Tegoroczna noc muzeów w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu przeszła już do historii. Przez kilka magicznych godzin nasze muzeum odwiedziło prawie 400 osób!

Imprezę rozpoczął koncert zespołu Amber Singers, który wykonał fragmenty Requiem Karla Jenkinsa, szanty oraz pieśni ludowe. Na odwiedzających czekały nowe wystawy oraz liczne atrakcje. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się spacer po ruinach w Trzęsaczu w 3D, który prezentowany był dzięki uprzejmości Pracowni Skanerów 3D z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dla spragnionych wiedzy o rybołówstwie wyświetlany był film opowiadający o tajnikach tego zawodu oraz pracy lokalnych rybaków. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Aktywni Kulturalnie” otwarta została wystawa czasowa „Stary Rewal – Alt Rewahl” prezentująca wycinek historii tej miejscowości. Dla poszukiwaczy starożytności  na terenie Gminy Rewal zaprezentowane zostały zabytki archeologiczne odkryte na terenie gminy, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Wszystkim współorganizatorom i odwiedzającym serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie wciąż można zwiedzać wystawy czasowe  „Stary Rewal – Alt Rewahl” oraz „Archeologiczne Skarby Gminy Rewal”.

www.muzeumniechorze.pl

Gminny Ośrodek Kultury Rewal