Mieszkańcy

Kto został półmilionowym pasażerem nadmorskiej wąskotorówki?

10 sierpnia 2017 r., w samo południe sprzedany został bilet nr 500 000, licząc od czasu wznowienia działalności Nadmorskiej Kolei Wąskotorowe, po zakończeniu rewitalizacji.

Dziś kolejka nie kursuje

Trwa usuwanie szkód oraz przeglądy stanu torowisk na trasie kolei wąskotorowej z Gryfic do Pogorzelicy. Zwalone drzewa i podmyte torowiska to skutek intensywnych opadów, które nawiedziły Powiat Gryficki ...

Zabawa z Szalonym Konduktorem

Już w najbliższą sobotę, 15 lipca w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej będzie można znowu spotkać Szalonego Konduktora. Zapraszamy dzieci do zabawy na dworcach w Trzęsaczu i Pogorzelicy oraz na pokładzie nadmorskiej wąskotorówki.

NativesWorld już w tą sobotę!

Już w tą sobotę (15. lipca) na Rancho Lędzinie rozpoczyna się NativesWorld - półkolonia językowa dla dzieci.Na tą okoliczność do Lędzina przyjadą instruktorzy języka angielskiego z Australii, Wielkiej Brytanii, Malty oraz Falklandów.

W Rewalu drogowcy zaskoczyli lato

Na pytanie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, czy mają dużo telefonów z pretensjami odnośnie przebudowy drogi nr 102 w środku lata, słyszymy odpowiedź, że... tylko kilka.

XVI Święto Śledzia Bałtyckiego

Już na najbliższą sobotę 1 lipca zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa na XVI Święto Śledzia Bałtyckiego. Atrakcji nie zabraknie a pogoda na pewno dopisze ;)

Dzień dziecka z wędką

W dniu 11 czerwca odbył się przy kanale w Niechorzu „Dziecięcy Turniej Wędkarski” z okazji dnia dziecka organizowany przez Koło Wędkarskie „LIWIA” w Niechorzu. Na szczęście pogoda dopisała aż nadto.

V Gala Wyróżnień „Karolki 2017”

9 czerwca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Pobierowie odbyła się V Gala Wyróżnień „Karolki 2017”. To niezwykłe w swej istocie wydarzenie ma na celu promowanie pożądanych postaw wśród uczniów ...

Grant Sołecki podpisany

Dziś rano odbyło się uroczyste podpisanie umowy na grant sołecki dla rady sołeckiej Niechorza. Z tej okazji przybył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Geblewicz...

Grant sołecki dla Niechorza

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił wyniki konkursu na tegoroczne granty sołeckie. Miło nam poinformować, że w gronie projektów zakwalifikowanych do realizacji znalazł się wniosek złożony przez sołectwo w Niechorzu