rozliczać odbioru śmieci wg. ich faktycznego odbioru tylko od wody. Przecież straż miejska nie jest tylko po to by kasować za niewłaściwe parkowanie. Czy prawne jest pobieranie należności od przydomowych miejsc parkingowych, które większość z nas sama sobie własnym kosztem sił i środków sobie przygotowała ? Podpowiedź; gdyby pod hipermarketami nie było miejsc parkingowych to stracili by masę klientów. Ale wszystko wskazuje na to że to nie ma znaczenia bo pensja i tak leci. A później się słyszy że taniej do Egiptu itp. To nie jest chytrość z naszej strony tylko chęć godnego zarobkowania. Z Wielkim Poważaniem dla nowego Wójta.

  • Do Zapomniany Trzęsacz Osiedle z 16 stycznia 14:39 Nie wiem po co chcesz wójtowi głowę zawracać jak te tematy są non stop wałkowane na zebraniach; odnośnie podatków już powiedział że ich ruszyć nie może ze względu wdrożony program naprawczy po drugie zejścia na plaże, ulice,chodniki i latarnie za darmo nie są a bez nich ciekawe ilu turystów by do ciebie trafiło. Może nie wszędzie jeszcze jest tak jak być powinno ale zmniejszenie podatków raczej modernizacji czy budowy tej infrastruktury nie przyspieszy .Odnośnie śmieci większość te formę rozliczenia akceptuje i popiera a rozliczanie od faktycznej odebranej ilości śmieci się nie sprawdza.Co do miejsc parkingowych to spraw jest banalnie prosta każdy ma zapewnić miejsca dla klientów na swojej posesji jak robią to wspomniane markety .Jak nie rozumiesz tak prostych zależności to idź na etat bo praktycznie cała twoja wypowiedz to nic innego jak postawa roszczenia osoby która myśli że za 1000 zł dostanie w salonie nowego mercedesa a zapłaciła za jeden kołpak

   Co do samego listu otwartego to plotka niesie że ta pani ma deficyt interpersonalny który wyszedł podczas audytu

   • Co do podatków od nieruchomości ma Pan całkowitą rację dlatego masa pensjonatów w tej gminie to domy jednorodzinne, w których płaci się podatek jak za budynek mieszkalny a odwiedza je w sezonie tylko kilkudziesięcioosobowa rodzina. I oczywiście nikt o tym nie wie.Co do infrastruktury to niedługo będę musiał płacić za remonty zawieszeń w samochodach klientów, którzy jakimś cudem do nas jeszcze trafiają. Znak strefa zamieszkania w szczerym polu to jedyna inwestycja jaka się tu trafiła. Odbiór odpadów od faktycznej ilości odebranych śmieci sprawdzał się X lat. A jeżeli ktoś wyrzuca śmieci do lasu to są od pilnowania tego odpowiednie służby. Co do przydomowych miejsc parkingowych ma Pan rację ale uważam że skoro sam je przygotowałem powinna być jakaś bonifikata. I jeszcze jedno co do gminnych parkingów- ich ceny odstraszają potencjalnych wczasowiczów, którzy lubią pojechać na wycieczkę np. do Rewala a nie tylko leżeć na plaży. PS. Nie jesteśmy na „TY”

    • Pisze Pan że odbiór od faktycznie odebranej ilości śmieci sie sprawdził a jakim to cudem jak już w pierwszych wersach sam sugeruje pan że wielu właścicieli oszukuje gminę na podatkach co niestety jest prawdą to jakim cudem ci ludzie uczciwe się ze śmieci rozliczą, jak na zebraniach są osoby co potrafią wstać i publicznie powiedzieć że śmieci nie wytwarzają głownie tym mnie pan sprowokował do napisania na forum . Owszem dla wielu poprzedni system odbioru śmieci był idealny dawali w łapę za odbiór odpadów załodze śmieciarki a ta by zgadzał sie im stan dopisywali je do tych co uczciwe płacili na mojej ulicy większość przez to pilnowała koszy by im nic nie dopisano z ciekawostek panu napiszę że w nowym systemie dla wielu rachunki sie nie zmieniły a są osoby że nawet płacą mniej .Nowy system może nie jest idealny ale skończyły sie sytuacje gdzie jeden rocznie płacił 800 zł a drugi twierdził że on odpadów nie wytwarza i nawet 1 zł nie zapłacił a domy i ilość ludzi podobna Jak pan sobie wyobraża pilnowanie takiego człowieka za każdym razem jak wyjeżdża autem z posesji rewizje samochodu mu robić do tego jeszcze dochodzi spalanie odpadów w piecu wywózka do lasu i podrzucanie w inne miejsca to pana zdaniem była prawidłowa gospodarka odpadami dziś najnormalniej to sie nie opłaca i nie ma sensu bo obojętnie co z nimi zrobi i tak za nie płaci .
     Co do reszty to nic nowego pan nie pisze znam ludzi co po 40 lat mieszkają przy dziurawej szutrowej drodze w naszej gminie i małych podatków nie płacą osobiście sam staram się przy swojej działce i pobliżu drobnym gruzem dziury łatać bo na to że gmina ją zrobi są nikłe szanse a jest to w centrum miejscowości Przykładowo w całym Pobierowie na palcach rąk można policzyć drogi w dobrym stanie a jest ich prawie 100 a opłaty za parkingi mają sens przykładowo koło mnie jak był darmowy to non stop był pełny i turysta i tak nie miał gdzie zaparkować to samo byłoby jakby by za tani .Odnośnie bonifikaty za stworzenie miejsca parkingowego przydomowego to ma pan taką w postaci satysfakcji jak większość mieszkańców naszej gminy za dbanie o elementy wspólne

     • O jednej rzeczy Marku zapomniałeś. Wcześniej, odbiór śmieci, był problemem prywatnej firmy i jej rozliczeń z klientami (co mnie obchodzi system prywatnej firmy, która pozwala się oszukiwać?) a dzisiaj jest problemem wszystkich. Wtedy, kiedy jedna firma Tobie nie odpowiadała, mogłeś sobie podpisać umowę z inną. Dzisiaj jesteś przypisany do firmy jak niewolnik do wiosła na galerze i musisz posłusznie wykonywać polecenia i stosować się do zasad. Śmieci można ważyć, można segregowanie przerzucić na odbiorcę, ale kiedy? Tylko wtedy, kiedy istnieje konkurencja i firmy prześcigają się, aby daną usługę wykonać lepiej i taniej. Monopol nigdy nie jest pro-rozwojowy.

