W dniach 20-21 października 2017 r. odbyła się konferencja szkoleniowa połączona z podsumowaniem Wojewódzkiego Współzawodnictwa Ogólnopolskiego Konkursu Schronisk Młodzieżowych.

Podczas merytorycznej części konferencji omawiano tematy takie jak działalność schronisk młodzieżowych całorocznych i sezonowych w woj. zachodniopomorskim, walory krajoznawczo-turystyczne naszego regionu i wynikające z nich zadania dla tychże schronisk. Ponadto zaprezentowano wojewódzka koncepcje realizacji turystyki szkolnej w oparciu o bazę schronisk młodzieżowych oraz praktyczne wskazówki w zakresie pozyskiwania środków finansowych na jej realizację.

Najprzyjemniejszą dla nas, częścią konferencji było podsumowanie 57 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk, w którym to Szkolne Schronisko Młodzieżowe Fala w Pobierowie zostało wyróżnione I miejscem, pokonując między innymi schroniska ze Świnoujścia, Koszalina i Szczecina. Serdecznie Gratulujemy!

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w przyszłym roku obchodzić będziemy 25 lecie istnienia schroniska w Pobierowie i jak zapewnił nas dyrektor placówki, Pan Robert Bresler: „będzie się działo”. Czekamy z niecierpliwością 😉