W miniony weekend wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski Dzieci i Kadetów w Muay Thai. Był to nasz pierwszy tak poważny start w imprezie o takiej randze i wynik zawodów miał za zadanie odpowiedzieć nam, na jakim poziomie wyszkolenia jesteśmy po 8 miesiącach systematycznych treningów. Jak widać nie jest źle 😉 Zdobyliśmy 6 medali , dwa złote, jeden srebrny oraz trzy brązowe. Nasi zawodnicy zdobyli ogromne doświadczenie, widzieli na ringach najlepszych zawodników w swoich kategoriach, na mistrzostwa przyjechały topowe kluby z całej Polski – od teraz i my należymy do tych klubów. O chłopakach „znikąd” jest już głośno. Mało osób znało nas wcześniej, teraz na pewno będą wiedzieć gdzie leży Rewal i jaki klub jest tam najlepszy. Nasi najmłodsi zawodnicy (10-latkowie) bez stresowo podeszli do walki w ringu, dzielnie walcząc do końca z naprawdę dobrymi zawodnikami.

Dzieci i młodzież, która wzięła udział w zawodach jak i cały zarząd klubu sportowego Nak Muay Rewal chce ogromnie podziękować sponsorom, którzy wspomogli nasz wyjazd do Łodzi. Wszyscy mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Waszych oczekiwań.

Dla tych chłopców przygoda z tajskim boksem zaczęła się z wysokiego C. Mamy pewność, że poprzez sportowy tryb życia utrzymają swoją formę przez lata i w przyszłości będziemy mogli się poszczycić mistrzami europy lub świata. Trenerzy naszego klubu dołożą wszelkich starań, aby nasza gmina mogła szczycić się osiągnięciami klubu Nak Muay Rewal na forum.

Tak jak obiecaliśmy – jest i będzie o nas głośno. Systematyka, ciężki trening, zaangażowanie oraz upór w dążeniu do najwyższych celów dają nam przewagę nad wszystkimi innymi. Sporty walki charakteryzują się żelazną dyscypliną oraz tym, iż jest to sport całkowicie indywidualny. Jedyne, kogo można oszukać to tylko samego siebie. Ile dasz z siebie na treningu – tyle osiągniesz w przyszłości w ringu.

W tym sezonie był to nasz ostatni start w zawodach. Treningi trwają do 19 czerwca. 20 czerwca mamy grillowe zakończenie sezonu w Pustkowie – wspólnie z główną filią ze Szczecina, gdzie podsumujemy cały rok działalności naszego klubu. Podczas wakacji treningi nie będą się odbywały. Zapraszamy od września/października do najlepszego klubu w Gminie Rewal!!!

SPONSORZY:

– Park Miniatur Latarni Morskich
– Pani Justyna Zdanowicz
– Nawigator SPA
– Gryf Pobierowo
– Matex Pustkowo

MEDALIŚCI:

– Dawid Grygory – złoto (kat. -57 kg, kadet)
– Dawid Kapral – złoto (kat. -52 kg, kadet)
– Alan Brajczewski – srebro (kat. -42 kg, dzieci)
– Piotr Matecki – brąz/srebro (o wyniku zdecydują sędziowie gdyż zgłosiliśmy zastrzeżenia co do werdyktu) (kat. -67 kg, kadet)
– Przemysław Mruk – brąz (kat. -38 kg, dzieci)
– Maciek Ludwiczak – brąz (kat. -63 kg, kadet)