     • Ja zapisywałem sobie każdy odebrany kosz więc miałem nad wywozem dokładną kontrolę. Mógł tak robić każdy z nas. Wielu właścicieli oszukuje gminę na podatku od nieruchomości a to są dwie różne sprawy.Z Pana wypowiedzi wynika to że jeżeli ktoś wyrzuca śmieci do lasu lub spala je w piecu to my powinniśmy za to płacić my wszyscy-ciekawa retoryka. Co do miejsc parkingowych (przydomowych i gminnych) poddaję się.Ale niejednokrotnie słyszałem od ludzi pod parkomatami,że ostatni raz odwiedzają naszą gminę-mnie przynajmniej daje to do myślenia.

     • Do Zapomniany….. z 18.01.2018 09:32 Mam trochę inne podejście jak kogoś wynajmuje i płacę za usługę to chce mieć choć trochę zaufania i pilnowanie go na każdym kroku czy mnie nie oszuka jest chore.

      Oszukiwanie na podatkach i śmieciach to nie dwie rożne sprawy ktoś kto oszukuje gminę na podatku raczej nie będzie miał problemu też oszukać na śmieciach zwłaszcza że obie opłaty pobiera gmina .

      Co do ciekawej retoryki nie wiem czy zdaje sobie pan sprawę że uprzątniecie śmieci publicznych(kosze,plaża, las) i tak wszyscy płacimy pośrednio w innych opłatach i podatkach. O paleniu śmieci chyba nie muszę już pisać bo tu płacimy własnym zdrowiem i wizerunkiem miejscowości .Ja nie twierdze że obecny system jest idealny ale lepszy od poprzedniego .

      Odnośnie pana wpisu z 19:25 poprawił mi pan humor 🙂

     • Do Pana Marka. Cieszę się,że poprawiłem Panu humor. Każdy kto oszukuje gminę na podatku od nieruchomości nie przyjmując rzekomo turystów sam wystawia swoje oszustwa jak na tacy w obecnym systemie rozliczania wody oraz odpadów. Więc wystarczyło by porównać pewne wartości i już wiemy kto ma dom mieszkalny a kto pensjonat..Kontrola najwyższą formą zaufania. Ja jestem kontrolowany więc i ja kontroluję. I pod tym względem ten system jest lepszy faktycznie tylko trzeba ludzi którzy by się tym zajęli rzetelnie. Jeśli chodzi o spalanie śmieci jest to karygodne ale komu opłaca się to robić skoro i tak zapłaci tyle samo za odbiór.

     • Do Pana Marka. Na temat zaufania. Nie minął jeszcze rok jak zacząłem otrzymywać absurdalne rachunki za prąd ponieważ osobie odpowiedzialnej za odczyt liczników prądu nie chciało się pofatygować więc waliła odczyty z tzw. ŁBA. I gdyby nie to że kontroluję sam stan licznika popłynął bym parę setek w plecy. Więc co tu mówić o zaufaniu. A być może niektórzy popłynęli mając właśnie zaufanie.

    • Do Marka i do Zapomniany Przepraszam Panów najmocniej, ale jeśli uważacie, że systemy polegające na inwigilacji obywatela są dobre, to pozwalając na nią w jednym miejscu, godzicie się de facto na inwigilację w miejscu innym (jeśli po wodzie jest ok. to dlaczego kontrola treści w internecie, w sieciach komórkowych czy zakładanie podsłuchów ma nie być ok.?) Zdrowiej, jest zadać sobie pytanie, jakimi metodami władza do tego doprowadza i co zrobić aby nie stracić wolności. W omawianym przypadku, ewidentnie system jest z punktu widzenia tejże wolności, źle skonstruowany. Źle dla obywatela, dobrze dla dążącej do inwigilacji władzuchny. W podatku od nieruchomości, co przy okazji innego postu pisałem, należałoby wprowadzić po prostu inne rozwiązania. Powinien być płacony od wartości, a nie od metrów z podziałem na mieszkalne i te od działalności gospodarczej. Kropka. Problem z weryfikacjami i kontrolowaniem obywateli znika sam.

     • Do Pana Jacka. Słowo inwigilacja jest tu moim zdaniem nie na miejscu. Znam osobiście przypadek gdzie policja w niezamieszkanym domu wykryła plantację marihuany ze względu na ogromne zużycie prądu. Podpisując umowę na wywóz nieczystości w urzędzie wszystko jest w komputerze i Pani/Pan urzędnik nie musi nikogo inwigilować ponieważ ma to czarno na białym. Więc pytam czy to jest inwigilacja aby sprawdzać czy w danym obiekcie jest prowadzona działalność? Nawet urząd skarbowy tam nie zagląda ponieważ nie mają zgłoszonej działalności gospodarczej. Czyli nie warto uczciwie prowadzić działalności bo zostanie się posądzonym o propagowanie tego co się zwie inwigilowaniem.

