Od niespodzianki zaczął się w Pustkowie cykl wyborczych zebrań wiejskich. Nowym sołtysem został Łukasz Tylka. Czy oznacza to „arabską wiosnę” w naszej gminie? Przekonamy się podczas kolejnych spotkań. Najbliższe już w piątek w Pobierowie.

„Rozwój tej miejscowości zależy do mieszkańców” – tymi słowami Władysław Hagaj powitał mieszkańców Pustkowa na pierwszym w naszej gminie tegorocznym wyborczym zebraniu wiejskim. W świetlicy przy ulicy Słonecznej pojawiło się aż 65 osób, czyli ponad 59% osób uprawnionych do głosowania na sołtysa i członków rady sołeckiej. Jak stwierdzili stali bywalcy, tylko raz frekwencja była w Pustkowie większa.
Trudno powiedzieć, czy to liczna obecność na zebraniu, czy może inne powody sprawiły, że głosowanie na sołtysa miało zaskakujący wynik. Sprawujący swą funkcję Władysław Hagaj, uzyskał pięć głosów mniej niż jego konkurent Łukasz Tylka. Tym samym po 24 latach zmienił się sołtys w Putkowie – jedynej miejscowości w naszej gminie, gdzie osoba zasiadająca na tym urzędzie nie zmieniła się od zarania samorządności w Rzeczpospolitej Polskiej.

Wyniki głosowania na sołtysa Pustkowa:
Władysław Hagaj – 30 głosów,
Łukasz Tylka – 35 głosów.

Następnie przyszła kolej głosowania na członków rady sołeckiej. Przy niego niższej frekwencji, bo głosowało 56 mieszkańców, wybierano pięć spośród sześciu zgłoszonych kandydatur. Wyniki pokazały, że nowy sołtys będzie miał w radzie wsparcie ludzi młodych i doświadczonych. I to od niego tylko będzie zależało, jak to wykorzysta. W skład nowej rady weszli: Roman Kuncyk, Dariusz Hagaj, Rafał Staruch, Janina Hodowaniec i Jan Hodowaniec.

Wyniki głosowania na członków rady sołeckiej Pustkowa:
Janina Hodowaniec – 26 głosów,
Rafał Staruch – 36 głosów,
Jan Hodowaniec – 28 głosów,
Katarzyna Ładniak – 23 głosy,
Dariusz Hagaj – 39 głosów,
Roman Kuncyk – 40 głosów.

Na koniec zebrania nowo wybrany sołtys podziękował swemu poprzednikowi za wszystkie dotychczasowe osiągnięcia, licząc na jego wsparcie swoich działań. W kuluarach natomiast podkreślano, że odmłodzenie we władzach sołectwa to dobry krok ku pojednaniu lokalnej społeczności.

1 komentarz

  1. d(^_ ^)b …. hehe, cieszy że młodzież garnie się. A niech działa, działa 😀 gratulacje.