Konstanty Tomasz Oświęcimski – Lista nr 2, poz. 7

Już w najbliższą niedzielę 25 października będziemy wybierali swoich przedstawicieli do parlamentu. Ponownie o mandat ubiega się mieszkaniec Niechorza, poseł VI i VII kadencji, Konstanty Tomasz Oświęcimski. To polityk znakomicie znany mieszkańcom gminy Rewal. W latach 1998 – 2006 był wójtem naszej gminy. Potem przez rok wicestarostą powiatu gryfickiego. W wyborach parlamentarnych jesienią 2007 roku został wybrany posłem z listy Platformy Obywatelskiej uzyskując poparcie 7975 osób. Sprawując mandat poselski podczas pierwszej swojej kadencji, pracował w Komisji Kultury Fizycznej, Turystyki i Sportu oraz w Komisji Finansów Publicznych. Zwłaszcza praca w tej drugiej była dużym wyróżnieniem dla „świeżego” posła. Pełnił również funkcję doradcy ministra sportu do spraw realizacji programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

konstanty_oswiecimski

W wyborach w październiku 2011 roku, popularny Tomek Oświęcimski ponownie został wybrany posłem, tym razem uzyskując poparcie 7459 osób, co było czwartym wynikiem na liście Platformy Obywatelskiej, która wzięła wtedy siedem mandatów. W kończącej się właśnie kadencji, poseł z gminy Rewal, kontynuował pracę w Komisji Finansów Publicznych oraz był członkiem Komisji Spraw Wewnętrznych zajmującej się między innymi sprawami służb mundurowych, także straży pożarnej. Była to dla strażaka ochotnika , niebywała okazja do ponadstandardowego wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie, powiecie i województwie. Od 2008 roku poseł Oświęcimski pełni funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu do spraw Gospodarki Morskiej.

Tak w pigułce wygląda przebieg parlamentarnej kariery naszego posła. Mamy nadzieję, że cała gmina trzyma kciuki, życząc powodzenia Konstantemu.

 

Od Redakcji: Przyłączamy się i życzymy aby pozycja 7 na liście nr 2 okazała się szczęśliwą siódemką 🙂

1 komentarz

  1. To, że ktoś nie lgnie do kamer nie znaczy, że jest mało aktywny.
    Nosek myślisz, że Państwo samo sobie wymyśliło, że ochrona brzegów i drogi zostaną zrobione akurat w gminie Rewal?
    Szansę dajmy wszystkim a nasz wybór jest jasny – wybieramy posła sąsiada.