W ostatnim czasie Belgia nie jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie. Mimo to delegacja z Gminy Rewal w środę musiała się pojawić na ceremonii wręczenia flag potwierdzających przyznanie tytułu Europejskiej Społeczności Sportowej.

Sama ceremonia w Parlamencie Europejskim przebiegała bardzo sprawnie. Spośród nagradzanych 32 laureatów z 18 państw tylko nasza delegacja, w składzie Mateusz Matecki, Martyna Sałek i Łukasz Tylka, reprezentowała Polskę. Wśród prawie 400 osób obecnych tego dnia na sali naszych rodaków generalnie było bardzo niewielu. Spodziewano się licznego grona europarlamentarzystów, a pojawił się jedynie Bogdan Wenta. Przyszedł specjalnie, aby pogratulować Rewalowi sukcesu. Należy docenić gest, na który innych nie było stać.

Chęć pomocy zadeklarowała za to trójka polskich pracowników departamentu sportu przy Parlamencie Europejskim. Na ceremonii obecni byli także „starzy znajomi” czyli członkowie delegacji, którzy odwiedzili nasza gminę w tym roku. Również oni wspomnieli o wsparciu naszych działań w roku dzierżenia tytułu.

Wizyta w Brukseli była dla naszych przedstawicieli okazją do przekonania się, jak w ostatnich dniach wygląda Belgia. W tym kraju sytuacja przypomina obecnie Polskę w początkowej fazie stanu wojennego. Na ulicach pełno policji i wojska, a pojazdy jadące na sygnałach świetlnych i dźwiękowych widać było co kilka minut. W założeniach ma to uspokoić mieszkańców, jednak wydaje się, że tylko potęguje wśród nich poczucie psychozy. Nie ma co się zatem dziwić, że delegacja wracała do Rewala tak szybko, jak to było możliwe.

aces_rewal_2aces_rewal_1

1 komentarz

  1. Ale maszt do tej flagi już trzeba sobie dokupić samemu, ewentualnie można ją rozwiesić na ścianie gabinetu Wójta. A tak na serio, jakie profity podążają za przyznaniem nagrody, której europarlamentarzyści nie mieli ochoty docenić ?

  2. Tego typu tytuły, podobnie jak tytuły związane z kulturą ( np. Europejska Stolica Kultury ) niosą za sobą korzyść materialną jedynie wtedy kiedy miasto, społeczność, jest zdolna do zorganizowania w ciągu nadchodzącego roku, imprezy sportowej, przyciągającej nowe inwestycje i tworzącej nowe miejsca pracy. Poprawcie mnie jeśli się mylę.