Od wtorku oficjalnie mamy nową radę gminy oraz nowego, choć już dobrze znanego, wójta. Przewodniczącą Rady Gminy została Wanda Szukała-Bałchuta, która przez wiele lat zawodowej kariery związana była ze szkolnictwem w gminie Rewal. W kampanii wyborczej zapowiadała, że właśnie o oświatę zamierza walczyć ze szczególną siłą. Pani przewodnicząca uzyskała 14 głosów na 14 możliwych, co powinno stanowić dobrą wróżbę na rozpoczynającą się kadencję.

Do pełnienia funkcji zaprzysiężony został także nowo wybrany wójt gminy – Konstanty Tomasz Oświęcimski. To jego już trzecia kadencja na tym stanowisku, poprzednio był wójtem w latach 1998-2006.

Podczas sesji inauguracyjnej pożegnał się z radnymi i mieszkańcami Maciej Bejnarowicz, którzy decyzją Prezesa Rady Ministrów przez ponad rok pełnił obowiązki wójta naszej gminy. Zapewne będzie jeszcze okazja, aby ocenić, co po tych kilkunastu miesiącach po sobie pozostawił.

Kolejna sesja ma się odbyć w najbliższych dniach. Zaprzysiężony zostanie jedyny radny, który we wtorek nie był obecny na inauguracji. Rada dokona także wyboru składu prezydium oraz komisji statutowych.

6 Komentarze

  1. A co mógł zostawić Bejnarowicz ? On tylko zwalniał ludzi i kopał w dokumentach. Ani nic nie zrobił ani nikomu nie pomógł. No nie robił własną kampanię w Kołobrzegu A później Salomonce.

  2. Cyt. „Rada dokona także.wyboru składu prezydium…”- odnośnie „prezydium”, to w ustawie z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym próżno szukać pojęcia „prezydium”. Rada gminy jest z mocy ustawy organem gminy, który w swoich strukturach wyodrębnia przewodniczącego i 1-3 wiceprzewodniczących. Przewodniczący i wiceprzewodniczący (niezależnie od tego ilu ich jest) nie są odrębnym ciałem. Obowiązki przewodniczącego reguluje wprost ustawa i jest to wyłącznie organizowanie pracy rady oraz prowadzenie obrad rady. Wiceprzewodniczący w zastępstwie może wykonywać zadania przewodniczącego, jeżeli jest do tego delegowany przez przewodniczącego. Jeżeli w radzie jest wybranych 2-3 wiceprzewodniczących a przewodniczący nie wyznaczył wiceprzewodniczącego do wykonywania swoich zadań, to problem winien być uregulowany statutem gminy; takiej regulacji w Statucie Gminy Rewal nie ma.

  3. Ale tu nie chodzi o to – nie tęsknię za zadłużeniem. Ale Bejnarowicz nie zrobił nic żeby oddłużyć. Dosłownie nic. Jak oglądam jego filmiki co on nie zrobił – to chyba każdy mieszkaniec wie. Że siedział i się promował tylko nic więcej. A ja prostej sprawy nie mogłem załatwić. Bo jaśnie Pan z Kołobrzegu nie miał stosownej wiedzy ale i chęci mi pomóc w prostej sprawie.

    • Krolu ! Mam prozbe ! JAK NOWY WOJT ZALATWI TWOJA PROSTA SPRAWE TO DAJ NAM ZNAC O TYM ! DZIEKUJE ! (BEZ SZCZEGOLOW OCZYWISCIE)

Comments are closed.