W Niechorzu w majowy długi weekend trampkarze czołowych polskich klubów rywalizowali w drugiej edycji turnieju Football Cup zorganizowanym przez rewalski CIPR. Przez trzy dni, najczęściej przy sprzyjającej aurze, chłopcy roczników 2001 i młodsi zaciekle walczyli o końcowy triumf. Tym razem niestety nie było w tym gronie reprezentacji gospodarzy – Wybrzeża Rewalskiego Rewal. W tym akurat roczniku kadra naszego klubu jest bardzo wątła.

Na dwóch boiskach jednocześnie 15 zespołów najpierw rywalizowało systemem każdy z każdym w czterech grupach. W grupie I po 7 punktów zgromadziły Gedania Gdańsk i Miedź Legnica. W grupie II zdecydowanie prym wiodła Pogoń Szczecin, o drugie miejsce, premiowane awansem do fazy pucharowej, walczyła Warta Poznań i Gwardia Koszalin – bilans bramek zdecydował, że wyżej w tabeli uplasowali się „Zieloni” z Wielkopolski. Jak się później okazało, także koszalinianie walczyli w ćwierćfinałach. W grupie III triumfował Zawisza Bydgoszcz przed Arkonią Szczecin. W grupie IV komplet zwycięstw uzyskali Błękitni Stargard wyprzedzając Kadrę Football Academy Szczecin.

W ćwierćfinałach, w których zwycięzcy grup grali z drużynami z drugich miejsc, najbardziej wyrównany przebieg miały starcia Pogoni z Miedzią oraz Gedanii z Wartą. O triumfach „Portowców” oraz „Zielonych” decydowała jedna bramka. Stawkę półfinalistów uzupełniła szczecińska Arkonia oraz bydgoski Zawisza, który rywalizował nie z Błękitnymi ale z Gwardią Koszalin. Drużyna ze Stargardu ustąpiła miejsca rywalom, gdyż miała młodszy rocznikowo zespół a trener nie chciał swoich chłopców narażać na kontuzje w rywalizacji ze starszymi rywalami.

Ćwierćfinały:

Pogoń – Miedź 1:0
Zawisza – Gwardia 3:0
Gedania – Warta 0:1
Arkonia – Kadra FA 4:1

W półfinałach emocji było więcej niż bramek. Pogoń nieznacznie wygrała z Zawiszą, zaś o tym, kto jeszcze zagra w finale, decydowały rzuty karne, bowiem w regulaminowym czasie nie padła żadna bramka. Karne lepiej strzelali gracze Arkonii i stało się jasne, że w finale dojdzie do derbów Szczecina.

Półfinały:

Pogoń – Zawisza 1:0

Warta – Arkonia 0:0 k. 3:4

W meczu o trzecie miejsce więcej okazji do zdobycia bramki miał zespół Warty Poznań, jednak jedynego gola strzelili zawodnicy Zawiszy. Wielki finał nieco zawiódł. Oglądaliśmy jednostronne widowisko zdominowane przez Pogoń, która triumfowała w turnieju Football Cup nie tracąc gola w żadnym z 6 spotkań.

Mecz o 3 miejsce:

Zawisza – Warta 1:0

Finał:

Pogoń – Arkonia 2:0

Ceremonię wręczenia nagród uświetnili znany polski aktor i reżyser Olaf Lubaszenko oraz były reprezentant Polski w piłce nożnej Maciej Stolarczyk – obecnie dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.