     • Widzi Pan, to jest kwestia filozofii, można życie komplikować, kiedy głównym celem jest kontrola obywatela, a można upraszczać, kiedy celem jest jego wolność. Opowiadamy się widocznie za różnymi światami. Moją ideą główną jest Volenti non fit iniuria, czyli chcącemu nie dzieje się krzywda, gdzie człowiek sam sobie jest sterem, żeglarzem, okrętem i sam ponosi konsekwencje złych i dobrych decyzji. Władzuchna odpowiada jedynie za wojsko, policję, wymiar sprawiedliwości, sprawy zagraniczne i dużą infrastrukturę drogową i pobiera na zaspokojenie tych potrzeb niewielką ilość podatków. Po drugiej stronie jest filozofia bazująca na tak dalekiej „trosce” o obywatela, tak kosztownej, że aż wymagającej dużych podatków i dużej w związku z tym kontroli i inwigilacji, bo wysokie podatki zawsze będą rodziły pokusę do podatkowych oszustw. To jest naturalna konsekwencja restrykcyjnego podejścia władzy do obywatela, a w Polakach, ze względu na wiele lat życia pod obcym zwierzchnictwem, wręcz wyssana z mlekiem matki. Pozdrawiam.

     • Do Pana Jacka. Gdyby Pan przeczytał wszystkie moje wypowiedzi doszedł by Pan do wniosku, że nie jestem zwolennikiem wysokich podatków tylko ich uczciwego płacenia przez wszystkich. Zgadzam się że wysokie obciążenia podatkowe to pokusa do ich omijania. Ale wolność to nie jest ich niepłacenie. Inwigilacja jest to naruszanie prawa do prywatności a nie kontrola osiąganych nielegalnie dochodów. Idąc tym tropem inkasent odczytujący liczniki prądu, wody ,gazu lub urzędnik skarbowy kontrolujący książki podatkowe, kasy, faktury nas inwigiluje. Nie zgadzam się z Panem. Pozdrawiam.

     • Wolność, to także odpowiedzialność, a co do kontroli dochodów, to proszę odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim celu urzędnik jej dokonuje i co jest tego przyczyną, oprócz chęci omawianej wyżej inwigilacji ? Otóż jest to zły z punktu widzenia Wolności, system podatkowy bazujący na PIT. Jeśli nie byłoby PIT, nie byłoby konieczności kontroli dochodu. Są inne podatki, a PIT jest nie tylko szkodliwy, bo oprócz wymienionych powodów jest także karą za pracę, ale także stanowi niewielką część, rozhuśtanego socjalnie budżetu państwa.

 18. Tak czytam Państwa wpisy i trochę mam odruch wymiotny. Podpisałam List Otwarty z całym przekonaniem, że jest on właściwym instrumentem, aby wyrazić swoje zdanie na ten temat i że to wystarczy, ale jakoś mnie Państwo sprowokowali 🙂
  Pokładanie wiary, nadziei i miłości w osobie, którą się dopiero poznało – mam tu na myśli obecnego p.o. wójta- przypomina mi niestety historyczne wybory prezydenckie i Tymińskiego z teczką. Dajmy mu szanse, ale zachowajmy rozsądek i ograniczone zaufanie – tak jest zdrowo i bezpiecznie 🙂 U mnie ma już kilka plusów dodatnich, ale i sporo ujemnych, że nawiąże jeszcze raz do dawnych prezydencji. Jednym z błędów jest m.in. takie zwolnienie pracownika. Nie akceptuję tego jako mieszkaniec gminy, Rewala, ale i jako pracodawca także.
  Natomiast człowiek, który tyle lat pracował w Naszej Gminie jest wart szacunku, poważania i godnego potraktowania. To, co Państwu tu wyprawiacie, jest żenujące i jakoś mam wrażenie, że podobne pierdoły wygadywaliście po utracie możliwości wykonywania funkcji przez R.S., żeby przypodobać się pani wójt u niej w gabinecie.

 19. Oj rozlały się gminne pomyje. A ja w trochę innej sprawie. Chciałbym wyrazić wyrazy szacunku panom redaktorom, a zwłaszcza p. Szymonowi, bo już się obawiałem, że w komentarzach będą wycinane opinie nieprzychylne dla p.o. wójta. Tymczasem wygląda na to, że nic takiego się nie dzieje. Gratuluję. Ale pamiętajcie panowie redaktorzy, że przymiotnik ” niezależny” w stopce waszego portalu zobowiązuje.

  P.S.
  Z utęsknieniem czekam na relację z jutrzejszej gospodarskiej wizyty p.o. wójta w Wodociągach.

 20. Tajemnicą poliszynela jest, to że Panu W została zwolniona za skrajną nieodpowiedzialność związana z niedopilnowaniem obowiązków służbowych. Zdziwienie budzi fakt, że nie ma tej świadomości i pali głupa . Sąd pozbawi ja złudzeń i doprowadzi do ostatecznej kompromitacji.

 21. Jeszcze tylko dwa słowa na temat adresatów tego listu. Autorzy wykazali się niesłychaną naiwnością kierując list do posła Brudzińskiego. Na co liczą? Przecież on nie będzie kontestował decyzji urzędnika mianowanego przez swoją premier. Jeśli liczyliście Państwo na reakcję i nagłośnienie sprawy trzeba było pisać do posłów opozycyjnych.

 22. Pani Wiolu , moze Pani upubliczni jeszcze liste osob ktore poparly Pani list rozpaczy.
  Jestem przekonany ze wieksza czesc stanowia osoby pokroju tych mieszkajacych nad osrodkiem zdrowia o czym sami oficjalnie mowia,

 23. a Do mnie doszły słuchy że Brzezińscy strartują na Wójta:P
  Takie sluchy pochodzą od pewnego nowego mieszkańca Gminy, który został zaczepiony właśnie pod Ośrodkiem w celu podpisania petycji, podczas spacerku z pieskiem. Ale to oczywiście pewnie tylko plotki:)

  „Natomiast człowiek, który tyle lat pracował w Naszej Gminie jest wart szacunku, poważania i godnego potraktowania. To, co Państwu tu wyprawiacie, jest żenujące i jakoś mam wrażenie, że podobne pierdoły wygadywaliście po utracie możliwości wykonywania funkcji przez R.S., żeby przypodobać się pani wójt u niej w gabinecie.”

