W sobotę społeczność Pustkowa aktywnie spędziła popołudnie zajmując się terenem na swoich błoniach przy kaplicy. Ze względu na fakt, że wysłużony podest z płyty OSB podczas ostatniego majowego festynu nie wytrzymał upływu lat, trzeba było możliwie szybko coś z tym zrobić. Jak widać, poradzono sobie z tym dość szybko.

Akcję zainicjował niedawno wybrany sołtys Pustkowa Łukasz Tylka wraz z członkami rady sołeckiej. W miejsce zarwanego podestu utwardzono fragment placu i położono polbrukową kostkę. Całość wygląda estetyczne i na pewno będzie bardziej odporna na wilgotne warunki atmosferyczne niż dotychczasowe rozwiązanie. Zagospodarowany placyk o wymiarach 6×6 metrów będzie służył teraz zarówno podczas mszy świętych odprawianych w kaplicy, ale także podczas imprez cyklicznych, które również odbywają się na błoniach. Koszt materiałów pokryty został z puli pieniędzy znajdujących się w dyspozycji rady sołeckiej. Wkład pracy natomiast był darmowy, za co wszystkim zaangażowanym należy się duże uznanie.

„Chciałbym wszystkim podziękować za wspólną pracę. Mam nadzieję, że będzie to dobry początek, bo jesienią chcemy zająć się kaplicą. Wymienimy część zbutwiałych płyt OSB, wstawimy też przeszklenia. Całość odmalujemy. Wszystko musi porządnie wyglądać,” – zapewnia sołtys.

Po tym remoncie kaplica ma służyć jako miejsce dla oprawiania mszy świętych przez całe lato, jeśli oczywiście pogoda pod koniec sierpnia i na początku września na to pozwoli. W razie niepogody msze odprawiane są w świetlicy, a tam również sołtys i rada sołecka, w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Kultury, zabrali się za porządki, aby wnętrze lepiej służyło swoim funkcjom.