Zawiadamiam, że19.02.2015 r. (czwartek) odbędzie się zebranie wiejskie w świetlicy przy ul. Słowackiego o godz. 18:00

Porządek zebrania

 1. Otwarcie zebrania.
 2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
 3. Informacja dotycząca dzierżaw wielkopowierzchniowych na plaży w Rewalu – dyskusja, podjęcie uchwały.
 4. Informacja dotycząca dzierżaw wieloletnich – dyskusja, podjęcie uchwały.
 5. Wolne wnioski.

Na zebranie wiejskie zostali zaproszeni Radni Gminy Rewal

 

Serdecznie zapraszam
Sołtys Rewala

Andrzej Brzeziński

1 komentarz

 1. Szanowna Redakcjo Widoków czy po to tworzyliście portal do swobodnej dyskusji żeby przy pierwszym poważnym temacie
  zamykać dyskusję nie dając szansy wypowiedzi większej ilości mieszkańców. Ja na przykład zabrałem głos dopiero wczoraj ,
  a chciałbym usłyszeć co np. kierowało Panią Radną Kral że bezrefleksyjnie poparła tą uchwałę, czym się kierowała i skąd czerpała wiedzę podejmując tak ważna dla miejscowości Rewal uchwałę. Poza tym kończenie dyskusji tuż przed Zebraniem Wiejskim na którym ma być o tym mowa uważam za co najmniej niefortunne. Jeżeli portal ma być wolnym forum dyskusyjnym,. to chęć zamieszczania komentarzy na dany temat powinna świadczyć o zakończeniu tematu .

  • Szanowny Świadomy Wyborco!
   Chcę poinformować, że moja refleksja jest zapewne inna niż Pańska.W podejmowaniu decyzji kieruję się wyłącznie PRYWATĄ:
   prywatnym sumieniem,
   prywatnym poczuciem uczciwości i sprawiedliwości
   a przede wszystkim zupełnie prywatnym zdrowym rozsądkiem.

   Kompromis wypracowany na podstawie rozmów przedwyborczych i powyborczych, wielogodzinnych konsultacji i spotkań z przedstawicielami obu stron (byłam na wszystkich, na które mnie zaproszono i o których wiedziałam), przestudiowanych dokumentów nie tylko tych na BIPie, jest jedynym , wgł. mojego prywatnego zdania, uczciwym rozwiązaniem. Jeśli nie dojdzie do „okrągłego stołu”, który zaproponowałam w celu dopracowania spraw nie rozwiązanych dotychczas, nie będzie to wynikiem mojej prywaty.
   Z szacunkiem Barbara Kral

 2. Popieram Świadomego Wyborcę. Dyskusje, które trwają na Widokach świadczą o tym, jak bardzo potrzebny był ten portal. Uważam, że zamykając dyskusje, Redakcja popełnia błąd. Przecież w porównaniu z okolicznymi lokalnymi portalami, na Widokach panuje pełen Wersal. Przy okazji składam wyrazy szacunku mieszkańcom gminy Rewal za umiejętność prowadzenia merytorycznych dysput, bez inwektyw i epitetów, no i (prawie) bez osobistych wycieczek. Ale drobne złośliwostki, które czasami się między wierszami pojawiają, dodają tylko smaczku.

 3. I właśnie to „prawie” robi rożnicę:). Też chcielibyśmy, aby portal był miejscem wyrażania opinii i poglądów, ale dyskusja stawała się zbyt emocjonalna i rosło ryzyko, że ktoś pójdzie na policję złożyć wniosek i identyfikację IP. Dostaliśmy już telefony w sprawie niektórych „drobnych złośliwostek” od rozemocjonowanych mieszkańców.
  Dyskusji nie zamknęliśmy, ale zawiesiliśmy. Pojawią się nowe wątki warte skomentowania, np. podczas zebrania wiejskiego, na pewno odwiesimy.
  Inna sprawa, że temat rybaków nie jest jedynym istotnym i odnieśliśmy wrażenie, że niektórym zależy, by skupić dyskusję w tym punkcie kosztem innych tematów: plan naprawczy, przyszłość szkół, opłaty za śmieci. Warto to sprawdzić. Zresztą tematyka najbliższego zebrania w Rewalu też zapowiada się bardzo ciekawie. Zbierajcie, kochani, siły :).

 4. Szymonie i Łukaszu ! Jeśli naprawdę uważacie, że dyskusja na portalu przekracza granice przyzwoitości, to publikujcie tylko opinie, komentarze opatrzone własnym imieniem i nazwiskiem. Nie zamykajcie możliwości dzielenia się poglądami, bo wybuchną fontanną niezrozumienia w innym miejscu w realu. Myślę, że wpływ tego portalu na rozwiązania i pomysły, dzięki możliwości zamieszczania komentarzy, jest bardzo duży i trafia w rzeczywistą potrzebę zwykłego, ludzkiego wygadania się. Mimo drobnego iskrzenia, widzę podobnie jak van Horst, kimkolwiek jest, zdecydowanie więcej pozytywów.

