Zakończenie tegorocznego lata przyniosło Pustkowowi kilka nowości. Największą jest bez wątpienia Dąb Papieża Franciszka, który w sobotę został wkopany na błoniach pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei.

„Jak są trzy drzewa, to już jest aleja” – stwierdził niedawno proboszcz rewalskiej parafii. Podążając za tym słowem możemy zatem śmiało stwierdzić, że aleja papieska w Pustkowie wzbogaciła się o trzecie drzewo. Obok drzew poświęconych przez Jana Pawła II i Benedykta XVI, pojawił się skromny, niewielki dąb, który ze Światowych Dni Młodzieży przywiozła delegacja mieszkańców Pustkowa z Małgorzatą Matecką na czele. Właśnie w Krakowie papież Franciszek poświęcił drzewko, które teraz wzrastać będzie na placu przy ulicy Magdaleny.

pustkowo_dab2

Uroczystość wkopania miała miejsce w sobotni wieczór, zaś już w niedziele rano odbyła się pod krzyżem msza święta odpustowa, na której arcybiskup metropolita przekazał mieszkańcom Pustkowa piękną, rzeźbioną w drewnie chrzcielnicę przedstawiającą św. Michała Archanioła, która stanowić ma wyposażenie pustkowskiego kościoła, gdy ten już powstanie. Jak zapowiedziano, wbudowanie kamienia węgielnego pod nową świątynię ma się odbyć już w maju przyszłego roku.