Mikołajkowy turniej siatkarskich jedynek pod patronatem Pani Dyrektor Mareli Wawrzyniak ZSP w Niechorzu, który odbył się w minioną sobotę na Niechorskiej hali sportowej okazał się wielkim sukcesem. Pomimo braku spektakularnych osiągnięć ze strony gospodyń spotkania – dziewczynek z Volleyball Niechorze nie brakowało udanej zabawy i dobrej sportowej rywalizacji.

Podczas turnieju podziwiać można było zdolności zawodniczek z IRAS Czaplinek, LIBERO Banie, PLAS Gryfice, GOLCZEWITA GOLCZEWO, OPP Kołobrzeg, NOWA REGA Trzebiatów, BARNIM Goleniów. W sumie o sześć zwycięskich pucharów walczyły 42 dziewczynki. Zawodniczki równolegle walczyły na sześciu boiskach, każda z każdą w ramach 7 grup, do 11 zdobytych punktów z przewagą dwóch oczek.

Po pierwszej rozegranej rundzie na czoło tabeli wysunęły się zawodniczki z IRAS Czaplinek i GOLCZEWITA Golczewo, następnie dziewczynki przegrupowały się i już w nowych teamach walczyły o miejsca od 1 do 14 i 15 do 42. Walka była zacięta, zawodniczki pokazały twardy charakter i zacięcie do rywalizacji, choć nie brakowało trudnych chwil i pierwszych porażek – dziewczynki jak prawdziwe fighterki na nowo stawały na parkiecie.

Ostatecznie na pierwszych sześciu miejscach nagrodzonych pięknymi statuetkami uplasowały się dziewczęta:
1. Wiktoria Greczyńska z OPP Kołobrzeg
2. Paulina Bartniczak z GOLCZEWITA Golczewo
3. Nikola Kapusta z GOLCZEWITA Golczewo
4. Nikola Malik z LIBERO Banie
5. Maja Waszajło z IRAS Czaplinek
6. Ewa Dzwolak z NOWA REGA Trzebiatów.
Zawodniczki Volleyball Niechorze zajęły miejsca w połowie stawki od 23.

Na turnieju wręczono także puchar dla najmłodszej uczestniczki spotkania, każda z dziewczynek otrzymała piękny dyplom – stworzony i ufundowany przez firmę państwa Bocian B&B a także czekoladę. Współorganizatorami turnieju byli Gmina Rewal i ZSP w Niechorzu, którym Zarząd UKS Volleball Niechorze serdecznie dziękuje.

Na trybunach do walki zawodniczki zagrzewali dumni rodzice – nie zabrakło także Pana Wójta i Radnych z Gminy Rewal. Ufamy, że wszyscy bawili się wyśmienicie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz cichym pomocnikom, o których pamiętamy.

Marta Jankowska