  • Dodam, że rozumiem pewien przesyt tematem Rybaków i równolegle toczącą się kluczową dla Gminy sprawę Programu Naprawczego, zdecydowanie bardziej istotną, ale bliskość terminu zebrania wiejskiego poświęconego tej sprawie w naturalny sposób zwiększa oczekiwania co znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Jest część osób o poglądach wyrobionych w tej sprawie, ale jest i znaczna część, która nadal poszukuje odpowiedzi, a kulturalny spór szansę na znalezienie takowej przybliża .

  • „…………publikujcie tylko opinie, komentarze opatrzone własnym imieniem i nazwiskiem” Pisząc to nie wziąłem pod uwagę problemów informatycznych i ogromu pracy, którą musielibyście wykonać, żeby to wszystko przesiewać. Chyba że dyskusja przeniosłaby się na wasz profil na Facebooku . Tak tylko gdybam, bo sprawy informatyczne to nie moja bajka .

 5. Ja, podobnie, jak poprzednicy sądzę, że forum dyskusyjne ma swoje prawa i czasem bywa gorąco, ale zawsze z korzyścią, czy to wygadania się, czy też tworzenia wspólnego nowego – http://www.ikamien.pl jest najlepszym przykładem, tak to dopiero jest jazda bez trzymanki, u nas grzecznie i kulturalnie. Mnie się ostatnio sporo oberwało na forum, a jakoś piór nie drę, przeciwnie – wzbogacam argumentację. A fanu mam po kokardę! Po za tym sądzę, że wszyscy tu naprawdę ostrzymy kły na prawdziwą debatę, kiedy będzie wdrożony program oszczędnościowy i inne naprawdę nieprzyjemne działania, które nam bliska przyszłość przyniesie. Co wtedy, Przemku, zrobisz? znowu zablokujesz dyskusję? Pójdziemy na barykady? Ja wolę się tu poboksować:)

 6. Wiecie co, macie racje! Bardzo dobre argumenty, faktycznie to naprawdę jest debata. Może za szybko zareagowaliśmy, poza tym mając taką publikę … nie można odmówić 🙂
  Zaraz włączę komentarze z powrotem i piszemy ….

 7. i proszę, chłopaki, wróćcie w nazwie do NIEZALEŻNY, bo się Wam należy jak – bez urazy – psu micha:)

 8. Bardzo się cieszę, bo dzięki temu portalowi zaistniała możliwość na zwiększenie udziału społeczeństwa w rozwiązywaniu problemów, tych teraźniejszych i tych przyszłych. Szacun 🙂

 9. Być może popełniłem błąd wymieniając Panią Radną Kral z imienia i nazwiska , powinienem napisać raczej o wszystkich Radnych którzy głosowali za tą uchwałą czym się kierowali . Spotkania ze stowarzyszeniem to nie to samo co opinia zebrania wiejskiego a dopiero ona powinna być wiążąca dla radnych , przynajmniej Rewalskich . Uważam również że radni powinni podejmować decyzje zgodne z wolą mieszkańców i dobra ogólnego.

 10. Nie każdy może się podpisać z nazwiska – Proszę mieć na uwadze również osoby które obecnie są jakoś uzależnione służbowo np od wójta, i opisywanie pewnych faktów mogło by mieć przykre skutki dla tych osób…
  Do redakcji jeżeli chcecie być niezależni to nie możecie poddawać się naciskom telefonicznym. Jak kogoś coś boli z opisywanych osób na portalu to niech idzie do prokuratora. Raczej wątpię aby większość ludzi tutaj kogoś pomawiała
  P. S. Zróbcie regulamin dodawania komentarzy i po problemie :p