  No, to przywróćmy R.S. Też długo robił .
  Skoro trzeba się przypodobać Pani Wójt to źle o niej świadczy.
  Dalej wygadujemy te pierdoły, mimo że Pani Wioletta nie jest już na żadnym stanowisku:)

 24. P. W.B została zwolniona w tak szybkim tempie to oznacza ,że p o wójt miał do tego powodu,bo za lojalność, uczciwość , rzetelność ot tak nie wylatuje się z pracy,a jeśli Pani W nie ma nic na sumieniu i do ukrycia to niech nam powie za co została zwolniona a i P.radny Brzeziński​ zawsze zbiera podobną ilość podpisów , głosów także zastanówmy się kto chce tak naprawdę powrotu byłej sekretarz P.W

 25. „Natomiast człowiek, który tyle lat pracował w Naszej Gminie jest wart szacunku, poważania i godnego potraktowania” – po tym zdaniu nasuwa się pytanie, jeżeli gmina ma takich pracowników, dlaczego jesteśmy teraz na dnie przepaści.?

  • Właśnie tacy pracownicy doprowadzili do zaistniałej sytuacji. Pani sekretarz B. udaremniła zła ustawę. hmmm a sama pewnie wiedziała o parabankach i podpisywała dokumenty lecz już tego nie pamięta bo po co ?? Wygodniej. Czy poinformowała „szarych ludzi” o fakcie że będąc sekretarzem nie mogła korzystać z ogólnego ekspresu do kawy ( bo jak tak ważna osoba będzie dzielić urządzenie z gminnym pospólstwem, potrzebowała swojego ” prywatnego” ekspresu bagatela za kilkanaście tysięcy złotych. Przez takie postępowanie w zaistniałej sytuacji gmina jest w takim miejscu w jakim jest. Skoro ta pani jest takim smakoszem kawy to mogła sprawić sobie takie urządzenie ale z własnych finansów a nie gminnych. Dla dwóch kaw dziennie? Bardzo rozsądna i oszczędna inwestycja, wręcz „niezbędna”.Nawet wójt nie posiada takowego sprzętu tylko dla siebie.

 26. Czytając ten list i część komentarzy sugerujących że niewłaściwe jest zwalnianie kogoś kto tyle lat przepracował w urzędzie na wielu stanowiskach, broniąc „poszkodowanej” ( bo to super fachowiec). Nasuwa mi się jedno stwierdzenie jeśli ktoś uważa że zna się na tylu rzeczach to stanem faktycznym jest to że nie zna się na niczym. O tym świadczy fakt tak wielu posad w urzędzie , które nie koniecznie można nazwać awansem. Jak ktoś już zauważył te „super zdolności” wyszły na jaw po audycie, nie pozostawiając p.o. wójta wyboru. Reasumując te gorzkie żale pani B. powinna skierować sprawę na drogę sądową, tylko wtedy wszystkie zaistniałe powody zwolnienia będą opublikowane i co wtedy….?

 27. Obecny p.o. Wójta wie dobrze że większość pracowników gminy to sympatycy PO i przy najmniejszym ich potknięciu będzie ich eliminował. Nie wiedzieć czemu z powrotem zatrudnił p Edytę S. która razem z byłym skarbnikiem gminy Sylwestrem B. który ma zarzuty o skrajną niegospodarność, w swym działaniu doprowadzała do niekorzystnych decyzji. Tutaj audyt nie dotarł, a dlaczego ….?

 28. Ja tam nic złego w liście nie widzę, sam bym go podpisał gdyby ktoś zapukał do mnie. Martwi mnie to co się dzieje w Gminie. NIestety nowy Wójt wprowadza dodatkowe zamieszanie, audyty dziwnych osób, zwalnianie pracowników itp a został rok do wyborów. Co on chce zmienić? Tego co najpotrzebniejsze i tak nie zrobi bo nie ma czasu. Co daje mu zwalnianie pracowników na 10 miesięcy przed odejściem?

 29. Takiego wylewu komentarzy dawno na Widokach nie było. Od razu widać co mieszkańców podnieca, ale tak całkiem serio, dajcie już spokój. Rozumiem, że zamieszczenie listu i robienie sprawy politycznej z czegoś co jest relacją zwierzchnik-podwładny sprowokowało tę dyskusję, ale w niektórych momentach przekracza ona granice dobrego smaku. Podkreślę to co pisałem wcześniej. Jest to sprawa do załatwienia w sądzie pracy, a nie na wiecach i pyskówkach.

  • Witam, Już kiedyś dyskutowałem z Panem na tym forum. Nie obyło się od nieprzyjemnych wypowiedzi ale doszliśmy do pewnych wspólnych wniosków, ale przede wszystkim nie obrażaliśmy się nawzajem. Co do wywozu odpadów- 100 % racji. Ponoć chcieliśmy kapitalizm a nie każdemu po równo jak było w minionej epoce. Dziękuję za wypowiedź na tym forum. I może każdy tak jak my zna słowo Pan(poza niejakim Markiem). Pozdrawiam serdecznie.

