Mieszkańcy

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Niechorskich Osadników

Miło nam zakomunikować, że już w najbliższy piątek, 10 listopada o godzinie 11.00, odbędzie się uroczyste odsłonięcie odnowionego pomnika...

Szkoła w czasach reformy

Minął wrzesień, miesiąc inauguracyjny reformę oświaty w Polsce. Jak wpłynęła ona na sytuację szkół w gminie Rewal?

Na „stodwójce” praca wre

Letni ruch zelżał, więc prace na drodze krajowej nr 102 mogły ruszyć pełną parą. Ci, którzy poruszają się tamtędy codziennie, mogą śledzić postępy na bieżąco. Ciekawość pozostałych zaspokajamy w rozmowie ze Stefanem Rusakiem, kierownikiem projektu z ramienia PBDI SA.

Mistrzostwa wędkarskie 2017

Dnia 08.10.2017 odbyły się Mistrzostwa koła nr 35 Liwia. W zawodach wzięło udział 20 uczestników co oznacza jakieś 20% całego koła. Rywalizacja była bardzo zacięta co widać w tabeli wyników.

Ostatni weekend z wąskotorówką.

Koniec września to początek kalendarzowej jesieni i zakończenie sezonu przewozowego w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W sobotę, 30 września nadmorska wąskotorówka wyjedzie po raz ostatni według regularnego rozkładu jazdy.

Edukacyjna Podróż w Czasie

Kończą się wakacje i już niebawem dzieci i młodzież powrócą do szkół. Początek nowego roku szkolnego i na ogół pogodny wrzesień to znakomity okres na organizację szkolnych wycieczek i krótkich wypadów nad morze.

Trzy złote minuty, czyli jak pomóc, a nie zaszkodzić

W piątek, 25 sierpnia, podczas 2 pierwszych kursów Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej będzie można wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się, jak ...

Kolejne skarby na niechorskiej plaży

Sztormowe lato przyniosło niecodzienne odkrycia na plaży w Niechorzu. Nie tak dawno informowaliśmy o znalezisku wręgi przez p. Tomasza Kowalczyka z Wrocławia. Dziś z przyjemnością możemy ogłosić o kolejnych!

Piłsudski pojedzie rewalską wąskotorówką

We wtorek, 15 sierpnia 2017 r., w Święto Wojska Polskiego Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do odbycia niesamowitej podróży w czasie z Marszałkiem Józefem Piłsudskim oraz jego legionistami, jadącymi na front.

Kto został półmilionowym pasażerem nadmorskiej wąskotorówki?

10 sierpnia 2017 r., w samo południe sprzedany został bilet nr 500 000, licząc od czasu wznowienia działalności Nadmorskiej Kolei Wąskotorowe, po zakończeniu rewitalizacji.