 11. Sprawa dzierżawy plaż dla rybaków z Rewal a jest konfliktem społecznym od kilku lat. Przystąpiłem do Stowarzyszenia kiedy ostatnio byłem radnym i kiedy Artur Łącki zaproponował mi uczestnictwo w tym stowarzyszeniu . Od początku proponowałem by ten konflikt załatwić na drodze społecznego referendum, które miesci się w ustroju samorządu gminnego i może rozstrzygnąć o wszystkim i już byłoby po sprawie. Osobiście uważałem, że to mi wygląda na sposób do prywatyzowania plaż, które są majątkiem wspólnoty i które są podstawą dla wszystkich naszych interesów. Samorząd musi postępować zgodnie z art. 7 ustawy o samorządzie który zobowiązuje samorząd do realizacji zbiorowych potrzeb wspólnoty. Prywatyzacja plaż czyli majątku wspólnoty nie jest zbiorową potrzebą. Opór społeczny był więc uzasadniony. Niestety Artur Łącki przekonał wszystkich by pójść ścieżką procesów sądowych, wiedząc jako prawnik, ze na tej drodze interes społeczny raczej przepadnie. Przepadnie dlatego, że prawnicy żądają grubej kasy. Sam na początek zrzuciłem się na pierwsze finansowanie ale wiedząc , do czego to doprowadzi zrezygnowałem z uczestnictwa w imprezie Artura, która ma na celu okiwanie ogółu społeczeństwa.I mamy to co mamy. Teraz rybacy żądają, by wspólnota gminna dała im część plaży za co oni uzyskają dotację z Unii. Dla rybaków jest interes a dla reszty społeczeństwa mniej plaży czyli mniejszy interes. Bardzo mądre jest to rewalskie społeczeństwo, które wybiera sobie radnych mających działać wbrew interesowi ogółu. W gruncie rzeczy to mnie nie powinno obchodzić ile na tym stracą wszyscy mieszkańcy Rewala skoro i tak zaglosowali na Łąckiego a nie na mnie. I jeszcze mnie wyśmiewają jak ktokolwiek z Po-dłych mnie ośmiesza. Mogę tylko powiedzieć jeśli się teraz nadal śmiejecie to nie ze mnie tylko z siebie i ze swojej głupoty się śmiejecie.
  Wróćmy do rzeczy. Przeprowadzenie dalszej prywatyzacji plaż w gminie Rewal to początek prywatyzacji dalszej. W tym i plaż w Pobierowie i nie tylko. Wiedzą o tym radne z Pobierowa , którym to wyjaśniałem latami ale jak zawsze ktokolwiek i kiedykolwiek i skądkolwiek wejdzie do Rady to natychmiast odstępuje od Jaworowskiego. NO i mamy to co mamy. Czy nie rozumiecie, ze wszelcy sitwiarze ograbili gminę tak, ze już tak gmina jest zadłużona , że wyjścia nie ma.? I jeszcze coś co zostało to należy rozgrabić.?
  Ale sitwiarze powiedzą, przecież wszystkie organy naszego państwa twierdzą, że wszystko co się dzieje w Rewalu to jest legalne więc tylko Kapitan robi ludziom wodę z mózgu. No akurat to państwo teoretyczne państwo tak działa by nieliczni mogli legalnie ograbić społeczeństwo. Wy na to możecie się godzić. Ja nie muszę. Nie jestem sitwiarz i nie muszę mieć sitwy by funkcjonować. No właśnie . Rozumiecie dlaczego zawsze 12 srebników tu w gminie Rewal działa. ? Za dużo Judaszy.

  • Alleluja!!!! Witaj na Widokach Waldemarze. Już się bałem, że przeoczyłeś taką piękna sposobność do głoszenia swoich dyrdymałów, jaką daje ten portal. Proszę PiSz jak najwięcej. Wszystkim przyda się odrobina rozrywki.

   Proszę wytłumacz tylko o co chodzi z tymi srebrnikami. Bo w czasach gdy ja chodziłem do kościoła, to lansowana była raczej wersja o 30 srebrnikach i 12 apostołach. Czy coś się zmieniło??? Czy może sugerujesz, że w gminie Rewal to nawet srebrników może zabraknąć, bo tak fatalne jest zarządzanie?

   Co do mieszkańców Rewala, co to nie chcieli głosować na Ciebie, to nie ma się co dziwić bo mało który rewalak głosował w Gryficach. A tu patrz pan, nawet w Gryficach powstał sPiSek przeciwko Waldemarowi i nie wybrali chłopa.Ale głowa do góry. Niedługo wybory do rady sołeckiej. Powodzenia.

 12. Skoro pojawił się wśród czytelników i komentatorów „Widoków” Pan Waldemar Jaworowski, to bardzo bym prosił o komentarz do artykułów o nazwie ” Nowe inwestycje” oraz ” Nowe inwestycje” cz.2 czyli cuda nad Liwką . Opisywane historie miały miejsce w latach 2008-2010, a więc w czasie kiedy był Pan radnym. Oczywiście nie jedynym, ale trudno sobie wyobrazić, żeby z racji zdobytego wykształcenia i doświadczenia, o wymienionych tam sprawach nie był Pan informowany.

 13. Nie rozumiem, co to za podejmowanie decyzji „na zawsze”. Holenderskie plaże są rokrocznie dzierżawione przez restauratorów i już w lutym zostaje nadbudowywana infrastruktura na sezon, w ramach majątków własnych dzierżawców. Podobnie sytuowane są stanowiska z wynajmem i/lub dzierżawą miejsc dla „parkowania” sprzętu sportowego. Nic prostszego jednak angażowałoby osoby wyłącznie zaangażowane, a nie dorobkiewiczów którzy swój zysk namnożyli „kiwając” i eliminując tych: zaangażowanych. Tak nas widzą. A to dodatek jak buduje się właśnie klub znajomego a Zandvoort.
  https://www.facebook.com/SafariClubZandvoort/photos/a.167895303249154.32747.136710336367651/851032704935407/?type=1&theater