Paradą na stadionie rewalskim zainaugurowano dzisiaj dwudniowe Mistrzostwa Polski Skarbowców, czyli już XIV edycję zmagań sportowych pracowników urzędów skarbowych. Patronat nad imprezą trzyma Minister Finansów Mateusz Szczurek, który będzie obserwował zmagania w niektórych dyscyplinach.

„W zawodach uczestniczy około 3500 osób z całej Polski. Rywalizacja toczy się równolegle na obiektach w powiecie gryfickim, ale najwięcej dzieje się tutaj w gminie Rewal” – tłumaczy sędzia główny mistrzostw, Mariusz Dąbrowski ze starostwa powiatowego w Gryficach.

Jak widać, jest to zdecydowanie najbardziej masowa impreza sportowa w historii naszej gminy. Przynajmniej pod względem ilości uczestników oraz jednocześnie odbywających się konkurencji. Na czas imprezy użyczamy nasze obiekty, natomiast głównym organizatorem jest prezes Izby Skarbowej.

Pierwszą konkurencją po ceremonii otwarcia był bieg na 5 kilometrów ulicami Rewala. Od godziny 11:00 natomiast na płycie boiska rozpoczęły się zmagania lekkoatletyczne oraz w przeciąganiu liny. W Niechorzu można zobaczyć skarbowców rywalizujących w piłce nożnej i badmintonie, natomiast w Pobierowie grają tenisiści i pingpongiści. Całość potrwa do sobotniego popołudnia. Ceremonia zamknięcia odbędzie się w hali sportowej w Rewalu tego samego dnia o godz. 18:00.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia obiektów w gminie, aby zobaczyć zmagania pracowników urzędów skarbowych. Pozwoli to na spojrzenie na nich z innej, mniej formalnej strony. Przyjechali oni tutaj, aby integrować się poprzez sport i zabawę.

1 komentarz

  1. My, nie polecamy. Oprócz najgorszego rodzaju bluzgów na urzędników skarbowych ( tak jakby oni byli odpowiedzialni za prawo podatkowe) nic tam nie ma. Poza tym gość nazywa wszystkich złodziejami a sam wykorzystuje nasze zdjęcia bez naszej zgody. Cóż widać idzie nowe…

  2. FBI Rewal – ciężko się czyta to, co tutaj napisałeś, ale jak dodałeś link do tego stonogi to już wiem, że po prostu prezentujesz poziom swojego mentora.