   • Jest sposób na to, żeby używać słowa, na którym Panu zależy : pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem 😉

 30. A ja uważam, że jest to sprawa do komentowania. Wchodzi osoba spoza Gminy , spoza lokalnej społeczności i wprowadza swoje zamiany, upodobania i wizje. Ta osoba zniknie a to co zrobi zostanie. Moim zdaniem nie powinno się tak dziać, a kierunek zmian powinniśmy my wskazać głosując na kandydatów.

  • No właśnie dlatego, że wskazywaliśmy ten kierunek mamy „narzuconego” wójta. Musi jednak poruszać się w ramach prawa, a jedną z jego kompetencji jest mianowanie i odwoływanie podwładnych. To co sugerujesz, czyli wstrzymanie się z podejmowaniem decyzji personalnych, do czasu wyborów, jest w istocie nie tylko próbą podważenia ustawowych przecież prerogatyw, ale także namawianiem do marnotrawstwa ( pensja sekretarza ) a co gorsza tolerowania niewłaściwej ( w rozumieniu wójta) pracy. Idąc Twoim tokiem rozumowania wójt powinien pobierać pensję i nie podejmować żadnych, ważnych decyzji. Przez blisko rok. Dla mnie to jest nie do przyjęcia.

   • Sekretarz będzie za chwilę nowy z podobną pensją. Wiec na jedno wychodzi w kestii finansowej. Co do podejmowania decyzji, myślę że powinien takowe podejmować, jest jednak jedno „ale”, a mianowicie co innego jest zagwarantować realizacje obowiązków przez gminę wobec braku wójta, a co innego jest robienie z urzędu własnego folwarku. Jego zadanie jest proste ma zagwarantować ciągłość obowiązków gminy do wyborów a nie wprowadzać swoje wizje.

    • „Sekretarz będzie za chwilę nowy z podobną pensją. Wiec na jedno wychodzi w kwestii finansowej” ……absolutnie nie, bo sugerujesz aby pieniądze trafiały tam gdzie nie powinny, a to już jest marnotrawstwo. To tak jakbyś płacił za usunięcie nie tego zęba co trzeba. Po drugie, nie zauważyłem aby wójt robił z urzędu własny folwark, jakieś przykłady?

 31. Sami jesteśmy sobie winni zaistniałej sytuacji. Swoimi wyborami dopuściliśmy do władzy osoby które uczyniły to co uczyniły. Lekką ręką wydawać pieniądze których się nie ma. Może właśnie jest potrzebny ktoś z zewnątrz żeby to uporządkować. Poza układami tymi dużymi i małymi. Osoba p.o. wójta to nie człowiek który przybył tu znikąd. Desygnowany przez najwyższe osoby w państwie. Urząd ma działać zgodnie z literą prawa a w Rewalu różnie z tym bywało jak wszyscy wiemy lecz nikt głośno tego nie powie.

 32. Jeśli ktoś publikuje petycje musi liczyć się z komentarzami, To że mieszkamy na wsi nie znaczy że mamy sie nie wypowiadać, jest wolność słowa. A smak każdy inny.
  Osoba z zewnątrz była potrzebna aby posprzątała cały ten bajzel. Niekotrzy wypowiadający się nie rozumieją chyba powagi styuacji w jakiej byliśmy i pewnie nadal jesteśmy.

  Tylko osoba z zewnątrz ma szanse to naprawić.

 33. Bardzo dobty system naprawczy popieram obecnego wojta wszystkie otpowiedzi na podania sa otpowiadane szybko i na temat

 34. Pani Brzezińska sama była kowalem swego losu i basta.
  Natomiast im dłużej przyglądam się działaniom i przysłuchuję wypowiedziom p.o. wójta, tym bardziej mam wrażenie, że w temacie wójtownia trafiliśmy z deszczu pod rynnę. Jednego lansera i sprawnego piarowca zastąpił drugi.
  Pan Bejnierowicz jest według mnie całkiem sprawnym technokratą skupionym przede wszystkim na swojej karierze. Dla tej kariery i przyszłych profitów, zrobi bezwzględnie wszystko to co polecą mu jego polityczni patroni. Przy czym pan Maciej ma przynajmniej dwie cechy wspólne z wójtem Skraburskim. Otóż ma niezwykłą łatwość w przyznawaniu sie do sukcesów wcale nie będących jego dziełem. A druga to stosowanie starej maksymy ” dziel i rządź”.

 35. W przeciwieństwie do tych tzw. „odważnych” czyli tchórzy nie potrafiących się z imienia i nazwiska podpisać a posługujących się moim i małżonki nazwiskiem publicznie odpowiadam. Zdaje sobie sprawę, że każda osoba publiczna może być oceniana i być poddana ocenie. I tak jak mówi klasyk „to oczywista oczywistość”. Ale nie godzę się aby frustraci, którzy nie mają nic do powiedzenia w bezpośrednim dyskursie publicznym zasłaniali się anonimowością, szkalowali i zniesławiali w tym przypadku mnie i moją małżonkę. Dlatego tez zwróciłem się do kancelarii prawnej o monitoring anonimowych wpisów czy posiadają one w sprawie listu otwartego znamion zniesławiania i szkalowania nas. Jeśli otrzymam potwierdzenie , efektem tego będzie zgłoszenie do prokuratury.
  Myślę, że takie osoby wpisujące się pod pseudonimem jak np. mieszkanka, obserwator czy tez inni będą miały doskonałą okazje dowieść tego przed organami prawa. A mieszkańcy przy okazji dowiedzą się publicznie kim są te „szlachetne „ osoby z prawdziwego imienia i nazwiska. Tak tez uczyniłem wobec urzędnika gminy A.Sz. zgłaszając do prokuratury o wytworzenie fałszywej informacji, notatki wobec mojej osoby. Nie spodziewam się od osób piszących kłamliwie i zajadle, że zmienią swoje nastawienie. Ponieważ są to osoby z kompleksami , niepowodzeniami życiowymi i towarzyszącą im frustracją. Poprzez zawiść i zazdrość dają swój upust dowartościowując się pisząc anonimowo.
  Naprawdę myślicie, że jesteście mnie Andrzeja Brzezińskiego i Wiolettę Brzezińską obrazić ? Zwłaszcza, że wiem kim jesteście. Otóż nie ma takiej możliwości. Paradoksalnie nas wzmacniacie. I nie ma co liczyć na jakiekolwiek zniechęcenie z naszej strony. I powinniście to wiedzieć bo z niektórymi więcej lub mniej współpracowałem pełniąc funkcje sołtysa i radnego. Natomiast pomówienia pod moim adresem będę dochodził na gruncie prawnym. To gwarantuję. Ponadto prace radnych w samorządzie oceniają mieszkańcy podczas wyborów przy urnie wyborczej. Ja zostałem oceniony czterokrotnie pozytywnie. Nie skromnie powiem, że przez ostatnie dwie kadencje otrzymałem największą ilość głosów do rady gminy nie tylko w Rewalu ale w całej Gminie. A TY KIM JESTEŚ SZKALUJĄCY ANONIMOWO WPISUJACY SIĘ ??? CO ZROBIŁEŚ DLA TEJ GMINY ??? BRAK CI NAWET CYWILNEJ ODWAGI ZŁOŻYĆ WŁASNY PODPIS POD SWOIMI WYPOCINAMI.

