Mikołajki w Rewalu 6.12.14 jak zwykle zgromadziły małych i dużych mieszkańców w Gminnym Ośrodku Kultury i na parkingu szkoły. Atmosferę radości i wyluzowania podgrzewały ognisko i muzyka. Kiermasz świąteczny, wyjątkowo bogaty, przygotowany przez Radę Rodziców kusił kolorami i licznymi smakołykami. Atrakcją wieczoru (oczywiście poza Mikołajem i jego orszakiem) okazał się debiut Stowarzyszenia Aktywnych Kulturalnie, którego członkowie wraz z jeszcze nie stowarzyszonymi przyjaciółmi przygotowały przedstawienie dla najmłodszych pt. „Dziwne zwrotki naszej ciotki”.

Aktorzy w pięknych maskach zwierząt odgrywali postacie z wierszy Brzechwy, Kerna i Chotomskiej. Przy okazji przedstawienia, objawiło się kilka prawdziwych talentów aktorskich i plastycznych. Dzieci i ich rodzice bardzo dobrze się bawili i wyrazili ochotę częstszych występów tego typu. Dzieci zażądały aby w następnym przedstawieniu było także miejsce i role dla nich.

Dobra energia i zwiększona aktywność młodszych mieszkańców Rewala jest ze wszech miar cenna zwłaszcza w trudnym okresie naszej gminy