Dnia 12 września 2016 uczniowie klas II gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego. Podczas całodniowych zajęć, łączących zajęcia w terenie z eksperymentami i obserwacjami laboratoryjnymi, uczniowie poznawali otaczającą ich przyrodę.

Udział w zajęciach był całkowicie bezpłatny, sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję pobierać próbki wody w terenie, a następnie przebadać je w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

Drugoklasiści wykonywali powierzone zadania z wielkim zaangażowanie. Na koniec każdy z uczestników „Zupełnie innej lekcji przyrody” otrzymał Certyfikat Młodego Badacza, natomiast szkoła otrzymała wspaniały upominek: podświetlane lupy, które będzie można wykorzystać na zajęcia terenowe w otoczeniu szkoły.

Z pewnością nasi Młodzi Badacze wrócili do domów z ogromną chęcią poznawania świata przyrody. Na początku października podobna przygoda czeka na uczniów szkoły podstawowej ZSS.

Marta Lenkiewicz