  • Nie wiem na co Pan liczył udostępniając list na internetowym forum? Na to, że wszyscy będą pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem? Czy na to, że anonimowość będzie sprzyjała poparciu dla tez w tym liście zamieszczonych? Założenie trochę naiwne. Zamiast tego, prawo do zwalniania i zatrudniania pracowników, prawo każdego wójta, prawo do funkcjonowania urzędu zgodnego z jego wolą i wyobrażeniem o standardach jakościowych, w ramach obowiązującego prawa, nazywa Pan brakiem szacunku i sugeruje, moim zdaniem bezczelnie, że nie powinien niczego zmieniać, nie wtrącać się w jakość pracy skarbnika, tylko administrować. Czyli co? Podpisywać to co Pan podsunie, czy coś innego? Co miałby robić Wójt? A co z szacunkiem dla pieniędzy płaconych w podatkach przez mieszkańców?

 36. Zastraszanie panie Brzeziński to metoda ubecka i dzisiaj już nieskuteczna. Nawet na portalu stosuje Pan te metody. Kompromitacja do potęgi i zero wniosków. Wstyd.

 37. W mojej ocenie działania P.O. przeczą idei samorządności, kiedy każdy może wejść ktoś z nominacji centralnej i robić co chce. Ale cóż takie prawo. Trzeba przeczekać do listopada i jako wyborca przy urnie wskazać dalszy kierunek dla Gminy oraz sposób na posprzątanie tego co się da.

 38. Państwo Brzezińscy myśleli że zawładnęli już całym urzędem i gminą, bo przecież tyle zrobili dla społeczeństwa przy czym Pani W.B zostając w-ce stała się dla nas mieszkańców zbawieniem i lekarstwem na całe zrobione zło. Nic mylnego, skoro przez 33 lata pracowała i piastowała najwyższe stanowiska w ostatnim czasie w Gminie, to dlaczego jako kierownik (sekretarz jest jednocześnie kierownikiem urzędu) zgadzała się na to co się działo bo nie widać aby przeciwstawiła się temu wyrażając zgodę na zostanie zastępcą wójta. Osoba tak wykształcona i znająca się na wszystkim już dawno by znalazła spokojniejszą pracę. A może w ostatnim czasie myślała że to faktycznie ona jest zbawieniem tej gminy i dla czego by nie zostać Wójtem – przecież to ja jestem najlepsza !

 39. To zastraszanie to tak na serio? Wyzywanie od tchórzy też?
  Ja się tchórzem nie czuję. Zapraszam do mnie do domku z petycją, na pewno Pan dotrze, bo jeszcze nikt nie zaszedł.

 40. Trzeba odróżnić krytykę od zniesławienia lub pomówienia. Krytykować ma każdy prawo,
  Jeżeli chodzi o znieslawienia to kryterium najważniejszym jest fakt, czy jest ono prawdziwe czy fałszywe.

 41. Fakt zwolnili p Wiolette powinien tak zrobić z większość IA rewalakow korupcja tylko sobie kasę nabijaja

 42. Nigdzie nie widziałem takiej zawiści, obłudy, zakłamania, oceniania innych oraz plotkowania na temat mieszkańców jak w Rewalu. Nie wrzucam tu wszystkich do jednego worka ponieważ żyją tu również ludzie pomocni i życzliwi ale szczerze powiem że komentarze które tu dziś odczytałem, komenatrze które piszą ludzie wyciągając „brudy” sąsiada czy znajomego są po prostu poniżej pasa. Dlaczego tak się nie nawidzicie? Portal widoki.info stał się internetowym forum gminnym do oskarżania, obrażania a miał być niezależnym portalem informacyjnym Gminy Rewal. Dlaczego tak ochoczo nie przychodzicie na zebrania wiejskie gdzie można pytać,dyskutować, rozmawiać na wszelkie tematy gminne?? Chowacie się przed ekranem monitora i czujecie bezkarność oraz anonimowość.

  Przepraszam, po tym co tu dziś przeczytałem – wysiadam. Nie wchodzę od dziś na tą stronę.

 43. A ja na złość tatusiowi,odmrożę sobie uszy.Jak to się ongiś mówiło;baba z wozu,koniom lżej.Przepraszam za babę.A tak serio,to na co liczono przesyłając do publikacji ten List?Jest kompletne nieporozumienie bo takie sprawy załatwia Sąd Pracy i tam przedstawia się swoje argumenty.a opowieści o tym że się np od czterech kadencji jest radnym,tym bardziej jest paranoją.Bo jakże to?gigantyczne problemy z prawem to wina jednego człowieka?Gdzie w taki razie byli z tych 4 kadencji?byli przeciw?informowali swoich wyborców o problemie?Przytakiwali i grzecznie podnosili łapki na coraz bardziej wymyślne pomysły i wyrażając zgodę na długi w parabankach pod zastaw np.budynków komunalnych.W obecnej kadencji powiedziano Dość tego i nagle okazało się że jest niepięknie.Pytam zatem:kto jest współwinny tej pięknej katastrofie?Sukcesy mają wielu ojców,porażki są sierotami.Zamiast straszenia komentujących,pora walnąć się we własne piersi tak by echo niosło przez kilka miesięcy.Ale do kogo ten apel?To nie ja to kolega.

 44. Panie Bobek, tu nie chodzi moim zdaniem o zawiść.
  Po prostu ludzie zareagowal na treśc petycji, która jest napisana źle, narzucając za dużo podpisującemu jako jego własne zdanie. Za dużo tego miodu było i się mieszkańcom ulało.

  JEżeli ktoś pisze anonimowo to ma swoje powody, najcześciej poważne i rozsądne, więc to nic złego.
  Taki jest przywilej internetu.
  Piszą tutaj ludzie którzy nie są zadowoleni z kadencji sekretarza i mają prawo nie być zadowoleni.
  Natomiast to zastraszanie na mnie kompletnie nie działa.Moim zdaniem tak się nie powinna zachowywać osoba publiczna, wyzywając mieszkańców od tchórzy, i sugerując spisek zniszczenia kogokolwiek.
  To po prostu był głos ludu.

  • bywalec i mad max, bardzo trafne, wyważone komentarze. Pojawia się w tym liście także sugestia, że Wójt pochodzący z „nadania” nie powinien wykonywać ruchów kadrowych. Nie ma ona oczywiście żadnego umocowania w obowiązującym prawie, a jest w istocie namawianiem do jego łamania, bo zaniechanie jest także prawnym wykroczeniem, ale chciałbym skupić się na jej wydźwięku społecznym, ponieważ oto pojawiło się oskarżenie, jakoby Wójt wykonywał posunięcia polityczne, a nie merytoryczne, gdzie w liście, wysoki poziom kwalifikacji zwalnianej osoby, jest akcentowany bardzo mocno. Zastanawiam się, czy upublicznienie audytu urzędu jest łamaniem ustawy o ochronie danych osobowych, czy też jako mieszkańcy, mamy prawo wiedzieć, w jaki sposób pieniądze, które przeznaczamy na utrzymanie stanowisk urzędniczych „pracują” Gdyby jednak możliwe nie było, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być decyzja sądu pracy, a wszelkie nagonki, pyskówki i debaty w tej sprawie, bez znajomości przyczyn, do niczego nie doprowadzą. Panie Brzeziński, skoro racja jest po Waszej stronie, to dlaczego w tym liście otwartym, nie ma ani słowa o oddaniu sprawy na drogę sądową, albo chociaż wezwania do upublicznienia audytu, przynajmniej w części dotyczącej żony, tak żeby nie oskarżyć potem Wójta o łamanie ustawy o ochronie danych osobowych?

   • Nie sądzę, nawet jeśli Wójt powiedział komukolwiek o przyczynach zwolnienia , aby było to naruszenie dóbr osobistych, gdyż jest to osoba publiczna i powód zwolnienia jest zapewne prawdziwy(skoro sąd nie orzekł inaczej), czy to w przypadku dyscyplinarki czy porozumienia stron. Ale prawnikiem nie jestem więc mogę się mylić, ale na logikę tak mi się wydaje.

    Dobrze by było znać taki powód żeby mieć większy wgląd w sytuacje jak funkcjonowała Gmina. Nie można właśnie oskarżać o wszystko jednego Roberta Skraburskiego, bo z tego co wiem to KRÓLEM nie był:)
    Gdyby w petycji podano powód zwolnienia i argumenty dlaczego nie jest to prawdą, jak i adnotacje że sprawa wylądowała w sądzie to bardziej przejrzyście by to wyglądało i można byłoby się w sposób merytoryczny odnieść do powodów zwolnienia, zdecydować na ICH podstawie czy podpisać czy nie. Jak widać, tak długa lista pozytywów mało kogo przekonała.

    Wójt jak najbardziej ma prawo do zwalniania i stanowienia o Gminie. Tym bardziej, że nie wziął się znikąd i wie doskonale, jak to powinno funkcjonować w dobrze prosperującej gminie. Przecież nie przyjechał znad morza nad morze żeby się opalić.

    • W taki razie dołączam się do tego, co powyżej napisał mad max. W celu oczyszczenia niezdrowej atmosfery, powstałej z upublicznienia sprawy, która wydawała się być jedynie w gestii sądu pracy, a stała się elementem lokalnej polityki, proszę o podanie wniosków płynących z przeprowadzonego audytu. Mam nadzieję, że z takim wnioskiem wystąpi jeden z radnych naszej gminy, a Wójt udostępni treść audytu.

 45. Zgodnie z obowiązującym prawem żaden serwis nie ponosi odpowiedzialności za komentarze pojawiające się na forum. Jest natomiast zobowiązany do usuwania wpisów łamiących polskie prawo, m.in. naruszających czyjeś dobra osobiste. W takiej sytuacji prosimy o wskazanie konkretnych komentarzy lub, w przypadku dłuższych wypowiedzi, fragmentów komentarzy niezgodnych z prawem. Niezbędne jest dołączenie do takiej informacji wyjaśnienia z uzasadnieniem. Najprościej wysłać taki dokument na nasz adres e-mail: widokirewal@gmail.com

 46. No cóż, kobietka miała prawo się przestraszyć, nie tyle pewnie samej grzywny czy czegoś, a lokalnej aferki. Sądzę że jednak nikt by jej palcami nie wytykał:P

  • Nie. Każdy może wpisać sobie nick jaki chce. Teraz pisze Twoje alter ego, które również „dla jaj” wystraszyło się 😉

 47. Czy ktoś wie coś na temat powołania zespołu do ds. połączenia wodociągów i kolejki?

 48. A może ktoś coś wie na temat zespołu do spraw czystej wody w Rewalu?wody w kranach i na plaży w Rewalu?

 49. Ooo, Droga Redakcjo, może jakiś artykuł na temat ścieków na Naszej plaży oraz jej zamknięciu przez sanepid. Przecież bez plaży i czystej wody w morzu nie istniejemy.

  • Ponoć jest takie towarzystwo ochraniające plaże i klify to może dodadzą tam jeszcze morze.Nawet odpowiednia pieśń na hymn się znajdzie np „Morze nasze morze……

 50. Drogi drogami w Trzesaczu praca stoi ponoć nieprzewidziane koszty dochodzą, światłowody za płytko , oświetlenie trzeba przenieść. I co sezon dalej roboty?

 51. bywatel 24 stycznia 2018 at 12:22
  To jest oczywiste, że Pani była Sekretarz miała problemy a w konsekwencji utraciła pracę między innymi właśnie przez takie zachowanie jakie prezentujesz Naiwniak tj. na lewo i prawo chwalisz się wiedzą mogącą pochodzić tylko i wyłącznie od urzędnika gminnego. Zapewne Twoje zachowanie – wypowiedzi ujawniające dostęp do dokumentów urzędowych, stanowiły podstawę decyzji Wójta. Szkoda tylko, że mając informacje, które wypływają z urzędu przekazujesz je po pierwsze: nie wszystkie po drugie: w sposób szkalujący uczciwych mieszkańców – przed czym przestrzegam – posługując się językiem Pana Andrzeja – że takie zachowanie może cieszyć się zainteresowaniem prokuratora. Ponadto uważam, iż w kwestii działki w Niechorzu – to najbliższa historia oceni czy decyzja Pani Wioli o wycofaniu uchwały normującej dotychczas stan faktyczny tej działki była korzystna dla gminy. Rzekoma atrakcyjna działka nad samym morzem jest obciążona mnóstwem wad formalno – prawnych i może okazać się, że wnioskujący mieszkańcy będą jedynymi zainteresowanymi w zakresie dzierżawy czy też kupna tej nieruchomości. To właśnie wadliwość tej działki sprawiła, że wcześniejsi Wójtowie (dwaj poprzedni a nie Pani Ewa) zdecydowali o konstrukcji stosownych umów, które zapewniały kompromis stronom a przedmiotowa uchwała stanowiła jedyną możliwość generująca dochody dla gminy bez utraty przez gminę tej działki. To wnioskujący od lat dążą do unormowania kwestii bezumownego korzystania z działki zgodnie ze stanem faktycznym tj. dotychczasowym użytkowaniem a także wielkością działki. Wspominany przez Ciebie przetarg może spowodować znaczne obniżenie wartości tej działki nie wspominając o przyspieszeniu decyzji wnioskujących o wystąpieniu na drogę, która może zakończyć się zupełnie niekorzystnymi dla gminny rozstrzygnięciami sądowymi. Dysponuje powyższymi informacjami ponieważ, kwestia przedmiotowej działki była szeroko dyskutowana na radzie sołeckiej a wniosek mieszkańców w zakresie dzierżawy uzyskał rekomendacje rady.

 52. Ciekawe kto to napisał :).Jeżeli wiesz o takich wadliwych działkach leżących blisko morza z widokiem na nie, chętnie zaopiekuje się taką działką przez kilkanaście lat 🙂

 53. „wadliwe” działki…. to ciekawy temat, który myślę w obliczu groźby zamknięcia plaży w Rewalu wreszcie wypłynie…jak ścieki od niektórych rybaków. Ścieki z nielegalnej przepompowni rybaków, zatruwają nasze morze, źródło naszych dochodów! Grozi nam zamknięcie plaży w sezonie letnim! Trzeba zacząć o tym mówić głośno! Do czego chcecie doprowadzić krzykami i kołtuństwem?…zobaczcie, jaki jest efekt kombinacji i prywaty. Wszyscy na tym ucierpimy….może to wreszcie otworzy oczy mieszkańcom:((((( a tak swoja drogą, od urodzenia swojego nie słyszałam o działce z widokiem na morze, która miałaby jakiekolwiek wady, nie do usunięcia tym bardziej działka o powierzchni 3500 mkw:))))

 54. Zamknięte kąpielisko w sezonie 2018. I to nie grozba a decyzja Pana Wójta. Temat który wywróci życie i funkcjonowanie wszystkich mieszkańców Naszej miejscowości a cisza jak by temat dotyczył zle zaparkowanego auta.

 55. DO MIESZKANKA . dlaczego wprowadzas opinie pubobliczna w blad??? za komuny plynela tam rzeka sciekow z …… teraz plynie strumyk a to tylko wina rewalakow ktorzy ZAPOMNIELI podlaczyc posesje do kanalizacji ( bo po co wydawac pieniazki ) po 2 proponuje zatkac rure na wysokosci pana swierczewskiego i poczekac………….zobaczymy ilu biznesmenow rewalskich zacznie plywac w gownach i kto bedzie wolac wodociagi do udroznienia kanalizy, proste i bardzo latwe do zrobienia wystarczy detka i napompowac po 3 kary kary takie po 100 tys

Comments are closed.